Kenia

Kategoria: Geografia

Na

w Kenii przedstawiciele różnorodność i bogactwo krajobrazów Evergreen kontynent afrykański martwe lasy tropikalne i skaliste bezkresne pustynie, sawanny mozaiki i monotonny krajobraz górski, żyzna plaże Oceanu Indyjskiego i wiecznych śniegach górach w pobliżu równika.

głównym część kraju zajmują wysokości plateau 500 m na wschodzie do 1500 m na zachodzie. Ocean Indyjski ścieki pochodzenia, mało rozczłonkowane, najczęściej gwałtownie i niemal pozbawione wygodne naturalne przystanie. Od czasów starożytnych, główny port miasta (Mombasa, Lamu, Pate) położone na wyspach koralowych brzegu. Z powierzchni oceanu zaczyna rosnąć w stronę starożytnego płaskowyżu wyrównany (Ukamba, Kitui, Machakos, Kajiado). Na szerokości geograficznej Mombasy jest 40 km od elewacji oceanu terenu sięga 300 m. Są monotonne, czasem pofałdowany płaskowyż rośnie do rozłożenia na zachód w kierunku płaskowyżu Afryki Wschodniej, w ramach północno-wschodnia których marża jest duża część terytorium Kenii.

W

zachodniej części kraju, w którym znajduje się na północ od Nairobi Central Highlands, starożytny fundament kontynentu afrykańskiego przecina gigantyczny systemu Świetne East African Rift dolinach przepaść lub przepaść. W Kenii prześledzić południk rozłam Gregory i wentylator jak rozgałęzienia umiera w Tanzanii, jej odnogi zachodniej szerokość - Kavirondo Graben i strzelanina Jezioro. Rudolfa (Turkana). Na suchych dnach głębokich i szerokich rowów rozproszone jeziora niemeliorowanych (Magadi, Naivasha Elmenteyta, Nakuru, Hannington, Baringo); Miejsce było falujący stożki dawnych, mniej aktywnych wulkanów (Aldon Lengai, Teleki). Również daje wiele gazów i gorących źródeł, które svyazyvayutobrazovanie duże złoża sody i soli uglenatrievoy (jezioro Magadi). Doliny Rift otoczone wysokimi górami na wschodzie Aberdare (do 4000 m npm) na zachodzie i Elgeyo Mau (3000 m). W centralnej części kraju stoi gigant Tablica starożytny wulkan Mount Kenya (5199 m, najwyższy punkt w kraju), w górach zachodniej Elgon (4321 m).

W

Stronie jeziora depresji. Central Highlands Victoria schodzą łagodnie, czasem niemal niepostrzeżenie w Priozerny zwykły Nyanza. Na południe, w kierunku płaskowyżu Masai, i są one odcięte od północy strome gzymsy (skarpa). Na zachodzie od jeziora. Łańcuch Rudolph pagórkowaty odcinek resztkowych grzbietów i stosy tufów Turkana plateau. Na wschód od jeziora zaczynają czarnej lawy płaskowyże i gabro Merrill, strome półki, które są przyciągane do piaszczystych pustyniach (Chalbi, Kings). Do na południe i na wschód od nich, od podnóża wyżyny na granicy Somalii, rozciąga rozległe płaskie taśmy (300 600 m), zablokowane z czwartorzędu Tłuszczu. Związanych z nimi wielkich rezerw minerałów niemetalicznych cyjanit, sól ziemi okrzemkowej.

Wpływ Ocean Indyjski i górzysty teren, aby znaczną różnorodność klimatu krajach.

Na

wybrzeże, otwarty ocean mas powietrza w kwietniu maja Południowo- wiatry przynoszą" wielkie deszcze

" . Wiosna jest zdominowany przez monsun północno-wschodniej lub Kaskazi - okres ten " Małe deszcze" w wyniku pór roku na wybrzeżu stać się wyraźniejsze przyroda: dwa mokre i dwa stosunkowo suche. W Malindi 1017 mm rocznych opadów przypada w maju 410 mm, a różnica między średnia miesięczna najfajniejsze temperatury (lipiec) i najgorętsze (marzec) miesiąc przekracza 6 '(ze średnią 26, 5').

Na

wyżyny, gdzie reżim opadów (1000 do 1800 mm rocznie), określone przez samych oceanicznych mas powietrza, które na wybrzeżu, ciepło jest w dużej mierze Wysokość zrelaksowany. Na przykład, w Nairobi, położony na wysokości 1700 m npm, średnia temperatura w najchłodniejszym miesiącu (sierpień) oraz 17, 3 ', a większość ciepłe (marzec) oraz 21, 6" . Dzienna temperatura amplitud 10 sierpnia" w zimie mie...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Polityka granicy stwierdza przeciwko ZSRR w okresie "zimnej wojny" ...
  • Podsumowanie na temat: Dіyalnіst jeziora, które mają bolіt formuvannі mіneralnih resursіv
  • Podsumowanie na temat: Apt depozycyjny środowiska w północno-zachodniej części antykliny Woroneż ( ...
  • Podsumowanie na temat: Rotorua - palenisko z wulkanicznego błota i gejzerów, gorących źródeł i kol ...
  • Podsumowanie na temat: Budynek jest w obcym kraju