Geologiczne i geomorfologiczne ustawiania położenia kości mamutów na południu Syberii Zachodniej

Kategoria: Geografia

I. Wołkow, SP Kaz'min, Instytut Nafty Geologia i Geofizyka SB RAS, Nowosybirsk

W

południowej części Syberii Zachodniej jest duże nagromadzenie kości mamutów. To została odkryta na początku drugiej połowy XX wieku [1], studiował przez wiele naukowcy. Miejsce skupiska kości znanych pod nazwą Wilk Mane i znajduje się we wschodniej części Baraba Kargat Nowosybirsk w regionie Region. Przez grzywę (grzbiet) Budynek komponowaniu jego opady i topografię podobną do te wspólne na południu Syberii Zachodniej grzbietów starożytny eolicznych utworzonej podczas ostatniej deglacjacji (sartanem) zlodowacenia w północnej Syberii. Że uzyskać jasny obraz o cechach środowiska klastra kości, konieczne jest nakreślenie geologiczne i geomorfologiczne ustawienie wszystkich Województwo baraba [2].

W

ochłodzić się okres MIS 2 na północy Syberii Zachodniej majaczyły kontynentalne Lodowiec.

południe pojawiła się krawędź lodowca spiętrzonych lodowatego jeziora (Mansyjsku) [3]. Poziom również podniesione w czasie maksymalnego stopnia lodowiec osiągnięty Oceny hipsometryczna blisko 130 m nad jeziorem przestępstwa pchnął na południe wszystkie zwierzęta lądowe. To był proces ewolucyjny. Ma istotny wpływ na ogólny rozwój fauny i flory na południu Syberii Zachodniej. Ważną cechą dynamiki zlodowacenia środowisko deglacjacji (Zacznij ocieplenie MIS 1) było powstanie i funkcjonowanie Transcontinental odpływ ogóle zachodnim do południowej krawędzi Maksymalny zasięg lodowca. [4] Tymczasowe przyłącze wody pochodzi południe Europejski Obszar starożytnego Morza Czarnego, Morza Kaspijskiego i Morza Aralskiego z Syberii Zachodniej i całej Azjatycka część Rosji. Stało się to około 16000 lat temu. [5] Deglacjacji lodowiec płynie w głębokim suchych warunkach, przy która była redukcja (zmniejszenie lub zaprzestanie) streamflow dostawa atmosferyczna [2]. Podczas tej głębokiej suchy klimat, o nazwie Mangyszłaku autorzy, starożytny poziom Morza Kaspijskiego spadła z 50 mln znaków (Khvalynskaya transgresji) do minus 50 m (regresji Mangyszłaku). Później Mansiyskoe skurczony jezioro i całkowicie zniknął. Przyłącze wody w Europie i Azji zatrzymany.

Mangyszłaku suchych północnej Eurazji przebiegała jednocześnie z pracy transkontynentalne lodowiec topi spływu wody. Jego wody były głównie tranzytu.

W

Podczas tego palącego klimacie północnej Eurazji szeroko rozwiniętej Liparyjskie procesów. Chociaż każda formacja geologiczna suchy klimat, tworzą Liparyjskie formy rzeźby składające sporządzony głównie osadów eolicznej. Następnie zdeponowane materiały gliniaste i piaszczyste eoliczne zawieszone w razem tworzą górną pokrywę lessowych (w Europie - 3 lessu na Syberii - Eltsovsky less). To wtedy Mangyszłaku jałowość w Zachodniej Syberii utworzone powszechne eolian ulga grzbiet, w tym Baraba zwykły grzywa. [6] Jeden z tych eolicznych grzbietów, dominuje podłużna zachód wiatry, i był Wilk Mane.

Ten

Grzbiet przecina szosę z Kargath-kępach 22 km na południe od Kargath. Grzywa rozciągnięte liniowo w kierunku NE. Kilka kilometrów na wschód od jej przecięcia Autostrada na szczycie grzbietu znajduje się znaczący ugody. Wcześniej nazywano SVKH. Ozersky, a teraz - z. Mamuta. W ramach tego wieś i ułożone skupisko kości mamutów. Najbardziej rozległe cmentarzysko kości podjęte we wschodniej części grzywy. Część grzbietu gdzie nowoczesny ośrodek i kości-peleryna wystaje na wschodzie w postaci podwyższonej cyplu o względnej wysokości około 10-11 m płaskiej powierzchni obniżona, podkowa ograniczająca wschód przylądka, jest starożytny jezioro umywalki, teraz Zapisz jako podmokłych terenów zalewowych Suminskogo, których powierzchnia ma elewacje blisko 130 m późno, gdy jezioro było Maksymalny poziom, jezioro ścieranie ramię było prawie pionowo, tak jako lessowa...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Ocena ciepłym okresie w celu określenia optymalnej rolnictwa w południowej ...
  • Podsumowanie na temat: Pierwiastka śladowego skład porostów jako wskaźników zanieczyszczenia powie ...
  • Podsumowanie na temat: Obecny stan rynku pracy w Zachodniej Syberii
  • Podsumowanie na temat: Langepas (zachodniej Syberii)
  • Podsumowanie na temat: Dekabrystów w Zachodniej Syberii