Galwaniczne stos Volta i jego teoria "kontatknogo energii elektrycznej"

Kategoria: Historia sztuki

fotowoltaiczne stos Volta i jego teoria" kontatknogo energii elektrycznej"

fotowoltaiczne stos

woltów Post został stworzony przez włoski naukowiec A. Volta w 1799 roku studiował doświadczenie włoski anatoma Luigi Galvani, który odkrył skurcz mięśni spreparowanych żaba w kontakt z nimi i rozcięta nerw z dwóch różnych metali i wyjaśnia zjawisko działania szczególnej właściwej ciała zwierzęcia, tak zwany" dziki" prąd, Volta doszedł do innego wniosku.

Odrzucając

Idea" dziki" energii elektrycznej, Volta twierdził, że żaba w eksperymentach Galvani " Nie są wrażliwe elektrometr", i jest źródłem energii elektrycznej kontakt między dwóch różnych metali.

Te

Rozważania i Volta zostały określone podstawy swojej teorii" kontakt Energii elektrycznej." Jednak liczne eksperymenty, które przekonały Volta prosty kontakt metal nie wystarczy produkować wszelkie zauważalne prąd; wykazały, że ciągłe prąd elektryczny może powstać tylko obwód zamknięty składający się z różnych dyrygentów jak metale (on zwane przewodnikami pierwszej klasy) i płyny (które nazwał przewody Klasa II).

Projekt" fotowoltaiczne stos"

woltów Kolumna jest prosta bateria ogniw elektrochemicznych z jednym cieczy: pomiędzy parami cynkowych i miedzianych płyt (dysków) zostały określone kubki szmatką nasączoną w zasady lub kwasu. Volta nie rozumieją, że Fakt, że prąd elektryczny występuje w wyniku procesów chemicznych pomiędzy metale i cieczy.

woltów Po

On

w wyjaśnieniu jego potrzebę stałych wraz z przewodnikami - metale - przewody płynem. Według niego, w kontakcie dwóch Różne metale powstaje" elektrovozbuditelnaya" lub" siła elektromotoryczna" pod działaniem tego samego znaku których energia jest skoncentrowana na jednym metali i energii elektrycznej z przeciwnym znakiem - w drugiej.

Jeśli

zrobić post o kilka par różnych metali takich jak cynk i srebro (Bez uszczelek), każda płyta cynk, opłata energii elektrycznej Znak będzie w kontakcie z dwóch identycznych srebra Płyty pobierana energii elektrycznej przeciwnym znakiem, a całkowita Działania będą się znosić.

Dla

W celu dokonania poszczególnych par zsumowane konieczne zapewnienie kontaktując się z każdą płytkę cynkową, tj. tylko jeden srebrny wyłączenie licznika metalowy kontakt. Odbywa się to przez przewody z drugiej klasy (koła wilgotną szmatką); takie koła dzielić Para metali, a jednocześnie nie utrudniać przepływ prądu.

Więc

sposób, Volta, nie rozumiejąc rzeczywistych przyczyn obecnej, prawie doszła do utworzenia komórki, których rezultatem była oparta to znaczy poprzez konwersję energii chemicznej w energię elektryczną. Tworzenie pierwszy źródło elektryczne odegrała ogromną rolę w rozwoju nauki o elektryczności magnetyzm, a także w celu zwiększenia ich praktyczne zastosowanie.

najbardziej wspaniałe urządzenie kiedykolwiek wymyślone przez ludzi, nie wyłączając i teleskop parowóz

Współczesna

Volta francuski uczony Arago DA wierzył fotowoltaiczne stos" najwspanialszą instrumentem kiedykolwiek wymyślone przez ludzi, nie wyłączając teleskop i pary maszyna." W ciągu 2-3 lat po stworzeniu stosu przez niektórych naukowców fotowoltaicznego rozwiniętych kilka różnych wersji baterii galwanicznych elementy.

Wśród

różnorodne projekty fotowoltaiczne stos zasługuje na szczególną uwagę baterie galwaniczne, zbudowany w 1802 roku przez VV Petrov. Studiował dzieła jego poprzedników w dziedzinie energii elektrycznej, Petrov doszedł do logicznego wniosku że bardziej kompletne i wyczerpujące studium zjawiska prądu elektrycznego możliwe w obecności dużych Wolty, którego działania są bardziej intensywne i łatwiej zaobserwować.

W

Podczas wspólnego za granicą składa się z baterii galwanicznej...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Z historii "metalicznej" energii elektrycznej, otwartego Volta
  • Podsumowanie na temat: Kwoty rachunkowości Equity energii elektrycznej i energii elektrycznej
  • Podsumowanie na temat: Kalkulacji taryf energii elektrycznej dla różnych grup konsumentów, w przyp ...
  • Podsumowanie na temat: Jego badania Faradaya od energii elektrycznej
  • Podsumowanie na temat: Tryby działania źródła energii elektrycznej