Małe jeziora i rzeki Syberii

Kategoria: Geografia

TREŚCI

WSTĘP

ROZDZIAŁ 1. Zrozumienie Syberia Wschodnia jako jeden z Największe regiony Rosji

1.1 Historia Badania i nauka Syberii Wschodniej

1.2 Ogólne charakterystyki Syberii Wschodniej

ROZDZIAŁ 2. Małe rzeki i jeziora o wschodzie Syberia

2.1 Rzeczka East Siberian część Rosji

2.2 Małe Jezioro East Siberian Powierzchnia

WNIOSEK

REFERENCJE


WSTĘP

Rosja - jeden z największych krajów na świecie pod względem terytorium, jak również jednym z najbardziej bogate zasoby surowców naturalnych, w tym wody, w szczególne rzeki i jeziora.

Wschód Syberia - pojęć stosowanych w minionych wiekach nie tyle w sensie geograficznego administracyjne. Przez wieki, więcej niż raz zmienił swoje granice terytorialne. Jedynym wyjątkiem jest jego Status administracyjny. Ale nawet w 1816 roku wice-gubernator Irkucka NV Semivsky poruszył kwestię dokładnego znaczenia pojęć geograficznych i na temat" Podział Syberia na Wschód i Zachód." Identyfikacji Syberii Wschodniej i Prowincja Irkuck, autor cytuje" najnowszą mapę" Syberia Wschodnia " Dzieła" w 1816 roku, w którym zachodnia granica jego terytorium rozciąga się wzdłuż Angara, Jenisej Krasnojarsk obejmuje miasta, a nawet Eniseyska Turuhanska. Formalny podział Syberii do dwóch ogólnych-gubernatora - Zachód Syberyjski (Centered w Tobolsku) i East Siberian (z centrum w Irkucku) - był przeprowadzone w 1822 roku na reformy syberyjskiej gubernator generalny M. Speranskii. W dzisiejszych geograficznie w tej koncepcji obejmuje terytorium od brzegu Jeniseju do grzbietów zlewni Pacyfiku. W ciągu Syberia Wschodnia znajduje Sacha, Buriacji, Tuwy, Krasnojarsk Territory, Irkuck i Chita regionów.

Pośpiech Tematem naszej pracy jest określony przez to, że mimo, że zasoby wodne i Syberii Wschodniej jest niezbędna dla działania człowieka, lecz Wschodniej Syberii, szczególnie małych rzek i jezior, w tej chwili badane nie wystarczy.

Badania Syberia Wschodnia i jej zasoby wodne mają długą historię. Przed Występowanie Syberii rosyjskich państwowych rosyjskich osób zainteresowanych nim. Już w" The Tale lat minionych" pod '96 zawartych opowieść o Gyuryaty rogówki Yugra ludzie żyjący w Uralu, i potrzebują żelaza. Ten naród, Gyuryata Rogovic wierzył, jechał z północy tych państw i wysokich górach Aleksander Wielki. Wycieczka Eramaka i kolejne podwyżki gubernatora Moskwy pod koniec 16 - początku 17 wieku były pierwsze story" syberyjskie kroniki." Oni Krótki rys historyczny pre-rosyjskiej Syberii.

pod koniec 16 - Wczesne pisma 17th Century Syberii pojawił się w Europie. Najciekawszym Burmistrz Amsterdamu była książka Witz. Północ" Eastern Tartary" Przedstawia informacje na temat Syberii. Ważnym krokiem w badaniu Syberii były prace SU Remezova, który tworzy dekret Piotra I w końcu 17 wieku monumentalny pracy - pierwsze Atlas syberyjskie ziemie" Rysowanie książki z Syberii" i jak napisał" Historia Syberii."

W

18 wieku Trwa systematyczne badania Syberii i systematyczny. Pierwszy połowa z 19 wieku nie było na Syberii przedsiębiorstw naukowych na taką skalę, do 18 wieku. Ośrodki badań nad jego historią są lokalne środowisko akademickie. To głównie Irkuck Muzeum, East Siberian Towarzystwo Geograficzne (1851g.), które regulują powszechnie niesfałdowanych wykopaliska archeologiczne.

Drugi

połowa z 19 i początku 20 wieku - czas nowych osiągnięć w nauce starożytnej Syberii. Prawie całe terytorium Syberii przeszedł badania geograficzne, z wyjątkiem obszarów północnych. W badaniu post-rewolucyjnym skalę okres Wschodzie Syberia wzrosła.

Obecnie

czas eksploracji zasobów naturalnych w Syberii Wschodniej odbywa się na identyfikacji nowych metod stosowanych w gospodarce zasobów wodnych i także w związku z rozw...


strona 1 z 13 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Literatura duchowa w Syberii Wschodniej w późnym XVIII - I połowa XIX wieku ...
  • Podsumowanie na temat: Geopolityczne aspekty badania Syberii towarzystw naukowych w drugiej połowi ...
  • Podsumowanie na temat: Naturalny potencjał zasobów regionu gospodarczego Wschodniej Syberii
  • Podsumowanie na temat: Prymitywne społeczeństwo w Europie Wschodniej i na Syberii
  • Podsumowanie na temat: Wschodniej Syberii