Eseje o Aleistera Crowleya

Kategoria: postacie historyczne

MAN Z SOKOLIHYM Dziób

(Esej o Aleister Crowley)


1. Dźwięk fal Cefalu

Ha muzyka rockowa, psychedelic, punk, rave, techno róża pokolenia już.

Łatwe

grać melodie, które skręcone tysięcy, dziesiątki tysięcy razy. Trudny słowami. Z Wentylatory kołysać się wokół Świat angielski wie tylko co setny. Analizować słowa stanie i jeszcze mniej ... I głębokie tło skały kultura szerszy poczucie dziwne mistyczne Teoria za nim, niepokojące tajemniczy Personas do który odcinek niewidzialne nici jego pochodzenie, wiesz wszystko jednostki.

Ha koperta Beatles «Sergeant Pepper ...» nie między innymi szanowanym grupa ludzi jeden znak twarde spojrzenie i masywny twarz. " Wyższa nieznany" . Ciemny osobowość. To jest jego majątek blisko Loch Hess Jimmy kupił Paige, jego fanem i wentylator. Pomysły ten człowiek natchniony «Rolling Stones» w erze Ich album «Their Satanic Mości», kiedy byli przyjaciółmi z dziwne reżyser Kenneth Anger i ubrane w SS kostiumy. Jego uznaje ich nauczyciel duchowy Arthur Brown, Sting, David Bowie ... Ale to bezwzględny Kult w radykalny zaczyna się muzyka z Dzhenisisa P. Orage, «Psychic TV »i« Throbbing Grisle ». Kilka setki grup, poza ten kierunek i znane jako" dark wave», wykonane studiów tajemniczy Człowiek konieczny składnik jego praca. Pierścień głosie wymieszano i próbą, jego książki zostały przesunięte muzyka, jego rytuały były wystawiane. Ostatnio nawet wydany Nagrywanie płyt CD szum przybrzeżnych Fale w pobliżu Cefalu na zamówienie gdzie kiedyś mieszkał i założył Rabelaisowską-tantryczny opactwo " Thelema».

Znawcy domyślił się, mówił o ... O Bestii, bardzo Big Beast (To Mega Therion).


2. Pierwszy poświęcony

Edward Alexander (Aleister) Crowley Urodził się 12 października 1875 w Leamington (Uoruikshir) w Protestancka rodzina kaznodzieja sekta" Plymouth bracia" . Z dziecko przed oczy - ascetyczny szał ojciec, kazania, pacyfikacja ciało, religijnych wywyższenie. Purytanin tłumienie wszystko kapral Napędy było Głównym motywem edukacja. Ten ekstremizm ("Nie", aby każdy Erotyka w ogóle" ), tak charakterystyczne Anglosaski Kultura później Natomiast ich przeciwnej" tak wszystkie formy erotyczny doświadczenie" . Odwołanie pornografia pojawił w tych Kraje, w których społeczny tabu seksualne Sfery najsilniejszy.

Cambridge Uniwersytet Crowley twarze z małą grupa estetów i okultyści natchniony dekadencji, Wilde i Ruskin. Tutaj bogaty, utalentowany, rafinowany i oznakowane rafinowany urody chłopak coraz uniwersalny idolem. Mimo jego małżeństwo Kelly Rose nie ogranicza okrąg i seksualne akcesorium niezliczonymi Miłośnicy. Dużo podróżuje, utrzymuje najwyższy szczyt świata, odwiedza Egipt Rosja, Skandynawia, Francja, Meksyk. Ten beau życie intelektualnej, wspinacz mistyk, poeta, znalazca przygoda. W 1896 roku, Sztokholm Hotel w Crawley doświadczać pierwsze doświadczenie wgląd. On pamiętać, że nazywa się ważne magia ścieżka. Wkrótce razem twarze z okultyzmem organizacja które przyjmują że w tym sposoby i wyposażenie wiedza tajemna. «Złotego Świtu w zewnętrzne», sławny " Zakon Złotego Świt" najbardziej tajemniczy i mocny organizacja Zachodniej magii. W tej kolejności uwzględnione takie słynny Ludzie tacy jak William Yates (Nobel Laureat), Maud Gonn (inspiratorem Irlandzki Oswobodzenie Armia), Konstancja Wilde (wdowa Oscar Wilde) aktorka Florence Farr (muza Bernard Pokaż), siostra filozof Bergson Moina Bergson (Żona szefa " Złoty Świt" Samuel Mathers).

Zamówienie Crowley znajdzie inicjacyjny użyć leki Specjalne magia rytuały i praktyki tajemniczy nauki Kabały, Różokrzyżowe joga, alchemia i operacyjne magia. W jego Boleskine nieruchomości nad brzegiem jeziora Loch Ness Jezioro spędza tajemniczy Eksperymenty na aluzję " Anioł Stróż". Herkulesowy szkolenie trwa 6 ...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Limbo magia i jego odbicie w monoteistycznych systemów religijnych jako prz ...
  • Podsumowanie na temat: Alexander Mosolov i jego muzyka fortepianowa
  • Podsumowanie na temat: Informacje zawarte w sprawozdaniach finansowych na środki trwałe: jego ocen ...
  • Podsumowanie na temat: Captain Beefheart i zespół jego magia
  • Podsumowanie na temat: Tajemniczy fantastyczne i mistyczne świat Woland