Rola państwa w polityce inwestycyjnej

Kategoria: inwestycje

Rola państwa. Rozporządzenie gospodarki. W tej inwestycji polityka i społecznej. Rozwój gospodarczy regionu.

We wszystkich krajach rozwiniętych Rząd odgrywa ważną rolę w rozwoju gospodarczym. W rękach pravirelstva skupić różne dźwignie zarządzania gospodarczego. Ten legislacyjny metody mocy i kontroli fiskalnej i polityki celnej. , Ale nie mniej niż ważne skutki uboczne, a rozwój gospodarczy jest inwestycja Polityka państwa. Na ile właściwy i cieszy prawidłowe Rząd ustawić wszystkie instrumenty, pomyślnego rozwoju gospodarki.

Polityka inwestycyjna można rozróżnić jako oddzielne Jest to bardzo skomplikowana dziedzina pracy. Inwestycja wymaga ogromnych ilości pieniędzy, nie przynoszą szybki rezutatov. Ale są podstawą gospodarki. Bez wyjątku, wszystkie państwa są zainteresowane przyciągnięcia funduszy na ich gospodarki. Aby to zrobić, należy utworzyć poważny stan. Programy.

Inwestorzy

bardzo wrażliwe reagować na siruatsiyu gospodarczego w regionie i nie wydają się ryzykować kapitału. Rosja jest jednym z krajów o podwyższonym ryzyku z wielu powodów.

Następny ja

odnosi się do działań podjętych przez rząd rosyjski do zbudowania Polityka inwestycyjna.

w sierpniu 1995 r. Rosyjski rząd po miesiącach intensywnych dyskusji i harmonizacji zatwierdzone pakiety stymulacyjne krajowych i zagranicznych Inwestycje w gospodarce rosyjskiej. aktualność tego dokumentu ustawienie ochenidna systemowego kryzysu gospodarczego. Bezpośredni Powodem, dla którego Ministerstwo Gospodarki Federacji Rosyjskiej w imieniu rządu Rosji przygotował inny taki program ogólny spadek-jednoczesne inwestycje ( W latach 1992-1994.- O 60%, przy jednoczesnym zmniejszeniu udziału inwestycji budżetowej na początku 1995 r. do 30%), jak i stałym spadku efektywności inwestycji kapitałowych.

Według informacji operacyjnych o Goskomstat Sytuacja społeczno-gospodarcza kraju w okresie styczeń-lipiec 1995 roku, kapitał inwestycje ze wszystkich źródeł finansowania składa 95 trln.py6, lub 82% -. odniesieniu do analogicznego okresu w 1994 r. nie-produkcyjnego sektora BPO wysłany 45% tych środków, co potwierdza znaczenie w ostatnich latach tendencję spadkową udziału inwestycji produkcyjnych. Finansowanie Wydatki inwestycyjne budżetów wszystkich poziomów waha 23%, pogłębiając Krytyczna sytuacja w dziedzinie inwestycji.

Na spotkaniu z prezydentem Federacji Rosyjskiej Przedstawiciele rosyjskich banków 31 sierpnia 1995 wezwał do bankierzy na świadczenie długoterminowej przemysłu kredyty inwestycyjne. Jednocześnie podobnej aktywności banków obiecano zróżnicowane wsparcie państwa. Zauważyć, że Rosja nie może stać się w kraju, rozwój przemysłu towaru, co oznacza, że ​​w obecnej sytuacji dotkliwy brak investoresursov wymaga ścisłej interakcji między stanem banki i wsparcie finansowe dla tych sektorów, które high-tech i mają przewagę konkurencyjną w globalnej rynki.

Co kompleksowego programu dla kraju kryzysu inwestycyjnego?

Jednym

Głównym początkowo umieścić w jej koncepcyjnych pomieszczeń - w jednym Tryb zasada działania dla inwestorów rosyjskich i zagranicznych. Rosja, więc za przykładem wielu krajów zainteresowanych działalnością inwestorów zagranicznych, dostarczając najnowsze warunki, zazwyczaj z tego samego inwestorzy krajowi (to jednak nie oznacza, aby wykluczyć możliwość w niektórych szczególnych przypadkach ustalić nieco bardziej rygorystyczne normatywne parametry ekonomiczne lub odwrotnie, aby zapewnić pewne Korzyści kapitału zagranicznego działających w nieznanym warunków rynkowych zwiększone ryzyko stopy).

1. Głównym celem programów jest tworzenie warunków dla wzrostu przepływu krajowych i Inwestycji zagranicznych w gospodarce i zwiększyć ich skuteczność. Klucz z tych warunków - dramatyczna poprawa inwestycj...


strona 1 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Polityka gospodarki, krajowych i zagranicznych, w latach 90-tych: Holandia
  • Podsumowanie na temat: Politycy krajów arabskich dla przyciągnięcia inwestycji zagranicznych w lat ...
  • Podsumowanie na temat: Inwestycji zagranicznych i gospodarki Federacji Rosyjskiej
  • Podsumowanie na temat: Rola inwestycji zagranicznych w rozwoju gospodarki Chin
  • Podsumowanie na temat: Statystyki dotyczące zagranicznych inwestycji do gospodarki rosyjskiej