Charles de Gaulle

Kategoria: postacie historyczne

National Academy Handel zagraniczny

Podsumowanie

Dyscyplina: Świat i Historia rosyjski

Temat:" Generał Charles de Gaulle »

Nauczyciel - Niekrasow Michaił

Moskwa, 2002

PLAN:

1. Wejście

2. Dzieciństwo młodzieży i Charles de Gaulle

3. Wojskowy obsługa i udział w I wojnie światowej

4. drugi Wojny światowej

5. «Walka Francja »

6. związku Churchill i Roosevelt

7. Zwolnienie Paryż Charles de Gaulle i dojściu do władzy

8. Rezygnacja ze stanowiska szefa rządu

9. Wojna o niepodległość w Algierii

10. Parafia do władzy po raz drugi

11. De Gaulle - prezydent Francji

12. Rozwoju Gospodarka

13. Rezygnacja jako prezydent Francji

14. Wnioski

Wśród

Znani ludzie we Francji niedawno, musimy najpierw zadzwonić wybitny polityk i patriota Charles de Gaulle.

Charles Andre Joseph Marie de Gaulle urodził się w Lille 22 listopada 1890 . W rodzinie Joanny i Henri de Gaulle, on był trzecim dzieckiem. rodzina dość zamożny, jego rodzice byli katolicka prawica. Ogień rodzice pięciorga dzieci wychowywane w duchu patriotyzmu, dokładnie zapoznanie się z Historia i kultura Francji. Wydarzenia rewolucji z końca XVIII wieku. uznać za tragiczną pomyłkę francuskiego narodu i" Marsylianka" Henri de Gaulle nazwie" bezbożny piosenki»

Jego ojciec, Henri de Gaulle, był profesorem filozofii i historii w kolegium jezuickim w ulicy Vaugirard. W 1901 Karol rozpoczyna naukę w college'u. Dumny i uparty, Charles był zarazem romantycznie nastawionych młodych mężczyzn, którzy mogą Podziwiam i myśleć głęboko o przyszłości ojczyzny. Wiele lat później wspomnieniach pisał:" Byłem przekonany, że Francja jest przeznaczony do przekazywania przez tygiel Testy" . Myślałem, że sensem życia jest do osiągnięcia w imię Francja wybitny wyczyn, i że nadejdzie dzień, kiedy mam takie okazja."

Charles otrzymał

edukacja religijna, dużo czytam, od dzieciństwa wykazywał wielkie zainteresowanie literatura, nawet pisał wiersze. Stając się laureatem konkursu szkolnego poeci, młody de Gaulle z dwóch możliwych nagród - nagroda pieniężna lub Publikacja - wybrał to drugie. De Gaulle lubił historii, tym bardziej, że rodzina De Gaulle był dumny nie tylko z szlachetnego pochodzenia i głęboko zakorzenione ale wyczyny przodków w rodzinnej legendy, jeden z rodziny de Gaulle Zhegalo, uczestniczył w kampanii Joanny d'Arc. Mały de Gaulle słuchał opowieści ojca chwalebnej przeszłości jego rodziny ze świecącymi oczami. Wiele, na przykład, Winston Churchill, potem roześmiał się de Gaulle, mówiąc, że cierpi " Joanna d'Arc kompleksu." Ale najbardziej czczony święty francuski marzył o przyszłą ogólną dzieciństwa w śnie, że u boku jej walki o zapisz Francję.

Już jako dziecko w charakter de Gaulle pojawił obsesyjne trwałości i zdolności do zarządzania ludźmi. Tak, dowiedział się i wykonane jego bracia i siostra nauczyć zaszyfrowany język, w którym słowa zostały odczytane tyłu. Muszę powiedzieć, że dla Francuzów pisownia jest o wiele trudniejsze do wykonania niż w rosyjskim, angielskim lub Niemiecki, a jednak Karol mógł mówić płynnie w języku długie frazy. On ciągle trenował jego pamięci fenomenalne cechy, które uderzają inne później, po wystąpieniu strony 30-40 wypowiedziane na pamięć, nie zmieniając ani jednego słowa w porównaniu z nabazgrał w przeddzień tekstu.

Od młodości

​​de Gaulle fueled zainteresowanie czterech przedmiotów: literatury, historii, filozofii i wojskowych sztuka. Filozof, który dostarczył największy wpływ na niego był Henri Bergson, z nauk, z których młody człowiek mo...


strona 1 z 11 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Walka z Francji. Charles de Gaulle
  • Podsumowanie na temat: Prawda Charles de Gaulle
  • Podsumowanie na temat: Ciekawe osób: Charles de Gaulle, Jules Verne, Dante, Conan Doyle, Alexandre ...
  • Podsumowanie na temat: Generał de Gaulle: Ostatni wielki Francuz
  • Podsumowanie na temat: Francuska polityka zagraniczna po prezydentury de Gaulle'a