Peru

Kategoria: Geografia

charakterystyczne Peru jest najgłębsze kontrasty funkcji w rozwoju jego trzech naturalne i obszary geograficzne: Costa, Sierra i Selva.

Costa wąski pas ciągnie się z północy na południe. Szerokość równinie przybrzeżnej od 80 do 180 km, pas przybrzeżny jest cięty pustynia wpada do oceanu przez rzeki. Na pustyni przybrzeżnej chłodny mur stoi jeden z największych systemów górskich naszej planety - Andes, zajmując 30% terytorium Peru. To Sierra. Tutaj z małego jeziora polodowcowego Laurikocha pochodzi najbardziej obfite rzekę pokoju Amazon okazałym łożyska jego wody do Oceanu Atlantyckiego. Wschodnia część kraju jest w całości pokryte Selva gęsty las równikowy.

klimatu Costa stosunkowo gorące (średnia roczna temperatura od około 20) i bardzo suche. West Coast, stoki Andów w zimie i górskim płaskowyżu pod Wpływ wschodnim obrzeżu antycyklonu Pacyfiku. Południowej i południowo-wschodnie wiatry przenieść z wyższych szerokościach geograficznych i masy na zimno tropikalne morskie powietrze w dolnych i cieplejsze szerokościach geograficznych. Masy te nasycone wilgocią jedynie w dolnych warstwach. Niekorzystne dla kondensacji w Coste i jest równoległa wiatry gospodstvuschim lokalizacja wybrzeża i Wpływ zimnego prądu peruwiański. Peru jest cały zachód tak ostro, suche i chłodne. Średnia roczna temperatura powietrza wybrzeże Peru średnio 6 'w porównaniu do niższej leży na tej samej szerokości geograficznej Atlantyckie wybrzeże Brazylii. Średnia roczna temperatura w Limie 18" , najbardziej Najcieplejszym miesiącem od lutego (22 '), najzimniejszym sierpnia (15').

Aby

Sechura pustyni na południe i do granicy z Chile rocznych opadów Wybrzeże jest w zakresie od 20" do 50", a deszcz jest bardzo rzadkie. W trzydzieści kilometrów nadmorskich pas deszczu czasami spada minut mgła, mżawka, zwany" gapua." Mieszkańcy Limy, jednak zadzwonić padać. To był" deszcz", uczą się wilgotne ... ubrania pokryte drobnymi kropelkami wilgoci. Nie dziwi fakt, że, mimo wszystko Wybrzeże Pacyfiku jest wcięty przez rzek, kilka z nich przekazać swoją wodę do oceanu w ciągu roku. Łóżko większości rzek są wypełnione wodą na krótko W okresie od stycznia do kwietnia, gdy pada deszcz w Andach są topnienia śniegu i lodowców. W I resztę roku koryto sieci przypominają drogi dziwaczne do oceanu.

Przez

Z tych samych powodów flora Costa wyjątkiem oaz rzeki, a biedni Pokrywa się tutaj na stałe. Wyjątkiem dolin rzecznych rośliny znajdują się zarówno poszczególnych przypadków lub podczas działania Garoua tworzą rodzaj rozrzedzone pokrova.Preobladayut kaktusy, epifity i porostów. Na wychodzącym na ocean zboczach wzgórz na wiosnę w krótkim okresie nie typ roślinności" złom", który składa się z ulotne i żarówki i bulwiaste. Czasami nie są pełzające krzewy mimozy Algarrobo et al

Życie skoncentrowane w oazach rzecznych. Gdzie nie ma wody natychmiast zaczyna smutne monotonia piasku, poszarpane skały, czerwono-żółty i wąwozów obnażone wzgórza.

Liczne

wysp rozsianych wzdłuż wybrzeża, pozbawione wody, roślinności i gleby. Z morze jeśli się pokryte białym śniegiem góry tak bardzo na nich ptaków odchody guano. Mieszkających na Wyspach ptaków (kormorany, cycki, pelikany, mewy, itd.) Formularz jest cennym nawozem, i brak deszczu i suchość przyczynia się do jego ochrona. Rybołówstwo wielkim problemem dostarczania temperatury Prąd izmeneneniya Peruwiańska wpływem ciepłego przeciwprądzie El Niño. El nino nie jest stały przepływ, to następuje, gdy w 6 z 7 lat i mniejsze w drugim w połowie grudnia w Zatoce Guayaquil (Ekwador), a zazwyczaj nie wychodzi na południe od Zatoki Sechura w północnym Peru. Ale kiedy słabnie Prąd Peruwiański i wzmacniany zkvatorialny wiatr" Norte" El Nino zrywa się na południe i jego wpływ jest odczuwalny nawet w środku Chile. Takie p...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: Pole jest bardzo wyraźne chromatograf "RUBIN" oraz opracowane na ...