D.Yavornytsky Dymitr Iwanowicz - kultura i sztuka

Kategoria: postacie historyczne

D.Yavornytsky Dymitr IwanowiczPomnik DI Yavornytsky pobliżu Muzeum Historyczne

Dom-Muzeum DI Yavornitskogo

Dymitr Iwanowicz D.Yavornytsky


Dymitr Iwanowicz D.Yavornytsky (1855 - 1940) - naukowiec niezwykle szeroki Zakres: historyk, archeolog, etnograf, folklorysta, leksykograf i pisarz. Historia naukowca Zaporoże bezkonkurencyjny Kozacy, DI D.Yavornytsky opublikował około 50 prac naukowych. Wśród nich są podstawowe prace jako trzy-tomowej" Historii Kozaków Zaporoża" (pierwsze tom ukazał się w 1892 roku, drugi w 1894 i trzeci w 1897 roku), dwutomowa praca " Kijów w pozostałości starożytnych tradycji i ludzi" (1888g.)," Eseje o Historia Zaporizhzhya Kozaków i Terytorium Noworosyjsk" (1889)," Wolność Zaporoże Kozacy" ," historyczne i topograficzne szkic" (1890)," Iwan D. Sirko, ładne wojsko Ataman Zaporoże Kozacy oddolne" (1894)," Śladami Kozaków" (1898), dwa tomy" Źródła Historia Zaporizhzhya Kozaków" (1903)," Kozacy poezji Tarasa Szewczenki" (1912)," Przed Іstorії stepovoїUkraїni" (1929). DI czytaj D.Yavornytsky wykłady na temat historii Rosji w Warszawie (1895 - 1896) i Moskwie (w 1896 -. 1905) uczelnie


W 1901 roku, za pracę" Historia Zaporizhzhya Kozaków" Tom 1 Dmitrij Iwanowicz Kazan Uniwersytet otrzymał stopień magistra z rosyjskim Historia. W 1902 roku, na podstawie zbiorów Fabre i Paweł w Yekaterynoslav Muzeum Regionalne, które opiera się pierwszy dyrektor DI D.Yavornytsky. W Grudnia 1910 na przedmieściach Yekaterynoslav - Manuylovke otwarty w domu " Oświecenie". DI D.Yavornytsky był centralną postacią w działaniach " Oświecenie".


Znaczne zasługi D. Yavornitsky jak archeolog, który pierwszy odbyło się systematyczne wykopaliska i badania zabytków archeologicznych Naddniprianshchyna, szczególnie progi Dniprovska.


16 kwietnia 1929 DI D.Yavornytsky został wybrany członkiem ZSRR. Teraz nazwany po nim Muzeum Historyczne Dniepropietrowsk.

Muzeum Historyczne powstała w 1849 roku jako " Muzeum Starożytności Ekaterinoslavskaya prowincji." Tworzenie i rozwój muzeum jest ściśle związana z nazwą akademik Dmitrij Iwanowicz Yavornitskogo, który był dyrektorem muzeum od ponad 30 lat, od 1902 roku. Nowoczesny budynek został zbudowany w 1905 roku. W połowie 1970 roku. Muzeum zostało odnowione (nowe pomieszczenia Diorama" Bitwa o Dniepr" znacznie rozszerzył obszar i ekspozycji).

Dmytro Iwanowycz Yavornitsky. Biografia

Dmytro Iwanowycz Yavornitsky Tse ... legendy nazwa użytkownika ovіyane. W nim pov'yazanі maloymovіrnі, Poglyad na Perches (za cichy, hto nie znav blizko vchenogo), przydatne podczas rozshukah zalishkіv kozatskoї starovini. Kopіtky zbirach ludowa perekazіv i spogadіv, vіn się coraz geroєm bagatoh y im. Yogo wiedział i Schiro povazhalo Cheema ludzi. Friendship s Pishana go. Yaskravі publіchnі vistupi na tematy іstorichnu, tsіkavі, godzina іntriguyuchi publіtsistichnі że naukovі tworzyć - wszystko Tse privablyuvalo do Demba. Chuynіst, vіdvertіst i dobrozichlivіst boule charakterystyczne risami doslіdnika. Protyagom Dovgiy zhyttya w D. I.. Yavornitskogo іsnuvalo i nedrugіv dużo, zazdrіsnikіv, pereslіduvachіv-uryadovtsіv. Deyakі s potіm dosit je vikoristali populyarnіst i chwała w vchenogo svoїh korisnih іnteresah. Ale, Nezvazhayuchi na nіyakі pereshkodi, vzhe w kіntsі przeszedł stolіttya zіyshla Yogo Zirka, jeśli vіn nabuv shirokoї vіdomostі na Ukraїnі - na wstaw...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Mieszkanie-Muzeum Fiodora Dostojewskiego w Moskwie - pierwsze na świecie mu ...
  • Podsumowanie na temat: Państwowe Muzeum Historyczne
  • Podsumowanie na temat: Odwiedź Państwowe Muzeum Historyczne
  • Podsumowanie na temat: Połock Historyczne i Muzeum Kultury
  • Podsumowanie na temat: Rola szkoły w kształtowaniu muzeum samorealizację obywatelskie i patriotycz ...