Józef Piłsudski

Kategoria: postacie historyczne


Każdy z nas - Historia. I każdy z nas musi pozostawia za sobą ślad. W niektórych ten ślad głębszy i dobrze oznakowanych, innych mniej, ale stanowi drogę, a ta droga -. historia

Historia Świata zachowuje pamięć o różnych polityków, którzy dokonali życie wiele pokoleń niespodziewanych zwrotów, czasami szalona, ​​a czasem nawet przyzwoity laury sławy, które miały wpływ wszystkie kolejne wydarzenia i losy wielu ludzi, do dnia dzisiejszego.

Józef Piłsudski jest

jedna z tych niezwykłych ludzi, który budzi wiele kontrowersji problemy.

Józef Piłsudski - faszystowski dyktator Polski, działalność, która trwała 1926/35 Urodzony w 1867 roku w szlachecka rodzina Valentina. W 1885 roku ukończył szkołę średnią. Studiował na Wydział Medyczny Instytut Charkowie, gdzie został wydalony za udział w występy studenckich. Ostatecznie ukończył medycznej Vilyansky Instytut. W tym okresie należał do polskiej organizacji" Jedność" który utrzymuje kontakty z" Woli Ludowej."

W 1887 roku Piłsudski został aresztowany przez władze carskie, oskarżać zabójstwo Aleksandra II i skazany na 5 lat w zesłaniu na Syberii. W rzeczywistości, choć i Piłsudski był terrorystą przeciwstawiał się zamachu na króla. W 1888/92 roku. w odniesienia Shlyahettsky Piłsudski był zagorzałym nacjonalistą wrogiem Polski i rosyjski rewolucjonista Ruch rewolucyjny sojusz polsko-rosyjski.

W 1892 roku powrócił z wygnania w Wilnie i wstąpił utworzony w czasie Polskiej Partii Socjalistycznej, gdzie stał jeden z jej Założyciele, które uczyniły Piłsudski i inne nacjonaliści pod organizacja nacjonalistyczna i reformatorski. Od 1894 roku stał się członkiem Komitet roboczy centralny. Pod koniec roku 1890. zorganizowało wydawnictwo organ partii" pracownik".

Na podstawie danych z katalogu w historii Ukrainy, mamy dowiedzieć się, że na początku 1900. Piłsudski mieszkał we Lwowie i Londynie. Później od 1904 rosyjsko-japońskiej wojnie wyjechał do Tokio w celu nawiązywanie kontaktów i współpracy z japońską inteligencji. Następnie, na podstawie instrukcji Japoński Sztab Generalny przygotował aktów sabotażu w tzw rosyjskim Polska. W warunkach rozpoczynającej się rewolucji 1905-1907. zaczął tworzyć terrorystyczne" grupy bojowe" z bramki, aby odwrócić od klasy robotniczej rewolucyjna walka autokracji i zapobiec krepnuvshemu Polskiego Związku Rosyjska klasa robotnicza i klasa robotnicza.

W 1906 roku, pod naciskiem robotników amerykański baseballista Piłsudskiego i jego " Organizacja Wojujący" zostały wyłączone z PPP. W 1907 roku, z ich Piłsudskiego stworzony poglądach burżuazyjny nacjonalista" PPS-Rewolucyjna Frakcja" .

podstawie informacji z Wielkiej Encyklopedii Radzieckiego dowiadujemy się, że w 1908 roku Piłsudski skontaktował austro-węgierskiej Generalnego Personel i zgodnie z jego instrukcjami, utworzonych w Polsce sabotażu i terrorystów organizacji" Strzelec".

W 1910 roku został wybrany jako główny dowódca przejściowa Komisja do walki o niepodległość Polski, który działał Galicja. Osiągnięcie przez Polskę niepodległości Piłsudskiego, że to możliwe dzięki warunkom klęsce Imperium Rosyjskiego w wojnie przeciwko Austro-Węgrom i Niemcy. Us...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rewolucja i Kultura. Rewolucyjny Art Rosji Radzieckiej w 1917 roku - na po ...
  • Podsumowanie na temat: Udział narodów Baszkirii w Wojnie Ojczyźnianej 1812 roku i kampanii zagrani ...
  • Podsumowanie na temat: Edukacja USA. Deklaracja Niepodległości z 1776 roku. Konstytucji Stanów Zj ...
  • Podsumowanie na temat: Pytania periodyzacji epoki brązu w zachodniej Syberii w 1960 roku - w połow ...
  • Podsumowanie na temat: System polityczny w ZSRR w 1920 roku i na początku 1950 roku. Tworzenie to ...