Dyktatury Sulli

Kategoria: geopolityka

Lucjusz Korneliusz Sulla urodził się w 138 roku pne. e. zubożały rodzin Roman patrycjusz, należał do szlacheckiej rodziny arystokratycznej Korneliusza, który pojawia się w konsularny szybko w V wieku pne. e. i który dał Rzymie konsulowie niż inne rodziny arystokratycznej. Jednak oddział Sulli pojawiły się później. Jego pierwszy przodek wymienione w poście było dyktator 333 pne Publiusz Korneliusz Rufus, jego syn, również Publiusz był Konsul 290 i 277 lat. Jednak Publiusz Korneliusz Rufin Junior został skazany na Prawo na luksus i dwóch następujących rodzajów energii (już sobie - pseudonim Sulla) nie zajmują pozycje nad praetorship i generał Sulla ojca kariery nic nie wiadomo. Salustiusza mówi szczerze, że potrącenie rodzaj, który stał się ubogim i Plutarch twierdzi, że" pochodzi Sulla patrycjusze, którzy mogą być wezwani evpatridami; donoszą, że jeden z jego przodkowie, Rufus, był konsulem. Sam Sulla został wychowany w rodzinie bez ojca Dobrobyt specjalne. Jak dorastał, żył wśród obcych i tanio zapłacił czynsz. Jeśli chodzi o jego wygląd, ze względu na jego ogólny obraz rzeźbiony obrazu. Ale spojrzenie w jego niebieskie oczy, dziwne i ostre przebijanie, wydawał się jeszcze bardziej niesamowity kolor z jego twarzy, jak czerwone cętkowane rozproszone plamy na białej skórze. Mówią, że sama nazwa Sulli się jako nick od koloru powierzchni. Przejawem jego kobieciarza był jego nieumiarkowanie w sprawach miłości i nienasycony hedonizmu, z którego nie jest wydana nawet w starości » [1] .

Będąc

mianowany kwestor z Maryją w swoim pierwszym konsulacie, Sulla wypłynął z go do Afryki, aby walczyć przeciwko Jugurtha. Na miejscu działań wojennych zdobył zaszczytne sławę, w szczególności przy użyciu sprytnie schowany przypadek uda osiągnąć przyjaźń Numidian king Bocchus. Jugurthine wojna trwała sześć lat (111-105 lat pne. E.). Wojna ta pokazała, jak spadł Roman zdolności bojowej armia. Jogurt Rzymianie zadane okrutną porażkę, działających nie tylko siły zbrojne, ale także moc złota, którą hojnie rozproszonych Roman dowódców i senatorów. Żołnierze nie mieli najmniejszej ochoty do walki o interesy arystokracji, którzy jeździli im i ich rodzinom z ziemi. Później Mari przeprowadza reformę wojskową, jego armia genialny przechodzi test. Pełny Zwycięstwo, wychwytywanie i wykonanie wojny było ponad Jugurtha w Numidii. Sulla stał bohater wojenny, gdyż doprowadziła mavrikanskogo króla dać synowi w prawie - Numidian dowódca Jugurtha. Triumph ma to Maryja, ale chwała sukcesu Maria przeciwników przypisywane Sulli i Mari potajemnie cierpiał z tego. Dla Sulli sam próżno przez naturę, wpływ obywateli i wyróżnień, po uczestnictwo ciemność i mrok były życia, były nowością, a on przyszedł do ekstremalnych w jego ambicji. Tak, kazał pierścień z rzeźbionym wizerunkiem jego wyczyn i zawsze nosił go. Wątek reprezentowany Bocchus przesyłania i Sulla - otrzymywania Jugurtha. Takie działania dotknął akord z Maryją, ale pomyślał Sulla zbyt mało istotne, by go zazdrościć, i używać go w swoich kampaniach.

W

104-102 lat Lucjusz Korneliusz Sulla w wojnie z niemieckich plemion - Cymbrowie i Germanie, pojawił się w 113 w Italii.Posle północno-wschodnich Klęska armii rzymskiej w walce z Niemcami w swoim nowym Arauozine Senat mianowany dowódcą Gaius Marius. W 102 w bitwie pod Akvakhim Sekstievyh pokonał wojska pierwsze Krzyżaków, a rok w Vercelli - Cymbrowie. Wojna przeciwko Cymbrowie i Germanie dodania Sulla wojskowej chwały. Stał się popularny przywódca wojskowy rzymskiego legionu.

Salustiusza daje mu ten opis:" Sulla szlachetny należy do patrycjusz stary, z jego oddziałów, niemal wymarły z powodu przodków bezczynności. W wiedzy Literatura grecka i łacińska, nie był gorszy od najbardziej uczonych r...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Lucjusz Korneliusz Sulla. Biografia
  • Podsumowanie na temat: Plutarch. Sulla
  • Podsumowanie na temat: Otwarta pozycja walutowa banku, jego istota, konieczność i działania NBU je ...
  • Podsumowanie na temat: Wpływ Turgieniewa na jego współczesnych, a jego miejsce w rosyjskiej litera ...
  • Podsumowanie na temat: Błogosławieństwem patriarchy Jakuba i jego synów proroczo reprezentatywnie ...