Faktoring

Kategoria: Prawo gospodarcze

Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej

Vladimir państwo Uniwersytet Pedagogiczny

wykonalności wydziału Wydział Ekonomii

Gospodarczej prawo

mowy Konferencja Studencka na

TAGI: Kontrakt" Faktoring"

Zakończony: Lions MA

Grupa M-21

Kierownik: Isajew NV

Vladimir

2003

W normalnym toku działalności, wiele firm ( w tym problemów, rosyjski) twarzy, takich jak:

· niedostateczny Wskaźnik kapitału;

· rośnie ryzyko kredytowe;

· wysokie należności;

· Wzrost zaległości;

· Instrukcja dla zagranicznych klientów Zakup towarów na otwartych rachunków.

poradzić sobie z tych trudności może być realizowana jeden z najbardziej obiecujących rodzajów usług bankowych, najlepiej przystosowanych do współczesnych procesów rozwoju gospodarczego, który jest nazywany faktoring .

Relacje wynikające z finansowania zamówienia cesja pieniężnych lub w inny sposób, przez umowy faktoringowej, odsetek przede wszystkim dlatego, że nowoczesne przedsiębiorców z tego rodzaju umowy cywilne z przyjęcia drugiej części kodeksu cywilnego pojawiły się w prawie cywilnym w Rosji po raz pierwszy, choć stosowane przez niektórych rosyjskich banków w ich finansowej i kredytowej Działania przed. W praktyce światowej, umowa faktoringowa jest od dawna stosowane i bardzo aktywne.

Występowanie faktoring.

Pierwotnie

factoring, który jest znany od wieków XVI-XVII., stało się operacji wyspecjalizowani sprzedawcy, a później dołączył do niego w handlu słoiki. Ale tylko w latach 60-tych tego wieku przybył do operacji faktorskie przesunięcie w postaci komercyjnego kredytu wekslem notatki i były szeroko wykorzystywane do sprzedaży proces obsługi. Wynikało to ze zwiększonej presji inflacyjnej procesy i niestabilność gospodarek wielu krajów, w tym okresie, które wymagane szybsze sprzedaży produktów, tj. przyspieszenie transferu kapitału forma towaru do ceny. Szeroko stosowane w gospodarce rynkowej blanco formularz uwaga płatności nie zawsze gwarantuje terminowość fundusze i zwrot rzeczywistych kosztów produkcji. Tak wierzytelnościami nabytymi dostawców podstawowej wartość.

Definicja Faktoring

najbardziej zaawansowane doświadczenia innych krajów, zgodnie z Nowoczesne juryści, zastosowano do wytwarzania nowych rosyjskim Kodeks cywilny oraz zawarte w nim. Umowa faktoringu obejmuje dość Szeroka gama różnorodnych relacji. Na tych samych obowiązków osoby prawnej mocy niniejszej umowy jest prawo zobowiązań znanych zadanie Oświadczenie pieniężnej ( zadanie ). Jednak relacja faktoringu, łącząc elementy umów kredytowych i pożyczkowych, a czasami uciążliwe zamówienia świadczenie usług finansowych są znacznie bardziej złożone i wieloaspektowe. W związku z tym stosunek do umowy faktoringowej zastosowanie jako prywatne zasady określone w rozdziale 43 w części drugiej Kodeksu cywilnego oraz przepisy ogólne zadania, określone w art. 388-390 pierwszej części CC, do tego stopnia, nie jest niezgodny z specjalnymi warunkami niniejszej umowy i występujące głównie na jej podstawie zobowiązań. Tak więc zasady odnoszące się do postaci cesja wierzytelności (patrz st.389 CC), określić kształt umowy faktoringowej. Tymczasem analiza zawartości powstałego między przyporządkowania uczestników i faktoringu Stosunki nie pozwala mówić o tym, co obowiązki świadczenie usług finansowych kredytu i do umowy faktoringu Szczególnym przypadkiem cesji wierzytelności.

Oto jak

wyjaśniają klientom tego typu bankowości czynności przez same banki.

Dostawy

serwisowe z odroczonym terminem płatności

Nasze usługi pozwalają na zapewnienie klientom dłuższy odpoczynek, unikanie umowy z odroczonym terminem płatności ryzyka i opóźnień w u...


strona 1 z 15 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Umowa sprzedaży obce: język umowy, wejście w życie i zmiany umowy.
  • Podsumowanie na temat: Cechy umowy jako forma umowy o pracę zgodnie z prawem Republiki Białoruś
  • Podsumowanie na temat: Konto bankowe i umowy faktoringu
  • Podsumowanie na temat: Umowy przewidziane przez kodeks cywilny Federacji Rosyjskiej
  • Podsumowanie na temat: Istota umowy faktoringowej