Charakterystyka geologiczna Kuznetsk Alatau

Kategoria: geologia

1. Część geologiczna

1.1 Cechy geograficzne i gospodarcze

Obszar badań znajduje się

na skrzyżowaniu trzech głównych orograficznych struktur - Góry Kuznetsk Alatau grzbiet i Batenevskogo Chebakovo-Balahtinskoj Intermountain depresje Minusinskogo Koryta. Absolutny wzrost pola powierzchni nad poziomem morza wynosi od 352 m (Lake Shire) do 1427 m (char Podoblachny pobliżu kopalni komunarda) i wzrasta wraz z poziomem ze wschodu na zachód. Cechy morfologiczne struktur powyżej orograficznych dramatycznie różne.

Kuznetsk Kuźniecki

charakteryzuje powierzchnię glubokoraschlenennoy i ma cechy typowego góry krajach. Na osi, najbardziej wzniosłych część, czasami dominują alpejskie ulga na przemian stale wysoki, średni i niski górzysty teren w ku Minusinskaya górskiej kotlinie. W centralnej części Kuzniecku Kuźniecki, w jego strefie Goltsova, główne cechy terenu określone mroźny atmosferycznych, nivation, solifluction i akumulacyjne ekzaratsionnoy Działalność lodowców górskich. Tworzenie nowoczesnej ulgi Gornotaezhnaya i częściowo zobowiązane głównie stepowe powierzchnia strefy aktywności wody. Od linii środkowej Kuzniecku Alatau w transformacji struktury wiodącej roli procesów gruzu powierzchniowych. Naturalnie, konstrukcja Kuznetsk Kuźniecki nowoczesny ulga występowały w bezpośrednim związku z podwyżki Ten duży blok skorupy ziemskiej.

główne formy ulga Kuznetsk Kuźniecki są doliny i grzbiety zlewni. W Goltsova częścią powszechnego kary, polodowcowe kotły, rynny, skarp mroźny atmosferycznych ekviplennye powierzchni moreny i działów wodnych obfitujących ostrogrebnevymi i wzbogaconej obszar ostantsami.V Gornotaezhnaya Dolina zamknięte, mniej półotwarty, w kształcie litery V, trapezoidalny miejsca. Bliżej zagłębieniu górskich, są zastąpione przez otwarte szerokie doliny z lekko wklęsłym dnie.

W wschodniej części

Kuznetsk Kuźniecki i jego ostrogi wyraźne warstwowanie z ulgą. Na przykład, w ciągu Batenevskogo Ridge jasno wyraziła ulgę trzy stopnie: hipsometryczny znaków w zakresie od 950 do 1050 m od 750 do 950 i od 600 do 750 m w obszarze dużej wysokości można odróżnić dodatkowe kilka szczebli.

Intermountain umywalki cechuje niższy średni poziom powierzchni hipsometryczna powszechne Cuesta, umywalki deflacji, młoda i akumulacyjne denudacji gładkie powierzchnie, rozwój niskich wzgórz.

Dokonywanie nowoczesne

Pojawienie zagłębień powierzchni, jak sama segregacji Minusinskaya zagłębień głównie ze względu na procesy tektoniczne, a także działania wiatru i tymczasowy wody powierzchniowe.

Przez jasne wyrażone selektywne procesy wietrzenia i denudacji i notatki jasne zależność morfologii powierzchniowej struktury geologicznej.

gęstość sieci rzecznej bardzo nierówna - silnie zmniejsza się w kierunku strefy do Goltsova Hollow. Jeśli Goltsova predgoltsovyh obszary i praktycznie wszystkie doliny obserwowane strumienie, w strefie stepowej niemal każdego dolinie zaprzeczył stałe cieków powierzchniowych.

największy ciek wodny Obszar jest p.. Biały Yus, pochodzące ze stoków górskich górnym zębie. Scalanie w pobliżu linii kolejowej Stacja w lance p. Czarny ma bardzo YuS niezrównoważone zużycie wody. W Kuznetsk Alatau ma cechy typowe górskich rzek, ale Chebakovo Balahtinskoj-umywalka zwykły znak znajdzie ciek wodny. W górnym biegu rzeki Belaya w YuS działa stosunkowo duża liczba Główne dopływy (Pihterek, Tyuhterek, KARATAS itp.)

W

strefy step niewielka liczba rzek, i są one małe. Na przykład, p. Karyshev, która wywodzi się w pobliżu linii kolejowej Spać Station, wielokrotnie ukryte pod ziemią, a następnie przez Vaucluse pojawia się na powierzchni i wpada do jeziora. Itkul. Podobnie zachowuje się stosunkowo krótka Sohochul rzeki.

W

strefie Goltsova rzeki odżywian...


strona 1 z 39 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Cechy ekonomiczne i geograficzne basenu węglowego Kuznetsk
  • Podsumowanie na temat: Struktury polodowcowe Północnej Tianshan - Ile Kuźniecki
  • Podsumowanie na temat: Sprawdzenie obliczenia kotła DKVR 4-14, na paliwo stałe Kuznetsk D
  • Podsumowanie na temat: Ulga z powierzchni lodu
  • Podsumowanie na temat: Kuznetsk rozwój hutniczy w XVIII-XIX w.