Raport Zbigniew Brzeziński

Kategoria: geopolityka

Podsumowanie na temat " Geopolityka" na temat:

«Świetne szachy Płyta" Brzeziński».

TREŚCI.

VVEDENIE.str.3

. 1" GREAT SZACHY BOARD" Brzeziński

2.BUDUSCHEE Rosja w Brzeziński

3.INAYA PUNKTY Zobacz Brzezińskiego na teorii

WNIOSEK

LISTA UŻYWANE LITERATURA

WSTĘP.

Amerykanin polskiego pochodzenia Zbigniew Brzeziński, urodzony 28 marzec 1928 w Warszawie. W 1938 roku jego ojciec został powołany do nowej pozycji w Polski konsulat w Montrealu i jego rodzina przeniosła się do Kanady, gdzie przebywał po dojściu do władzy komunistów w Polsce. Studiował na Uniwersytecie w Montrealu McGill. W 1953 roku otrzymał doktorat z nauk politycznych na Harvardzie Uniwersytet. W 1958 roku przyjął obywatelstwo amerykańskie. W 1962 roku został profesor na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Był doradcą administracji Johna F. Kennedy'ego, Lyndon Johnson i Jimmy Carter. Bronione Polityka trudnych działań przeciwko ZSRR .. W 1987-1988 roku pracował we współpracy Komisja Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Ministerstwa Obrony w celu opracowania strategia długoterminowa.

W 1997 r. książka amerykańskiego Brzezińskiego -" Wielki szachy wyżywienie. Jego amerykański Prymat i geostrategiczne Imperatywy" W tym prace naukowe i publicystyczne Brzeziński uważa, nowoczesny Sytuacja krajów Eurazji, którą nazywa" wielkim szachy Płyta" i rola Stanów Zjednoczonych jako jedyne możliwe w obecnych Czas gwarantem bezpieczeństwa międzynarodowego na kontynencie. Przeciwnie, może być książka nazwać zbiór zaleceń dla gospodarki amerykańskich polityków dwa z" najbardziej zaawansowane i wydajne ekonomicznie trzy Regiony" utrzymać i wzmocnić pozycję Stanów Zjednoczonych Ameryka -" pierwszym i jedynym prawdziwie globalnym mocarstwem."

1. " Wielki Szachownica" Brzeziński.

Amerykańska globalna supremacja jest inny szybkość jego formacji, jej zakresu i metod globalnej realizacja. W jednym tylko wieku Ameryka wpływ zmiany wewnętrzne, jak również dynamiczny rozwój wydarzeń międzynarodowych kraj stosunkowo odizolowane na półkuli zachodniej, został przekształcony zasilania na globalną skalę i interesów wpływów. (Str. 13)

Etapy amerykańskiej hegemonii:

ü Wojny amerykańsko-hiszpańskiej w 1898 roku - po raz pierwszy w Ameryce Wojna agresji poza kontynent. Rozpiętość mocy na Pacyfik, Hawaje na Filipiny.

ü " Doktryna Monroe". Cel - marynarki supremacji w dwóch oceany. Budowa Kanału Panamskiego.

ü Na początku potencjału gospodarczego II wojny światowej Ameryka, około 33% światowego PKB. UE traci wiodącą rolę potęgą przemysłową.

ü Pierwsza wojna światowa - pierwsza okazja do transferu Amerykańskie siły zbrojne w Europie. Pierwsze poważne kroki dyplomatyczne do aplikacji amerykańskich zasad w rozwiązywaniu problemów europejskich. Jednakże ta Europejska wojna, a nie globalny.

ü Destrukcyjny charakter wojny światowej oznaczony począwszy od końca Europejskiej polityczne, gospodarcze i kulturalne wyższości.

ü II Wojna Światowa - prawdziwie globalny. Top Zwycięzcy USA i ZSRR są następcami sporu o dominację nad światem.

ü 50 lat zimnej wojny. Pojawienie się broni jądrowej sprawia, przedwojenna klasyczne praktycznie niemożliwe. W kategoriach geopolitycznych konfliktu występuje na obwodzie Eurazji.

ü Upadek bloku chińsko-sowieckiego.

ü Stagnacja i spadek gospodarczy w ZSRR.

ü Upadek Związku Radzieckiego, głównego rywala na świecie dominacja.

Ameryka dominuje cztery posiadające krytyczne obszary globalnej władzy: w dziedzinie wojskowej, nie niezrównaną globalne opcje wdrażania; region gospodarka pozostaje główną siłą napędową światowego rozwoju, choć konkurencji w niektórych obszarach z jękami Japonii i Niemiec; techn...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zbigniew Brzeziński: Wielki Szachownica
  • Podsumowanie na temat: Zbigniew Brzeziński: kto jest kim?
  • Podsumowanie na temat: Zbigniew Brzeziński
  • Podsumowanie na temat: Rozszerzenie zakresu wpływów ZSRR po 1945 roku i początek epoki "zimne ...
  • Podsumowanie na temat: Pierwsza wojna światowa w 1914 roku