Geologiczny opis Syncline Moskwie

Kategoria: geologia

Wprowadzenie

Moskwa syneclise - największy (obszar ponad 1 mln km2) depresja z centralnej części platformy wschodnioeuropejskiej (EEP). Termin " Syneclise" została po raz pierwszy zaproponowana przez AP Pawłow (1903), a później, w pełni charakteryzuje strukturę i przypisane Srednerussky syneclise (Pawłow, 1909). Dopiero po opublikowaniu NS Shatsky (1940) oraz określenie odpowiadająca jej struktura otrzymała nowoczesną wiedzę i więcej wyrafinowany w kształcie i wielkości został nazwany Mid syneclise nich Poza Moskwą. Później NS Shatsky (1941, 1946) uważa, że ​​to syneclise prawidłowe zadzwonić Moskwa. Zgodnie z kryteriami klasyfikacji jest Najbardziej typowym przedstawicielem intrakratonnyh syneclises konieczności osadowe wykonanie i powyżej paleorift systemu (Garetsky, Górskiego, 1987). Sinekliznyh soli kompleksów strukturalne i formacyjną leży w środku pokrywy depresja na poziomie od -3,0 do -3,5 km, powinna palić się na północy i południowym zachodzie 0,1 km. Sineklizny (płyta) sprawa leży w piwnicy skały, i tak dalej doplitnyh głównie cataplatform, kompleksy strukturalne-formacyjnych pokrycie. Ostatnio wykonuje paleorift serii, i rozwijać się w określonych Riphean - zaznaczając się wcześniej, tzn. przed wytworzeniem z Syncline Moskwie. Centrum Depresja nałożony Srednerussky aulacogene, który składa się z czterech branże: Sukhonskaya, Valdai, Twer i Moskwa; południowy zachód - do Orszy depresja; południe - północno-zachodnia flanka Pachelmski aulacogene; północny zachód - Ladoga na ugięcia (fig. 1).

Struktura oraz ewolucja Syncline Moskwa, wraz z innymi strukturami platformy Pokrywa EEP, wcześniej rozważane w NS Shatsky (1940, 1946), MV Muratov i wsp. (1962), NS Igolkin i wsp. (1970), VE Haina (1977), itd. Ostatnio, gdy biorąc pod uwagę rozwój Moskwie Syncline znacząca zwracano uwagę na ustawienie geodynamicznymi doprowadziło do wiercenia niej lub nurkować lub te inne części w pewnych etapach geotektonicznych. Ale szczegółowy i kompletny model ewolucji Syncline od jej początków do wjeździe na jego terytorium do innych konstrukcji nie ostatecznie ustalone. Ten problem Niniejsza praca jest poświęcona.


1. geologiczny Struktura

Terytorium Moscow region położony jest w centralnej części (lub rosyjskim Wschodnioeuropejskie) platforma. Jak wszystkie konstrukcje platform, rosyjski Konstrukcja platformy piętrowe nieodłączne. Jej niższe piętro strukturalne - podstawę - jest skomplikowane przez starożytnych na Archaean i proterozoiku era, a na najwyższym piętrze (cover platforma) komponować głównie osadowe skały paleozoiku, mezozoiku i kenozoiku. (Fig. 1)

RASY PIWNICA rosyjski prezentowane różne platformy i magmowych metamorficznych formacje zawierające gnejsów, amfibolity, fyllity, łupki i kwarcyty różne Broke włamań z granitu, sjenitu i dioryt.

Fot. 1. Przekrój geologiczny przez centralną część Moscow region

1 - osady mezo-kenozoiku; 2 - z Górnego depozyty; 3 - depozyty Bliskiego węgla; 4 - Dolny karbon depozyty; 5 - osady górnego dewonu; 6 - osady dewonu środkowego; 7 - Dolnego dewonu osady; 8 - lokaty zaznaczając się, 9 - lokaty Riphean; 10 - skały krystaliczne arheyproterozoyskogo wiek 11 - głębokie wady

W

CZAS Górna proterozoiku sekcje ruchome platformy rosyjskiej laid głębokie rynny, z których jeden później w paleozoiku, miały kształt w rozległe Syncline Moskwa.

W

Na podstawie komponować syneclise się warstw osadowych i Riphean skał erozji Zaznaczając się departamenty Górnym proterozoiku (rys. 2) są reprezentowane przez piaskowce, zlepieńce, mułowce, mułowce i łupki interbedded ze skał wulkanicznych - Tufy i tuffites. Odpady organiczne w nich są bardzo rzadkie. Te osady powstałe w niszczeniu struktur fundacji góra-składane i zgromadzonych głównie w rynnach, gdzie ich grubo...


strona 1 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Region Moskwa i Moskwa w 1941-1945
  • Podsumowanie na temat: Głębokie platformy wiertnicze
  • Podsumowanie na temat: Głębokie platformy wiertnicze
  • Podsumowanie na temat: Starożytne osady w Moskwie
  • Podsumowanie na temat: Region Moskwa i Moskwa w siedmioletnim planie