Odpowiedzialność karna za akt terroryzmu

Kategoria: Państwo i prawo

MIA Rosja

Biełgorod Instytut Prawa

Departament

Prawa karnego, kryminologii

Zach. Numer książki 05 093

Opcja numer 3

Zajęć Przez prawo karne

« Karny Odpowiedzialność za akt terrorystyczny »

Zakończony:

Biełgorod 2008


TREŚCI

Wprowadzenie

pojęcie aktu terrorystycznego

analiza składu przestępczość

Spory umiejętności

Trial praktyki

Wnioski

Literatura

terrorystyczny Ustawa o zabezpieczeniu za przestępstwo


Wprowadzenie

Pod

publicznego bezpieczeństwa zgodnie z ustawą" w sprawie bezpieczeństwa" 1992. jest stan ochrony żywotnych interesów społeczeństwa, czyli zestaw wymagań, które są niezawodnie zapewnia istnienie i możliwość stopniowego rozwoju społeczeństwa.

Kodeks karny rozpoznawać pojęcia zbrodni przeciwko bezpieczeństwa publicznego w szerokim i wąskim znaczeniu. W pierwszym kierunku jest w nazwie ustawodawcy Sekcja IX Kodeksu Karnego " Zbrodnie przeciwko bezpieczeństwa i porządku publicznego." Ogólny obiekt wszystkich przestępstw wynikających z norm w tej sekcji, bezpieczeństwa i porządku publicznego w szerokim znaczeniu. W tej sekcji zawiera przepisy dotyczące przestępstw przeciwko bezpieczeństwa publicznego wąskim znaczeniu (rozdz. 24), o zbrodni przeciwko zdrowia publicznego i moralności publicznej (rozdział 25), przestępstwa przeciwko środowisku (rozdział 26), Przestępstwa przeciwko bezpieczeństwa i funkcjonowanie transportu (rozdział 27), o Cyberprzestępczość informacji (rozdział 28). Wszystkie te zbrodnie są dystrybuowane w rozdziałach według rodzajów obiektów, które ostatecznie stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, czyli żywotne interesy normalne funkcjonowanie społeczeństwa, a zatem łączy się ustawodawca jeden odcinek części Specjalnej.

Pośpiech Badanie polega przede wszystkim na tym, że w chwili obecnej okres czasu jest dość powszechne działania terrorystyczne nie tylko w Rosji, ale również w innych krajach, często przyjmując takie sposób i charakter międzynarodowy. Badanie i analiza terrorysty działalność jest niezbędna do skutecznej odpowiedzi na tego typu przestępstwa.

przedmiotem Rozpatrzenie tego rozdziału są przepisy dotyczące odpowiedzialności za zbrodnie za zbrodnie przeciwko Bezpieczeństwo publiczne wąsko słowa, które są umieszczone w rozdziale 24 kodeksu karnego. W tym przypadku przestępstwa nie podlegają wszystkich interesów społeczeństwa bezpieczeństwa, ale tylko chronić standardy określone w artykule jest rozdział Kodeksu karnego (i dlaczego te zbrodnie są zbrodnie przeciw bezpieczeństwa publicznego w wąskim znaczeniu).

Celem pracy - najbardziej kompletny i całościowy przegląd przestępstwo terroryzmu Prawo rosyjski.

celem może być ustawić następujące zadania:

- dać wyobrażenie przestępczość;

- ujawnić składu przestępczość;

- uważają kontrowersyjne Kwestie kwalifikacji zastraszanie;

- recenzja orzecznictwo.


koncepcja terroryzm

Nowoczesne

Okres rozwoju rosyjskiego społeczeństwa charakteryzuje się wzrostem zagrożeń dla jego bezpieczeństwa publicznego i, przede wszystkim, przez ekstremistycznych minded separatystów. Zatem istnieje przekształcenie czysto przestępstwa terroryzmu w ekstremizmu politycznego.

Dyspozycja Część 1 z art. 205 kodeksu karnego określa akt terrorystyczny jako wybuch lub podpalenie lub innych działań straszenie ludzi i stanowić zagrożenie dla życia ludzi, powodując znaczne szkody materialne lub inne poważne konsekwencje, w celu wywarcia wpływu organy decyzyjne lub organizacji międzynarodowych, a także jako zagrożenie popełnienia takich czynów dla tych samych celów. [1]

terroryzmu - jeden z naj...


strona 1 z 15 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zbrodnie przeciwko fundamentów porządku publicznego i bezpieczeństwa państw ...
  • Podsumowanie na temat: Zbrodnie przeciwko integralności seksualnej, wobec bezpieczeństwa publiczne ...
  • Podsumowanie na temat: Karnego charakteru prawnego zbrodni przeciwko bezpieczeństwa ruchu i eksplo ...
  • Podsumowanie na temat: Kompetencje Prezesa i Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej w zakresie p ...
  • Podsumowanie na temat: Zbrodnie przeciwko porządku konstytucyjnego, bezpieczeństwa, systemu polity ...