Problem Kaspijskie

Kategoria: geopolityka

Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej

Kursk Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny

Raport:

«problem Kaspijskiego »

Zakończono: student

Ekonomii i Zarządzania

2kursa 2 grupa

Robi VO

Sprawdzone : profesor nadzwyczajny Nieczajew

Vladimir Dmitriewicz

Kursk-2002

Potrzebujesz

Utworzenie organizacji międzyrządowej.

polityczne i geograficzne zmiany geo-ekonomiczne, które występują po upadku ogromne wolny miejsca geograficznego ZSRR prowadzić do powstawania nowych regionalnym jak mówią dzisiaj, konfiguracje. Podstawą stowarzyszeń regionalnych się przede wszystkim czynniki geograficzne: położenie jednego Obszar geograficzny, o zbliżonych warunkach klimatycznych i zasobów biologicznych, jak również dostęp do wspólnych" otwartych przestrzeniach"- Czarny, Kaspijskiego i Morzu Bałtyckim. To ze względu na te czynniki, z uwzględnieniem Bliskość geograficzna i ekonomiczna możliwość wspólnego Współpraca i rozwój naturalnego potencjału krajów w tych regionach tworzą organizacje regionalne: Black Sea gospodarczej Współpraca (BSEC) (utworzona w 1992 roku), która zrzesza 11 stany Morza Czarnego, Kaukazu i Bałkanów (Albania, Azerbejdżan, Armenia, Bułgaria, Grecja, Gruzja, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Turcja i Ukraina), Rada Morza Bałtyckiego (w 1992 r.), obejmuje Niemcy, Dania, Łotwa, Litwa, Norwegia, Polska, Rosja, Finlandia, Szwecja, Estonia i w Komisji Europejskiej (organ wykonawczy Unii Europejskiej), Organizacji subregionalnej współpracy Bałtyku (BSSSC) - organizacji pozarządowej Organizacja Morza Bałtyckiego, w oparciu o konferencję w Stavanger (Norwegia) w październiku 1993 roku w pracach organizacji udziału przedstawicieli regionów, województw, ziem i miast o znaczeniu federalnym, znajduje się na brzegu Morza Bałtyckiego. Obecnie nie BSSSC stałe członkostwo, i to jest otwarte dla wszystkich 163 krajów regionów Morze Bałtyckie.

Trendy w regionie Współpraca jest głównie przejawia się w byłym Republik Azji Środkowej i Kaukazu z ZSRR, a teraz niezależny członkowskie - Kazachstan, Kirgistan, Turkmenistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Gruzja, Armenia i Azerbejdżan, a także liczba państw sąsiadujących z nimi - Turcja, Iran, Afganistan, Chiny. Wszystkie te kraje są w innej konfiguracji, bezpośrednio lub pośrednio związane z międzypaństwowych i nieformalne Relacje z niektórych znaków. Po pierwsze, są one wliczone w regionalnym bloki gospodarcze lub stowarzyszenia polityczne. Po drugie, niektóre z nich kraje uważają się regionalnym liderem w Europie Środkowej i Regiony. Zakaukaskich

Dziś

stary nazwa geograficzna" Kaukaz"," Azja Środkowa" nabierają nowego znaczenia, ponieważ rozpadł przestrzeń geopolityczną byłego ZSRR tworzy kilka niezależnych stref, podregiony, które mają swoje miejsce i odgrywa rolę w światowych stosunków gospodarczych, w polityka światowa.

" Azja Środkowa" " Zakaukaska" regiony - głównie definicje polityczne zamiast nazw geograficznych. Tak więc, przy wejściu byłych republik radzieckich - Tadżykistanu, kazachski, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Kirgistanu - wszystkie z nich w ZSRR nazywano republik Azji Środkowej. Po ich niezależności i Stan większości polityków, ekspertów, politologów zaczęło uznającej je do krajów Azji Środkowej.

Istnieją różne

perspektywy na koncepcji" region", , które mogą być zdefiniowane jako:

) ekonomiczno-gospodarczy społeczności;

b) jednostki geograficznej i administracyjnej;

c) historyczne i kulturalne regionu, itp.

Z wszystkich

różnorodności kryteria oceny pojęcia" region" oczywiste jest, że związek w wszystkie definicje jest stan. W wyniku powstawania nowego kraje byłego Eurazj...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rozwój krajów Azji Środkowej po upadku ZSRR
  • Podsumowanie na temat: Współpraca w dziedzinie turystyki na przykładzie byłego ZSRR: Azerbejdżan i ...
  • Podsumowanie na temat: Międzynarodowa współpraca z północnych regionów krajów europejskich i zagra ...
  • Podsumowanie na temat: Różnice i podobieństwa w składzie gatunkowym płazów w regionie Wołogdy, Mor ...
  • Podsumowanie na temat: Rozwój współpracy gospodarczej i polityczno-wojskowej z krajami Środkowej i ...