Wybór Obudowa HDD

Kategoria: Nauka, programowanie

UCHERZHDENIE EDUKACJA

BIAŁORUŚ State University

Informatyki i RADIO

Wydział

ciągła i Distance Learning

Zawód: Zautomatyzowane systemy przetwarzania informacji

streszczenie

ARCHITEKTURA Komputer

Temat: Wybór Winchester Strona główna


TREŚCI

Wprowadzenie

Tom Winchester

Interfejs podłączyć dysk twardy

Typ dysk twardy

Prędkość obracanie dysków

Cache dyski twarde

Wnioski


WSTĘP

główne kryteria przy Wybierając startowej dysku twardego:

- Objętość przechowywane informacje,

Przy obecnym tempie

Wzrost multimedialnych i innych typów informacji jest konieczność wybierz dysk twardy z dużą ilością informacji. Na przykład: jeden plik z filmem jakość" HDRip" (DVD Copy lub Blue-Ray o mniejszym rozmiarze w redukcji stosunkowo niepozorny jakości przez jak Zazwyczaj zmniejszona rozdzielczość) nie ma więcej niż dwa gigabajty miejsca na nośniku, a nie jakość pliku filmowego" HDRemux" (Pełna kopia jak 720 lub 1080 linii) trwa od dziesięciu do czterdziestu gigabajty miejsca na nośniku.

- Wydzielania ciepła dysk twardy w pracy,

Przez

Komputer w domu, zazwyczaj wykorzystywane do celów rozrywkowych, to zainstalowane bardziej wydajne komponenty niż komputerów typu biurowego. Po zakończeniu tych prac również wydzielają pewne ciepła. Nadmierne ciepło nie sprzyja twardym pracy, zarówno dysk i inne akcesoria, a także pociąga za sobą kosztów pośrednich związanych z zakupem dodatkowego chłodzenia do komputera.

- Zużycie energii Winchester,

komputery domowe, W większości przypadków zawiera wystarczająco dużo czasu. Większe zużycie energii nakłada zwiększone obciążenie zasilacza i bez Inny zestaw załadowany.

- Prędkość dostępu do danych,

Biorąc pod uwagę dużą ilość

pamięci informacji, staje się ważne, aby wziąć pod uwagę takie jak możliwość napędu dysku Szybki dostęp do przechowywanych informacji. Przy niskiej prędkości dostępu Pliki problemy - od odtwarzania w zwolnionym tempie informacji do powolne kopiowanie informacji z dysku i to.


ilość twardego

Obecnie pojemność Większość nowoczesnych dysków twardych wynosi od 40-80 gigabajtów do 3 terabajtów. W przypadku użycia komputera domowego, najlepiej byłoby Wybór pojemności dysku twardego z 500 GB do 1 TB.

Wybierz dysk twardy

Duża ilość przede wszystkim z powodu wzrostu przechowywanych informacji. Multimedia i treści rozrywkowe. W tej chwili nikt nie jest zaskakujące, że gra trwa czasami nowoczesny do 10-20 gigabajtów miejsca na dysk twardy, i podjąć wysokiej jakości kopii filmów z kilku gigabajtów na dziesiątki gigabajtów.

Również wtórny czynnikiem przy wyborze dysku twardego jest cena. Na komputerze domowym szczególnie, ponieważ przy wyborze budżetu domowego komputera, aby je kupić, jak zazwyczaj ograniczone. Kup dysk twardy o pojemności mniej niż 320 - 500-gigabajtowy dysk niecelowe.

przykład, koszt HDD 80 GB IDE Zachodnia Digital Caviar Niebieski w miesiącu styczniu 2011 r. na Mińsk znajduje się na 47-50 dolarów, podczas gdy w takich samą cenę można kupić modelu dysku twardego HDD 500 GB SATA 6Gb / s Western Digital Caviar Blue 500 GB pojemności i 80 przeciw łącze 6Gb / s, Co jest również ważne.

góry" pasek" przy wyborze dysku twardym 1 TB jest również podyktowana cena samych napędów. Ponieważ jeśli rozsynchronizowanie w cenie 500 GB dyski twarde i 1 TB nie różni istotnie, to już zaczyna objętość 1,5 terabajtów, różnica w cenie staje się coraz bardziej istotne i mniej uzasadnione. W pewnym punkcie, jak Zwykle bliżej pojemności 2 TB. gdy jego cena 100-230 dolarów US taniej kupić kilka dysków o pojemności 500 GB lub 1 TB.

ten sposób op...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Dysk twardy
  • Podsumowanie na temat: Jak działa dysk twardy
  • Podsumowanie na temat: Restauracja informacji na dysku twardym
  • Podsumowanie na temat: Kontroler dysku twardego
  • Podsumowanie na temat: Defragmentacja dysku twardego