Krym: sporne terytorium Rosji i Ukrainy, cechy geopolityczne

Kategoria: geopolityka

Term praca

geopolityka

Krym:

terytorium sporne z Rosją i Ukraina

geopolityczne odpowiedzi

Treść:

Wprowadzenie
1. Charakterystyka geopolityczne Krym
2. Nowoczesne Krym
3. Historia transferów Krym Ukrainie
4. Przejawem problemu w naszych czasach
5. Wnioski
6. Załącznik
Referencje

Wprowadzenie

Przez wiele lat nie Debata będzie wokół, być może najpiękniejszy i ulubioną wakacje miejsce radzieckiego osób. Krym - to nie tylko" wszystko-Unia uzdrowisko", ale także strategiczne terytorium. Ale których Rosja i Ukraina? Kto jeszcze należy do Krymu, a kto powinny należeć, którzy uważają się za mieszkańców Krymu - rosyjskiej lub ukraińskiej?

duże zainteresowanie Rosyjski publicznej na problemy Krymu i Morza Czarnego Navy historycznie uzasadnione i zrozumiałe. W późnych latach 90-tych, ale w 1999, Rosja i Ukraina przyjęła traktat i kilka umów na Morzu Czarnym Granatowy, że potwierdziły zainteresowanie Rosji na Krymie.

Kiedy

przyjęła nowy Konstytucja Republiki Krymu, sytuacja staje się bardziej skomplikowana z rosyjskojęzycznej ludności, od języka rosyjskiego nie otrzymał oficjalny status. Między Rosją i Ukraina nie został rozwiązany problem granic państwowych, Kercz Strait nie jest nie było terytorium Rosji, ani ukraiński.

Relacje przed sojusznikami osiągnęło nie boisko, którzy nie chcą iść na kompromis. Ale Rosja uczynił pierwszy krok, i rozpoczęła negocjacje z Ukrainą w sprawie przyjęcia zamówienia.

Obecnie

zamieszanie w tej sprawie ucichły, a pojawiły się w druku wielu publikacje odnoszące się do tej kwestii. Ponieważ upłynęło wystarczająco dużo czasu, a następnie publikacje stały się bardziej celowe i uzasadnione. Właśnie ukazał się okazja, aby spojrzeć na ten symboliczny trójkąt: Rosja - Krym - Ukraina, inny wygląd. Ale którego jest" równowaga" przeważają - Rosja czy Ukraina? To Pozostaje otwarte pytanie. Chociaż jeśli trzeźwa ocena obecnych stosunków Rosja i Ukraina, kiedy z każdej strony pokazuje, z korzyścią dla wszystkich sposoby. Ten wzrost cen eksportowych, oraz przechwytywanie braku kraju, ale na swoich obiektach terytorium.

«Relay" w powstawaniu Problemy mogą iść ze sobą na zawsze, ale Krym nie powinny podlegać Obecne stosunki między krajami. Problem z akcesoriów musi być skierowana dokładnie, ponieważ nie może być natychmiastowe rozwiązanie, jak w czasie Chruszczowa.


1. Charakterystyka geopolityczne Krym

Nowoczesny Krym - jest Autonomicznej Republiki Krym, część Ukrainy.

terytorium Krymu - jest jeden z największych półwyspów terytorium europejskiego. W porównaniu do główne miasta mieszka na Krymie małej ilości ludzi, tylko trochę ponad 2000 tysięcy osób. Poziom urbanizacji jest taki sam jak w Rosji - 63% ludności miejskiej i 37% ludności mieszka na wsi terytorium Krymu. Średnia gęstość zaludnienia wynosi 77 osób. za km 2 . Jak Obszar Krym jest wystarczająco duży, około 26 tysięcy metrów kwadratowych. km, a mieszka na 2000 Półwysep tysiąc osób na terytorium republiki znajduje się 16 miast, 56 956 małych miast i osiedli. Największe miasto, znany również jako stolicy Krymu - Symferopol, jego populacja wynosi 360 tysięcy osób. Nieco mniej Eupatoria Kercz, a ich populacja wynosi 100 tysięcy osób.

Według najnowszych

Spis ludności z Autonomicznej Republiki Krymu jest domem dla około 130 etniczne grupy. A co więcej, najliczniejszą grupą etniczną są rosyjskie (około 1.200.000 osób.) Na drugim m...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rolno ZSA "Krym" Powiat Bakczysaraj Krym
  • Podsumowanie na temat: Krym. Rosji lub Ukrainy
  • Podsumowanie na temat: Inwestycje w środki trwałe przedsiębiorstw w Autonomicznej Republice Krym
  • Podsumowanie na temat: Strategia rozwoju Autonomicznej Republiki Krymu
  • Podsumowanie na temat: Stan i perspektywy innowacji i współpracy technologicznej między Ukrainą i ...