Systemy plików

Kategoria: Nauka, programowanie

Balashov Instytut (Oddział), Saratów State University. NV Chernyshevsky

Zajęć 142 zakończyła grupa uczniów Efanov AP

Balashov 2010

Wprowadzenie

Obecnie na jednej płycie średnia rejestrowana dziesiątki tysięcy plików. Jak rozumieć wszystkie Ta różnorodność w celu dokładnego skierowana do pliku? Przypisywanie pliku System - skuteczne rozwiązanie tego problemu.

systemy plików Development PC została ustalona przez dwa czynniki - pojawienie się nowych normy dotyczące mediów i wzrost wymagań charakterystyki System plików z aplikacji (dostęp z wielu poziomach, wsparcie dla długich nazw plików w formacie Unicode). Początkowo do pliku Systemy pierwotnej wagi było zwiększenie prędkości dostępu do danych oraz minimalizując ilość przechowywanych informacji o usłudze. Następnie, w przypadku bardziej szybkie dyski twarde i zwiększyć wielkość, doszły do ​​głosu wymogu niezawodności przechowywania informacji, które doprowadziło do konieczności zbędne magazynowanie.

System plików

Evolution był bezpośrednio związane z rozwojem technologii relacyjnych baz danych. Plik System do korzystania z najnowszych osiągnięć opracowane do użytku w bazie danych: mechanizmy transakcyjne, ochrona danych, samo-uzdrowienia systemu w wyniku nie powiodła się.

systemy plików rozwój doprowadził do zmian w koncepcji" plik" z oryginalnej interpretacji jako uporządkowany ciąg logiczny rekordu ID do pojęcia, jak Obiekt, który ma zestaw parametrów opisujących go (w tym nazwy pliku alias, i stworzenie rzeczywistych danych), wdrożony w systemie plików NTFS.

ciągu swojej historii 20 lat System plików ewoluował od prostego systemu, który przejął funkcje file system zarządzania w pełni funkcjonalna baza danych, która ma wbudowany mechanizm do rejestrowania i odtwarzania.

przeciwieństwie do prób wprowadzenia standardowy protokół opisujący zasady dostępu do zdalnych systemów plików (CIFS, NFS), nie oczekuj wyglądu podobnym standardzie, opisując systemy plików na dyskach twardych. Można to wytłumaczyć tym, że plik System dysk nadal pozostaje jednym z głównych elementów system operacyjny, wpływa na jego wydajność. Dlatego każdy systemy operacyjne producent będzie starał się skorzystać z pliku System," rodzimy" dla jego systemu operacyjnego.

Plik dalszej ewolucji Systemy przejść drogę poprawy mechanizmów optymalizacji pamięci przechowywania danych multimedialnych, wykorzystanie nowych technologii stosowanych w Bazy danych (wyszukiwanie pełnotekstowe, sortowanie wg różne atrybuty).

1. Pojęcie Plik

1.1 Nazwy i typy plików

Pliki są identyfikowane

nazw. Użytkownicy to nazwy plików znaków, z uwzględnieniem ograniczeń OS Symbole są stosowane, jak również długość nazwy. Do niedawna te granice bardzo wąskie. Tak popularny w systemie plików FAT długości nazwy ograniczona do pewnego schematu 8.3 (8 znaków - rzeczywista nazwa, 3 znaki - rozbudowa nazwa), w imieniu systemu operacyjnego UNIX System V nie może zawierać więcej niż 14 znaków. Ale użytkownika znacznie ułatwia pracę z długimi nazwami, ponieważ pozwalają dać plik jest naprawdę Mnemonic imię, którym nawet po wystarczająco długim okresie czasu może przypomnieć, że zawiera tego pliku. Dlatego też nowoczesne systemy plików zazwyczaj obsługuje postaci długich nazw plików. Na przykład, Windows NT w nowym pliku System NTFS określa, że ​​nazwa pliku może zawierać do 255 znaków, nie licząc zakończeń znak null.

przejścia do długich nazw jest problem zgodności z istniejącymi aplikacjami za pomocą krótkie nazwy. Tak, że aplikacje mogą uzyskać dostęp do plików, zgodnie z do wcześniejszych umów, system plików musi być w stanie dostarczyć równoważne krótkie nazwy (pseudonimy) pliki, które mają dług...


strona 1 z 15 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Bazy danych i systemy plików
  • Podsumowanie na temat: System plików dla systemu operacyjnego Windows
  • Podsumowanie na temat: Struktura plików na płycie. Typy plików i ich oznaczenie
  • Podsumowanie na temat: Mechanizm EFS system plików NTFS
  • Podsumowanie na temat: Menedżerów plików jako sposób pracy z hierarchicznej struktury plików