Wyświetlacz urządzenia wejściowe i informacje tekstowe i graficzne (monitory, skanery, plotery)

Kategoria: Nauka, programowanie

Stan edukacyjna uczelnia

Kuban State Politechnika

Departament Nauki

​​Komputer


pracy sterowania

dyscypliną " Komputery»

Czułość i wyświetlanie tekstu i grafiki INFORMACJE (monitory, skanery, plotery)

Zakończono

Student 1 Oczywiście MIPPS

Tchelidze OS

sprawdzone: Dr Dyachenko RA

Krasnodar-2011


Wprowadzenie

Prywatne

komputer (PC) - nie jest jedno urządzenie elektroniczne i mały kompleks połączonych ze sobą urządzeń, z których każda wykonuje określoną funkcję. Najczęściej stosuje się określenie" konfiguracja komputera" oznacza, że ​​dany komputer Można pracować z innym zestawem zewnętrznej (lub) urządzeń peryferyjnych, na przykład drukarka, modem, skaner, itp. Skuteczność przy użyciu komputera więcej stopniu zależy od ilości i rodzaju urządzeń zewnętrznych, które mogą w ich skład. Urządzenia zewnętrzne są interoperacyjne Użytkownicy z komputera. Szeroka gama urządzeń zewnętrznych, różnorodność ich , charakterystyki eksploatacyjne i ekonomiczne i techniczne umożliwiające użytkownikowi wybrać takie konfiguracje komputerów, które są najbardziej istotne dla jego potrzeby i zapewnić racjonalne rozwiązanie jego problemu. W tym Oczekuje się, że prace kontrolne rozważyć najbardziej znany peryferyjnych urządzeń, a mianowicie, urządzenia wejściowe i tekst Wyświetlacz i grafika Informacje, a także wykazują zakres ich stosowania.


Peryferia Urządzenie

komputerowe komunikuje się z światem zewnętrznym przez peryferia. Tylko dzięki urządzeń peryferyjnych może wchodzić w interakcje z ludźmi komputer i wszystkie podłączone urządzenia. Dowolny Podłączone urządzenie peryferyjne w dowolnym czasie może być zajęty wykonywania powierzonej mu pracy lub pozostają w oczekiwaniu na nowy pracy. Peryferia prędkości wpływ na wydajność Komputer nie jest mniejsza niż jej prędkości roboczej CPU. Szybkość urządzenia zewnętrznego na szybkość procesora nie zależy. Najbardziej popularne urządzenia peryferyjne pokazane na fig. 1

Peryferia Urządzenie jest podzielony na urządzenia wejściowego i wyjściowego. Urządzenia wskazujące przekształcenia informacji w formę zrozumiałą maszyny, po czym może być komputer obsługiwać i przechowywać. Urządzenia wyjściowe tłumaczyć informacji z urządzenia reprezentacja w obrazach, przyjazne dla człowieka.


Klasyfikacje Urządzenie wejścia-wyjścia informacji

Informacje Odręczne

automatycznie wprowadzane do komputera za pomocą dokumentu muszą być kodowane w Znormalizowane stylizowane czcionki lub szyfrowane. Odczyt optyczny Maszyna dostarcza odczyt danych w postaci znaczników graficznym sformalizowane dokumenty zakodowane znormalizowane i stylizowane napisane znaków; drukowane, maszynopisów i odręcznych znaków.

Urządzenia wskazujące Informacje graficzne (UVGI) działają: wyszukiwanie zdjęć na nośniku informacji, dobór elementów obrazu do zakodowania konwersji współrzędnych obrazu punktów w zakodowanej formie cyfrowej i Transmisja cyfrowa opis elementów graficznych do komputera do dalszej przetwarzania.

Aby wyświetlić informacje

komputerów są najczęściej używane drukarki szybkich. Główne parametry Wybierając rodzaj drukarek jest szybkość, jakość druku i koszt.

W nowoczesnych komputerach

Matryca używana, dosłowne, termograficzne, atramentowych i laserowych Zespół drukujący (PU). Według sposobu stosowania drukowanych znaków na nośniku Informacje udział PU na szok urządzenia i nie wpływu.

W drukarkach

Obraz uderzenia druk cyfrowy lub symbol symboliczne informacje utworzone przez mechaniczne oddziaływanie na młot drukarskiej shriftonositel ...


strona 1 z 11 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Komputer. Urządzeń wejściowych i wyjściowych. Urządzenia peryferyjne
  • Podsumowanie na temat: Struktura komputera osobistego. Podstawowe i urządzenia peryferyjne, ich w ...
  • Podsumowanie na temat: Informacji, informatyki, bazy danych. Urządzenia peryferyjne
  • Podsumowanie na temat: Urządzenia telekomunikacyjne w nowoczesny komputer świata
  • Podsumowanie na temat: Zrozumienie procesu montażu urządzeń optoelektronicznych. Urządzenia stero ...