Z historii "metalicznej" energii elektrycznej, otwartego Volta

Kategoria: Historia sztuki

Berkinblit B. Glagoleva EG

Kiedy

Volta wynalazł ogniwo elektrochemiczne, został przed pytaniem: jaki jest powód w napięcie elektryczne - z dwóch metali w kontakcie lub w metali w kontakcie z płynami?

Volta próbował usunąć cały płyn i umieścić to doświadczenie. Na wrażliwe elektroskop umieszczony płyty miedzi, pokrytych cienką warstwą izolacyjną. Na Włożył tę samą płytę cynku z uchwytem izolacyjnym i napędu do dwóch natychmiast podłączyć przewód miedziany. Przewód jest następnie wyjmowany i czyszczony górna płyta. Elektroskop wykazała obecność ładunku. Volta wyjaśnił to doświadczenie taki. Gdy dwa odmienne metalu styka się, że były one w przeciwieństwie do opłat. Jednakże, zmiany te są ze sobą przyciągania pozostają w różny strony izolatora. Naładowane, gdy usunięto górny dysk, opłaty od dolnego dysku hit elektroskop płatki. I podczas gdy ciecz nie.

W konsekwencji

, Całość tylko dwa metale w kontakcie! Ale z samymi metalami absolutnie nic się nie stało, z wyjątkiem opłat. Dlatego też, gdy Volta twierdził, że był w stanie otworzyć źródła prądu elektrycznego, który Możesz pracować tylko metale kontaktowych bez zmiany ich wydatki i nie.

Czy

tylko jeden" mały szczegół": niestety, w galwanizacji elektroda cynku elementy jakiegoś powodu cały czas i utlenia tlenek cynku przerwany prąd. Elektrody musiał czyszczenia. Volta zawsze staramy się komórek galwanicznej najlepszy projekt, ale nie mógł pozbyć się z wyglądem tlenku. Niemniej jednak był pewien, że problem jest rozwiązywalne w zasadzie, i zdał sobie sprawę, marzenie - stworzenie perpetuum mobile!

Po

Odkrycie prawa zachowania fizyki energii i elektrochemików poddane views Volta ostrą krytykę. Nie można generować prąd elektryczny i ciepło, bez wszelkie wydatki energii! Nie może wynikać wyłącznie z zjawiskach elektrycznych Dotknij dwa metale; w powietrzu jest zawsze wynik, który jest osadzony na metalowej i utlenić je. Volta odkrył nie" metaliczny" energii elektrycznej i" chemiczny" elektryczność - jak w swej energii chemicznej komórka jest przekształcana elektryczny, oraz z powodu tego utlenionego cynku!

Look z niezwykłą dokładnością, co cała historia powtarza się Galvani.

Galvani otwarte naprawdę" metalicznej" energii elektrycznej, i myśli, że odkrył " Elektryczno zwierząt" - powiedział Volta. Na sercu leżał Galvani jest błąd , że nie zwracał uwagi na ważnych faktów, które przeczą jego teorii - Konieczność posiadania dwóch różnych metali (więcej wyciągnąć, ale nie uwagę przyznanie odpowiednich wartości). Volta odkrył" chemiczny" energii elektrycznej i myślał, że odkrył" metalicznej" energii elektrycznej - pisze w swojej Ostwald " Historia elektrochemii." Volta nie zwrócić uwagę na istotny fakt, że sprzeczne teorię perpetum mobile - utleniania elektrod, a dokładnie, nie dał należytą wagę.

Ale

Najbardziej interesujące było to, że miał rację i Galvani, Volta i jego krytyka, dokładnie tak jak było w porządku, a Volta i jego krytyk Ostwald.

Na

Właściwie Galvani odkrył dwa różne zjawiska - i" zwierzę" i elektroenergetycznych metalu. Ale wierzył, że tylko otworzył pierwszą z nich, a Volta Uważa się, że istnieje tylko sekundy. Podobnie Volta odkrył dwa różne zjawisko - kontakt różnica potencjałów że występuje, gdy dwa kontakt chemiczne metali i źródła prądu. Ale Volta uważał, że otwarte tylko pierwszy występ, a jego krytyka Ostwald ujmowane tylko drugi. (Trudności odróżnić kilka zdarzeń jednocześnie lub Podobne eksperymenty w coś - bardzo typowa sytuacja w nauce, a także z tego, że nie ma jeszcze Czas twarz.) Tylko dalszy rozwój nauki pokazał, co jest słuszne a co złe Galvani, Volta i Ostwald.

Po

jak Volta wynalazł ogniwo galwaniczne i fizycy mają źródło DC, rozpoczą...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Galwaniczne stos Volta i jego teoria "kontatknogo energii elektrycznej ...
  • Podsumowanie na temat: Alessandro Volta
  • Podsumowanie na temat: Włoski wynalazek - Leonardo da Vinci, Aleksander Volta
  • Podsumowanie na temat: To nie jest tylko "paczka", a następnie dokumenty są potrzebne
  • Podsumowanie na temat: Kwoty rachunkowości Equity energii elektrycznej i energii elektrycznej