Umowa budowlana

Kategoria: Prawa cywilnego i procedury


Spis treści

Wprowadzenie

1. Pojęcie kontraktu budowlanego. Prawny rozporządzenia

2. Dokumentacja techniczna i szacunki

3. Stroną umowy kontrakty budowlane. Obowiązki stron. Współpraca ze stron

3.1.Storony w zamówieniu kontraktu budowlanego

3.2.Risk utrata przedmiotu materiałów budowlanych i

Ryzyko

3.2.1.Strahovanie

3.2.2.Vopros moment przejścia Lokale

3.3.Prava i odpowiedzialność

3.3.1.Obespechenie Materiały

3.3.2.Obyazannosti wykonawca

3.3.3.Dopolnitelnye Obowiązki klienta

3.3.4.Kontrol i postęp jakość pracy

3.4.Sposoby zapewnienia zobowiązania w kontrakcie z umowy

3.5.Sotrudnichestvo strony

3.6.Sdacha i akceptacja pracy

4. Odpowiedzialność stron

5. Budowa ochrona

Wnioski

Referencje


Wprowadzenie

tematem mojej pracy oczywiście, moim zdaniem, jest jednym z najbardziej aktualne. Fakt, że we wszystkich społeczeństwach Umowa o usługę budowlaną może zostać nazwany jednym z najbardziej powszechne. W dzisiejszej Rosji, pomimo kryzysu i wielu Złożoność, działalności budowlanej jest dynamicznie rozwijającym się, a liczba firm budowlanych nadal rośnie.

W naszym kraju, zanim pojawił się ten rodzaj umowy, nazwał kapitałową umowy budowlanej. Następnie wszystko w oparciu Podstawą planowania i administracyjnego. Oczywiście przejście na rynek Podejście gospodarki zmienił, teraz to nie jest przeprowadzane rutynowe regulacja i swoboda uczestników rynku dość rozległe. Ale Ustawodawca nadal ma oddzielne normy niezbywalnymi, zwłaszcza w celu ochrony interesów klientów. Moim zdaniem, jednym z najbardziej skutecznych środków w tym sens jest ustanowienie wymagań dla wykonawcy w celu uzyskania licencji. Generalnie, wśród głównych źródeł regulacji prawnej powinny być nazywane, Oczywiście, Kodeks cywilny, Kodeks Budownictwo Rozporządzenie Rząd rosyjski z dnia 25.03.96" O zatwierdzeniu przepisów licencyjnych prace budowlane." W odniesieniu do Kodeksu cywilnego, ważne jest, zauważyć, że kontrakt budowlany do zastosowania nie tylko zasady Rozdział 37, poświęcony umowy specjalnej konstrukcji, ale także ogólne postanowienia umowy.

Jeśli chodzi o tę kwestię w świetle prawna literatura, wydawało mi się, że ofertę specjalnie z umową Głównym umów budowlanych nie jest, w każdym razie, w moim głównie w całej książki opublikowane w latach 70. - 80., tj. już stracił jego znaczenie. Więc w zasadzie miał polegać na pracach takich znanych teoretyków prawa cywilnego, jak MI Bragin, ON Sadikova, że w swoich komentarzach do kodeksu cywilnego rozważyć problem ten wiele uwagi. Niektóre artykuły stosowanie były w oddzielnych Magazyn" Ekonomia i Prawo"," Prawo" koncentrując się na konkretnych sprawach kontraktów budowlanych. Dla mnie najbardziej interesujące było studium przypadku na budowę, tj. głównie zapoznanie się z decyzją Najwyższego Sądu Arbitrażowego w indywidualnych przypadkach.

Zatem od pilności i konieczności problemy rozwojowe, które powstają w praktyce norm budowlanych zamówienia, nie ma wątpliwości, myślę, że ten temat jest zainteresowanie prawników zajmujących się zarówno w teorii jak i praktyce.

1. Pojęcie kontraktu budowlanego. Regulacje prawne

W rozdziale 37 kodeksu cywilnego jest bardzo szeroko siedzibę traktat graniczny kontrakty budowlane. Już w samej definicji umowy (§ 1, art. 740 CC) to Temat budynek nazywa się w zależności od klienta określonego obiektu lub wykonywanie innych prac budowlanych. W odblokowanym wykazu prac związanych z budową, zabytkowy budynek lub przebudowa budynku, przedsiębiorstwa, struktury lub obiektu, jak również instalacja, uruchomienie i inne nierozerwalnie związane z obiektem pod robót budowlanych (§ 2, art. 740)....


strona 1 z 20 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zmіna umowa o pracę na KZPP Ukrainy do projektu Kodeksu Pracy Ukrainy jest ...
  • Podsumowanie na temat: Problem zmuszając strony do umowy najmu na zbycie nieruchomości, która jest ...
  • Podsumowanie na temat: Odpowiedzialność stron umowy pracy
  • Podsumowanie na temat: Odpowiedzialność stron umowy pracy.
  • Podsumowanie na temat: Odpowiedzialność stron umowy pracy