Sposoby formułowania i wytwarzania informacji tekstowych - Skanery

Kategoria: Nauka, programowanie

Ministerstwo Edukacji Rosja

Ekaterinburg Radio Engineering College. Popov

Polevskoy oddział

Podsumowanie

sprawie dyscypliny: Techniczne Kontrole w urzędzie

na: Środki kompilację producenci i

tekstowe informacje - skanery

Wykonawca: Karpow MO

uczeń Grupa 351

specjalność 0611

«papierkowej i

archiwalne »

sprawdzone: Bazhenov RS

Polevskoi, 2004

plan

Wprowadzenie .......................................................................................... 3 zasada różnych skanerów ..................................................... 4 Klasyfikacja, główne cechy i sterowniki ............................... 6

przegląd nowoczesny modelami, ich zalety i wady ..................... 12

Wnioski .................................................................................... 22

Literatura ………………………………………………………………………….23

Введение

Scanner Jest to urządzenie, które pozwala wprowadzić do komputera dwuwymiarowej Podgląd. Pierwsze skanery mogą wejść tylko obrazy czarno-białe. W 1989 pojawiły się pierwsze skanery, które zapewniają czytanie kolor zdjęcia.

Korzystanie skanery

Wejście w tekście dla PC i informacji graficznej ma co najmniej Historia pięcioletni. Teraz na rynku Zachodu reprezentują co najmniej 150 różnych Urządzenia, z ręcznych skanerów (Handy skanera) do złożonych systemów OCR OCR (Optical Character Recognition).

Rozwoju odpowiednia technologia szybko naprzód, a nie tylko na Zachodzie, ale także Na wschód. Japońskie firmy przejechał technologii skanowania do takiej perfekcji, to jest możliwe, aby wysłać i wprowadzić informacje bezpośrednio do komputera nienaruszone stron. Jest to jedyny prawdziwy sposób odczytać hieroglify.

Aby zilustrować

Rosnąca popularność skanerów wystarczy zauważyć, że ich sprzedaż w 1984-1987 lat. roku wzrosła o 250 procent. W ciągu ostatnich trzech lat podwoiła się skanery rozdzielczości pojawił szczegółowe skali szarości ("Skala szarości") dla obrazów w skali szarości standardowe pliki w formacie, itp.

te nowej generacji System pozwala na przejście do wyświetlenia tekstu, dodawać kody sterujące Format, wykonać stronicowania Sprawdź pisownię tekst, daj pliki prawie gotowy - wszystko odbywa się w tle Tryb PC.

przytłaczająca większość obecnie stosowane skanery do przygotowania i publikacji różne materiały informacyjne, tj. konsumenci są głównie zainteresowani Sposób środków do przetwarzania obrazu i tekstu. Niektóre skanery powodzeniem stosowane CAD, ale na ogół są bardzo odpowiednie układy wąska specjalizacja. Obecnie powszechne stosowanie jest przewidywane skanery w faksem.


zasad funkcjonowania skanerów.

Software oprogramowanie, które kontroluje pracę skanera, oferuje wybór jednego trzy rodzaje skanowania. To skanowanie" rysowanie linii" " Półtonów" i" w odcieniach szarości" (Lub " Odcienie szarości").

skaner Poniższy proces zachodzi. Podobnie, jak kserokopiarka, Skaner oświetla oryginał, a jego czujnik światła z pewną częstotliwość umożliwia pomiar intensywności światła odbitego oryginału. Rozdzielczość skanera jest wprost proporcjonalna do częstotliwości pomiarowej.

Podczas

urządzenie skanujące konwertuje wartości intensywności kod binarny, który jest przesyłany do komputera do przechowywania w celu dalszego przetwarzania.

Jeśli skaner na siebie Próbka rejestruje tylko jeden bit informacji uznaje albo czarne, lub biały (czarny kolor można dopasować jednostkę logiczną, i bieli kolor -. logiczne zero)

W zależności

Liczba bitów odpowiadającej jednej próbki skaner ro...


strona 1 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wyświetlacz urządzenia wejściowe i informacje tekstowe i graficzne (monitor ...
  • Podsumowanie na temat: Skanery: rodzaje, zasady działania urządzenia
  • Podsumowanie na temat: Skanery
  • Podsumowanie na temat: Skanery
  • Podsumowanie na temat: Skanery klasyfikacji