Skanery klasyfikacji

Kategoria: Nauka, programowanie


Podsumowanie

KLASYFIKACJA SKANER


Spis treści

Wprowadzenie

1. Skanery biurkowe

2. SKANER PRZENOŚNY RĘCZNY LUB

3. Skaner płaski

3.1 Źródło światła

3.2 Elementu otrzymaniu

3.3 Układ optyczny

4. Skaner bębna

5. Skaner slajdów


Wprowadzenie

Zgodnie z funkcjonalnością i skanerów są podzielone na pulpicie i przenośna (trzymana w ręku).

Klasyfikacja

Skaner płaski urządzenie


1. Skaner pulpit

Istnieją trzy rodzaje skanerów stacjonarnych: Platforma, arkuszowe, nad głową.

płaskiego skanera do skanowania Obrazy należy otworzyć pokrywę skanera, umieść arkusz na zeskanowany Płyta czołowa szklana dół, a następnie zamknij pokrywę. Wszystko ponadto kontrolować proces skanowania z klawiatury praca z komputerem w jednej ze specjalnych programów, które są wysyłane z ten skaner. Ta konstrukcja pozwala skaner do skanowania nie tylko osobnych arkuszach, ale gazety lub książki.

W

skanerów Sheetfed osobnych arkuszy dokumentów przeciągana przez urządzenie, a zatem są skanowane.

W tym przypadku kopiowania stron książek i czasopism niemożliwe.

uważane są powszechnie stosowane skanery w obszarach związanych z OCR (Optical Character Rozpoznawanie OCR). Dla wygody arkuszowych skanery są zazwyczaj wyposażone w Urządzenia dla automatycznych stron żywienia.

trzeciego typu skanery skanery OVERHEAD które najbardziej przypominają jakiś rzutnik.


2. PRZENOŚNY ręcznie lub SKANER

przenośne lub ręczne skanery (Handy scanner) zapewnienie niedrogiego sposobu przekształcania w postać cyfrową obrazów i Wejście do komputera. W porównaniu ze skanerów stacjonarnych, posiadają znacznie skromniejsze zasoby. Na przykład, nie nadaje się do stosowania w DTP, oprócz najmniejszych wibracji, przyznał w W czasie skanowania ręcznego" prowadzi do deprecjacji prac. Ale Skanery te są znacznie tańsze. Mogą one być stosowane tam, gdzie nie wymaga wysokiej jakości obrazy. Ze skanera zawiera Oprogramowanie komputerowe, które zapewnia edycję, zapisu na dysku i drukowanie zdjęć.

Strukturalnie przypomina

manipulator ręczny skaner " Mysz" i pracy z urządzeniem nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Skanowane oryginał został umieszczony na płaskiej powierzchni, skaner jest zamontowany na jednym z strony oryginału i, po naciśnięciu przycisku start, powoli przesuwa Oryginalny ręcznie.

Podczas przesuwania skanera nad oryginałem może być obserwować co się dzieje. Większość skanerów przenośnych ma małe okno do przeglądania, przez które można zobaczyć przy obróbce. Niektóre urządzenia zapewniają odtwarzanie uzyskane podczas pracy Obraz na ekranie komputera. Większość skanerów okazją, aby wybrać rozdzielczość skanowania (400 dpi). Maksymalna szerokość skanowanego oryginału jest zazwyczaj wynosi 2,5 cala (6,4 cm) i jest ograniczona do powierzchni roboczej Urządzenie. Długość zależy od oryginału pamięci komputera. Jeśli przy przekracza szerokość skanera, można obsługiwać go w częściach, a następnie za pomocą Program połączyć te kawałki w jeden obraz.


3. Skaner płaski

Oryginalny

ustalana jest na przejrzyste szkła, który przemieszcza się wzdłuż skaningowej karetki ze źródła światła (Jeśli skanowanie przejrzysty oryginale, tak zwany moduł slajdów - Pokrywa, w której porusza się równolegle drugi powóz skaner skanowanie lampa).

system skanera optycznego (składający się z soczewki i lustra lub pryzmaty) strumień światła projektów z zeskanowanego oryginału na odbierania elementu, niosąc informację o podziale kolorów - trzy równoległe linie równej liczby poszczególnych ...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wejście Grapher - Skaner
  • Podsumowanie na temat: Skaner
  • Podsumowanie na temat: Skaner drukarki
  • Podsumowanie na temat: Skaner przyspieszenie
  • Podsumowanie na temat: Skanery: rodzaje, zasady działania urządzenia