Kiedy przestać testowania programów?

Kategoria: Nauka, programowanie

S. Trofimov

Nikt

nie ma wątpliwości co do potrzeby programów badań. Czy jest to małe szkolenie Przykładem lub cały system informacji. Pytanie tylko, ile Test i można uznać, gdy testowany program?

Ludzie naruszył którykolwiek z rodzajów działalności, w tym tworzenie i programy. Oczywiście, te błędy są niezamierzone i ludzie w końcu je naprawić ale jak to mówią, programy bez błędów się nie dzieje, a na pewnym etapie Powstaje pytanie testuje czy dalsze błędy lub pogodzić się z nimi niektóre czasu. Pytanie to prowadzi nas do określenie kryteriów według których można ocenić, że program jest bardziej lub mniej zbudowania.

znane że jest możliwe napisanie programu od jednego operatora bez jednego błędu. Wydaje się, jeden podmiot nieomylny może dodać kolejny, a potem jeszcze jeden na pozornie nieomylni, jednak ludzie są omylni i wynik ... okazuje się nie to, co ma.

Błędy są różne, a czas na ich wyszukiwanie będzie inny. Od prostych literówek, które są w pierwszym starcie programu, do błędu lub niejawnego algorytmu niewłaściwe użycie konstrukcji języka, dla których można szukać nie tylko spędzić godziny i dni. Najnowsze znaleźć szczególnie trudne.

Nowoczesne

języków programowania - bardzo skomplikowane narzędzie dla rozwoju która odbywa lat żmudnej pracy. Czasami błędy w dokumentacji, a po prostu brak zrozumienia pracy projektu lub języka Biblioteka cel, co prowadzi do nieprawidłowego działania programu.

Programmer patrząc na kod i nie rozumiem, dlaczego to nie działa zgodnie z przeznaczeniem. W takich przypadki powiedzieć" odpoczął" i wezwać sąsiada o pomoc. W tym przypadku " Świeże" Opinia może znacznie przyspieszyć błędów wyszukiwania.

Zmniejszyć

błędy w kilka sposobów:

zastosowania specjalne metody i sposoby pisania programów, na przykład, sprawa-tools Rational Rose;

zastosowania niezawodne, wielokrotnie testowane składniki i biblioteki;

ściśle obserwacji i monitorowaniu zgodności z głównego programu stworzonego w ramach projektu dokumentacja.

Więcej

jeden, bardzo skuteczne, ale metoda czasochłonna zmniejszenia błędów (I Jestem mówić o redukcji, nie całkowite wyeliminowanie) będą testowane. Zwykle zasobów (np. czasu), aby zakończyć badanie nie wystarczy. W związku z tym, całkowita Badania walidacji systemu we wszystkich trybach i wszystkich parametrów trudnych do zrealizowania.

Jednym

z głównych cech jest brak standardowego programu badawczego, , które mogą być porównane z czegoś już utworzone. Wygasa z tej trudnej sytuacji Program określania, kiedy osiągnie się wymaganej jakości.

głównym punktem odniesienia w tym przypadku będzie dokumentacja projektu, co powoduje różnicę poglądy różnych ludzi, w tym jakości programu do wspólnego mianownika. W Brak takiej dokumentacji, uważam, że w zasadzie niemożliwe przetestować program, jak spojrzeć na ilość i jakość Funkcje nie jest taka sama, a nie tylko od osób, ale także mogą się różnić od siebie ludzkie w różnych odstępach czasowych.

Dlatego

ważne, aby zdefiniować kilka poziomów, aby osiągnąć wymaganą jakość programów:

brak błędy składniowe i wyłączniki awaryjne w programie, który został osiągnięty Program uruchamiany z różnych danych na temat maksymalnej liczby oddziałów. Dla zidentyfikować obszary, które nigdy nie nebyli uruchamiane, gdy program jest uruchomiony, nie specjalne narzędzia, takie jak Rational Czystej zasięgu. W praktyce I Mogę stwierdzić, że część kodu, który nigdy nie został wykonany, gdy badania, około 80% przypadków niesprawne;

wykonywane funkcje oprogramowania odpowiadają dokumentacji technicznej;

rozliczenie wartości uzyskane za pomocą procedury obliczeniowe, odpowiednie odniesienie.

Często

pi...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Trening kontroli rozwoju i produkcji Program dokumentacji programu
  • Podsumowanie na temat: Ujednolicony system dokumentacji projektowej (ESTD). Błędy, błędy klasyfik ...
  • Podsumowanie na temat: Czy jest możliwe tylko w dokumentacji elektronicznej
  • Podsumowanie na temat: Błędy podczas wykonywania programu. Opcje kompilatora
  • Podsumowanie na temat: W języku rosyjskim nie jest podręcznik: praca lato na błędy