Prawo antymonopolowe

Kategoria: Prawo gospodarcze

Ministerstwo Edukacji.

Kursk humanistyczne Instytut.

pracy Kontrola dyscypliny: «Podstawy prawnej regulacji gospodarczej Działania ».

Temat: «antymonopolowe Ustawodawstwo ».

spełnione: gr studentów. Świeca-11 / 2,5 Dodonova E.

sprawdzone: Dudkin AV

Zheleznogorsk 2002


Spis treści

Rola państwa w regulowaniu gospodarki rynkowej. 3

systemu Władze antymonopolowe i kolejność ich powstawania. 7

cele i zadania antymonopolowego ciała. 9

uprawnienia federalnego antymonopolowy ciało i jego organy terytorialne. 11

Komunikacja organ antymonopolowy organy z ich zadań. 11

Lista Referencje .. 14


Rola państwa w regulacja gospodarki rynkowej.

nie może być skuteczna, na podstawie bieżących osiągnięcia naukowe i techniczne, bez gospodarki zorientowanej społecznie aktywna rola państwa. Dla państwa zawsze zapisywane classic funkcje, takie jak: zapewnienie swobody przedsiębiorczości, promocji Działalność gospodarcza i walka z monopolistycznych tendencji. Skala regulacje rządowe, szczegółowe formy i metody znacznie różnić w zależności od kraju. Odzwierciedlają historię i tradycję, i wielkość kraju wiele innych czynników. Problem stanu związane nie tylko tworzenia warunków dla funkcjonowania rynku, ale z walki przeciwko monopolizacji rynku.

określić kierunek regulacji rządowych, my Należy mieć świadomość, że mówimy o gospodarce są w zmiana stanu, który zmienił się w przedłużającego się kryzysu, głównie niedźwiedzie nieklasyczny, niekonwencjonalny charakter. Jest to związane z pęknięciem głęboko Stosunki reprodukcyjne w gospodarce, eskalacji spadek produkcji zniszczenie struktur gospodarczych.

centralna kwestia regulacji stanu - problem Strategia rozwoju społeczno-ekonomicznej transformacji w kraju, osiągając określenie ostatecznych celów, priorytetów, celów pośrednich.

Wykonawczych

gospodarczą Reformy wymaga tworzenia nowego odpowiedniego ustawodawstwa. Najważniejszym skomplikowane przepisy mające na celu zapewnienie skutecznej promocji reform tworzenia i rozwoju gospodarki rynkowej są prawa rządzące Stosunki wpływające na konkurencję na rynkach Federacji Rosyjskiej, zwane zapewnienia zapobiegania i likwidacji działalności monopolistycznej i nieuczciwej konkurencji.

Pomimo stosunkowo

krótki okres istnienia rosyjskiego prawa konkurencji, Historia jego powstania można podzielić na kilka etapów.

1. Początkowa faza jest uważany za przyjęcie w 1991 r. ustawy RFSRR" O konkurencji i ograniczenie działalności monopolistycznej na rynkach towarowych." Ustawa o Konkurs zidentyfikować kluczowe przepisy państwa, w tym konkurencji w tym dotyczących ochrony konkurencji, polityki mającej na celu zapobieganie i zwalczanie nadużywanie dominującej pozycji podmiotów gospodarczych na właściwych rynków produktów, formy nieuczciwej konkurencji, a także limity dopuszczalnego stężenia produkcji gospodarczej i marketingu.

2. Drugi etap - tworzenie podstaw konstytucyjnych konkurencyjne prawodawstwo. Nowa Konstytucja Federacji Rosyjskiej, przyjęte przez popularne głosowanie 12 grudnia 1993, gwarantuje jedność gospodarcza Przestrzeń, swobodny przepływ towarów, usług i środków finansowych, Konkurs wsparcie, swoboda działalności gospodarczej (§ 1, art. 8).

3. Trzeci etap w rozwoju prawa konkurencji rozpoczęły się w listopadzie 1994 r. oraz związane z przyjęciem nowego kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej. Tak więc, część 2, pkt 1 z art. 10 kodeksu cywilnego nie zezwala na korzystanie z praw obywatelskich w celu ograniczać konkurencję i nadużywania pozycji dominującej w rynku. To ustawienie ogranicza korzystania z praw obywatelskich jest zgodna z pozycji części 3. 17 Konstytucji Federacji Rosyjskiej...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rządy prawa Federacji Rosyjskiej regulujących zakaz i ograniczenie nieuczci ...
  • Podsumowanie na temat: Rynku i jego struktura. Mechanizm regulacji gospodarki rynkowej. Stając s ...
  • Podsumowanie na temat: Różnice konkurencji na rynku bankowym od konkurencji z innych rynków finans ...
  • Podsumowanie na temat: Regulacja stanu konkurencji i ograniczenia działalności monopolistycznej
  • Podsumowanie na temat: Rynku wolnej konkurencji, czystego monopolu, konkurencji monopolistycznej, ...