Północno Federalna okrugr

Kategoria: Geografia

Północno-Zachodni Okręg Federalny

) Cechy EGP. Północno-Zachodni Okręg Federalny (Północno-Zachodni Okręg Federalny), zawierający 11 podmioty Federacji, odgrywa ważną rolę strategiczną granicy Rosja w europejskiej północy i zachodzie kraju. W nim są bardzo duże przemysłowe i centra kulturalne, główne porty morskie żywe, wyjątkowe udogodnienia są wliczone w liście światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego, Dziedzictwo (w miastach Petersburga i Nowogrodu, a także Wyspy Sołowieckie i Kizhi wyspa).

NWFO jest jednym z wiodących rosyjskich ośrodków postępu naukowego i technicznego oraz szkolenia wykwalifikowanych pracowników, istnieją obiekty kulturalne i Historia Rosji, ma globalne znaczenie. W NWFO wykonane znaczące Część o krajowych objętość fosforanu surowców, drewno przemysłowe, około 33% miazga, wyroby walcowane, duży i jej udział w połowach ryb.

Rejonowy Zajmuje obszar prawie 10% terytorium Federacji Rosyjskiej, które obecnie dom do 13, 6 mln osób, czyli 9, 5% populacji krajów.

Gospodarczy i geograficzny Pozycja powiatu ma kilka zalet. Dostęp do mórz - Bałtyckiego, Morza Barentsa i Biały - zapewniają tory na zachód - w kierunku Europy Zachodniej i wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej, a na wschodzie - na północy Morze Trasa rosyjskiej Arktyce oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Znaczenie mają wspólne granice z krajami Unii Europejskiej - Norwegia, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa i Polska.

NWFO obecnie nie różni się korzystnych warunków środowiskowych, bo tu jest utworzona prawie jedną piątą wszystkich zanieczyszczonych ścieków Rosja i około 11% emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

B) Zasobów Naturalnych. Surowce mineralne skoncentrowane są w Europejski Północna. Jest to największy (40%) udokumentowane zasoby zasoby energetyczne w zachodniej części Federacji Rosyjskiej, dużych zapasów żelaza i metali nieżelaznych i kopaliny niemetalowe - diamenty, apatyt, mika, fluoryt, materiały budowlane, itp.

W

Powierzchnia karelian-Murmańsk skoncentrowane zapasy żelaza, tytanu i z aluminium, miedzi i niklu rud i rzadkich rud metali, niemetalowe minerały i materiały budowlane.

Aby

strefa ta przylega na morzu ropy naftowej i gazu w zachodniej sektorze Arktyki, gdzie Wstępne badanie z największych rezerw gazu ziemnego i kondensat gazu na polu Sztokman (około 4 bln m3) Położony 200 km na północ od Murmańska.

Saldo rudy żelaza (Kovdorskoye Olenegorsk i depozytu w Murmańsku Powierzchnia Kostomuksha i - w Republice Karelii) wynosi około 5% w całym kraju, ale część produkcji rudy zbliża piątą produkcji kraj.

Depozyty rud miedzi, niklu, na Półwyspie Kolskim (Województwo Murmańsk, poz. Pieczenga) w dużej mierze opracowane.

Górnictwo surowce chemiczne - górnictwa i aluminium-apatyt i sjenit, przedstawione rud apatyt-sjenit na Półwyspie Kolskim, prowadzone w Kirovsk i Apatity Murmańska regionie. Sjenit i wyprodukowane z Skupiają się one jednocześnie ograniczoną wartość (tylko dla Pikalevsky Tlenku glinu i Volkhov rośliny aluminium w regionie), więc Leningradzkiego nie konkurować z wyższej jakości i tańsze krajowego i importowane boksytu. W różnych częściach tej samej republiki w Archangielsku Region posiada złoża boksytów, manganu, tytanu, rudy chromu, złota i diamentów.

boksytów rudy wydobywanej w Timan (północno-zachodniej części Republiki Komi) na podstawie Bliski Timan kopalnia boksytu.

Na

Parnogskogo złoże rud manganu z siedzibą w Republice Komi ustalono ich Ekstrakcja i zatężanie, a w małej objętości.

Górnictwo Metoda Wydobycie rud tytanu prowadzi się na kompleksowej Yaregskoye neftetitanovom Pole w Republice Komi, gdzie nawiasem mówiąc surowce tytanu prowadzi się Rozwój dużych zasobów ropy naftowej.

B) Ludności. Północno-Zac...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Północno-Zachodni Okręg Federalny
  • Podsumowanie na temat: Ekologia (północno-zachodni i północno-wschodni okręg moskiewski)
  • Podsumowanie na temat: Region północno-zachodniej części Federacji Rosyjskiej
  • Podsumowanie na temat: Polityka granicy stwierdza przeciwko ZSRR w okresie "zimnej wojny" ...
  • Podsumowanie na temat: Polityki młodzieżowej w regionie Północno-Zachodniej Rosji