Sposoby formułowania i wytwarzania informacji tekstowych - Skanery

Kategoria: Nauka, programowanie

zpoznaje większa lub mniejsza liczba odcieni od czerni do bieli. Po 4-bitowy kodowanie, możliwe jest zidentyfikowanie 16 różnych odcieniach. 8-bitowy skanery zapewniają rejestrację 256 poziomów szarości. Obraz zawierający proste informacje i wymaga minimalnej ilości pamięci jest " rysowanie linii", które mogą być przetwarzane przez 1-bit Skanowanie. Ten obraz zawiera tylko obszary czarne lub białe, bez ma odcieni pośrednich. 1-bitowy najlepiej skanowania do zapoznania się z obrazów wykonanych przez poszczególne linie.

Jeśli

​​bliżej Patrz rysunek w gazecie, widać, że nie zawiera on Przejścia półtonów, i jest zbiorem punktów. To jest to, co dalej" rastrowego obraz". Punkt półtonów połączyć ze sobą i stworzyć odcienie symulacji.

Większość skanerów

działa na zasadzie" skanowania w skali szarości." Skala szarości skanowania obrazu jest w rzeczywistości 1-bitowy czarno-białe konfiguracji, które przechodzą proces filtrowania, aby utworzyć " Niewyraźne zdjęcia." Określenie" smarowane" obraz w tym przypadku odnosi się do sposobu symulowania pośrednich odcieni szarości Grupowanie przez czarne kropki na różnych gęstościach (nie oprogramowania).

Aby uzyskać więcej

Wyniki wysokiej jakości, wybierz opcję za pomocą " Odcienie szarości" ("Skala szarości"), który różni się od Metoda" rozmaz" półtonów dwa klucz chwile. Po pierwsze, ten przykład wykonania wykorzystuje skanowanie wielu bitów. Po drugie, rastra jest nałożony na obraz z dużą liczbą gradacja jasności w czasie, gdy wydruk, while się" rozmyte" zdjęcia półtonów jest ich wprowadzenie podczas skanowania.

Zgodnie z

funkcjonalność i urządzenia dla skanerów stacjonarnych są oddzielone, przenośne i kolor.


skanery stacjonarne.

Jeśli chcesz

analogowe cyfrowe Kopiarka, znane zalety mogą zapewnić Flatbeds. Istnieje skanerów, które są podobne do powiększalniki. Takie urządzenie może wymagać ściemniania przetwarzany obraz. Istnieją również Skanery z prowadnicach rolkowych i inne sposoby wytwarzania papieru.

wygodniejsze puszka skaner i dźwięku z tabletu, i podajnik papieru, ale nie jest uniwersalność zawsze daje nagrodę.

Po rozwiązaniu

emisyjnej Urządzenie powinno być myślenie o oprogramowaniu. Najbardziej przypadków wymaga stosunkowo proste oprogramowanie i ostrość powinny być podane do automatycznego optycznego rozpoznawania znaków, dostarczyć faksem, jak również wyborze kodowania obrazu.

Przenośne skanery

.

Przenośny lub ręcznie

skanery zapewnić niedrogi sposób na konwersję zdjęć do cyfrowego Forma i wejście do komputera.

W porównaniu z

skanery biurkowe, mają znacznie skromniejsze zasoby. Na przykład, nie nadają się one do stosowania w poligrafii, oprócz najmniejszych drgań prowadzi do deprecjacji prac. Ale Skanery te są znacznie tańsze. Mogą one być stosowane tam, gdzie nie wymaga wysokiej jakości obrazów.

Przenośny skaner

jak bardzo dużej urządzenia" mysz" Długi przewód (maksymalna dwa metry), który jest połączony z odpowiednią kartą interfejsu komputer osobisty. Ze skanera zawiera oprogramowanie oprogramowanie, które pozwala na edycję, zapis i wyjście na dysk Drukowanie zdjęć

. Praca z

nie wymaga wiele umiejętności. Zeskanowany oryginał zostanie umieszczony na płaskim powierzchni, skaner jest zamontowany na jednym z jego boków, a następnie po naciśnięciu przycisk start, porusza się powoli w stosunku do oryginalnej ręcznie.

Jak przenieść

Skaner można obserwować co się dzieje. Najbardziej przenośny Skaner posiada małe okno, aby zobaczyć, przez które można zobaczyć przetwarzane od oryginału. Niektóre urządzenia zapewniają odtwarzanie otrzymany w procesie według obrazu na ekranie monitora.

Większość skanerów

okazją, aby wybrać rozdzielczość skanowania (do ...


Poprzednia strona | strona 2 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Praca z pełnym kolorze, skali szarości i obrazów binarnych
  • Podsumowanie na temat: Wyświetlacz urządzenia wejściowe i informacje tekstowe i graficzne (monitor ...
  • Podsumowanie na temat: Skanery: rodzaje, zasady działania urządzenia
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...