Język oznacza przyciągnąć uwagę w tekstach reklamowych (oparte na języku angielskim i rosyjskim reklamy żywności)

Kategoria: Język obcy

Ministerstwo Edukacji

oświaty

Mińsk państwo Uniwersytet językowej

Wydział komunikacji międzykulturowej

Departament rechevedeniya i teorii komunikacji

Praca

Język sposób na przyciągnięcie uwagę w tekstach reklamowych

Mińsk

2010


Wprowadzenie

względu na jego zdolność do tworzenia pewnej stylu społeczeństwo konsumpcyjne poprzez żywe obrazy i nietypowych koncepcji reklamowych jest integralną częścią hodowli, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi do rozpatrzenia w ramach wielu nauk, w tym lingwistyki [22, str.. 96]. Siła i rola reklamy i zdolności do wywierania wpływu na psychikę człowieka, tworząc swoje zdanie i doprowadzić do działania, tj. nabycia towarów, lub usługi stały się znane ludzkości od dawna.

pilność

z tego badania jest określony przez dwa główne czynniki. Po pierwsze, reklama, badania pokazują, jest nieskuteczne narzędziem w walce o konsumenta, więc producenci i reklamodawcy zainteresowany sposobów poprawy skuteczności reklamy dzięki wykorzystaniu specyficzne narzędzia językowe, które uczynią bardziej chwytliwe wiadomości i przyciągające wzrok. Po drugie, ze względu na fakt, że współczesne człowiek wszystkich często myśli o problemie zachowania własnego zdrowia, rynku reklamowego Zbiorcza (diety) żywność rośnie. Dlatego wynagrodzenie pojawia się reklama żywności w popularnych czasopismach obiecujący kierunek badań.

Reklama ma trafić do potencjalnego konsumenta, przechwytywanie jego uwagę i przekonać innych do zakupu niektórych Wyjaśnienie [21, s.. 133]. W celu uzyskania takiego wpływu psychologiczne stosować różne strategie komunikacyjne i taktyki. Powinno być zrozumieć, że w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu, używając tylko standardu za pomocą języka, to nie jest możliwe. Aby przyciągnąć uwagę potrzebne cel niezwykłe cechy językowe mogą nie tylko ich odbiorcy silne wrażenie, ale także zrobić to zdecydować się na reklamowane Artykuł [tamże. 134]. Ponadto wiarygodne lokalizacja zasobów językowych w znaczącym Struktura tekście reklamy również może znacznie zwiększyć skuteczność ich skutki, zwiększając w ten sposób prawdopodobieństwo motywacji do odbiorcy dokonać zakupu.

cel z tego badania jest identyfikacja środków językowych przyciągnięcie uwagę na reklamy żywności i napojów oraz do określenia cech ich dystrybucji elementy w strukturze zawartości tekstu. Aby osiągnąć ten cel należy wykonać następujące zadania :

1) ustalać najczęstsze sposoby przyciągnięcia uwagi do języka w reklamie spożywcze;

2) zestaw Które składowe struktury koncentratu tekstu reklamy zidentyfikowanego Zasoby językowe;

3) zidentyfikować podobieństwa i różnice w używaniu języka oznacza zwrócenie uwagi w języku rosyjskim i angielski teksty reklamowe.

do wykonywania zadań wykorzystano metod opisowe, ilościowe, porównawcze i analiza kontekstowa.

Od

ogromne korzyści przepływ informacji jest te posty, które wyróżniają się od reszty i przyciągają uwagę przeznaczenia, można stwierdzić, że przyciąga uwagę, jest kluczowym czynnikiem w osiągnięciu głównego celu ogłoszeniodawcy (docelowego motywacją do zakupu). Postępowanie z tego obiektu jako w tym badaniu powinny przeznaczyć Wpływ mowy w tekście reklamy, i jako - środki przyciąga uwagę w reklamach różnych poziomów języka.

materiału badania były 100 i 100 rosyjskiego anglojęzyczny Komunikaty drukowane reklamy żywności opublikowane w popularnym Publikacje:" Lisa"," Bon Appetit», «Burda" i" Readers Digest»

!.

Nowość pracy polega na tym, że pomimo dużej liczby i różnorodności Badania lingwistyczne tekstów reklamowych, reklamy drukowane żywnośc...


strona 1 z 32 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Psychologiczne mechanizmy reklamy przyciągają uwagę w
  • Podsumowanie na temat: Nośników reklamowych, ich klasyfikacji, wybór funkcji: reklamy prasowe, rad ...
  • Podsumowanie na temat: Badania marketingowe w celu reklamy i ich
  • Podsumowanie na temat: Prasa jako podstawowy sposób reklamy - zalety i wady, ceny w publikacjach k ...
  • Podsumowanie na temat: Ważne jest, aby zaufać reklamy?