Richard Pipes i jego koncepcja historycznego rozwoju Rosji

Kategoria: Historia sztuki

Wprowadzenie.

Cel streszczenie: Na podstawie badania główne źródła i literatura naukowa do określenia i opisania koncepcji Historycznego rozwoju Rosji.

Biografia

profesor historii Rosji na Harvarda, wybitny uczestnik debaty publicznej i decyzji- Polityki rządu Stanów Zjednoczonych odnoszące się do ZSRR. Wśród zagranicznych eksperci i naukowcy z rosyjskiej historii, nazwa Richard Pipes są lepsze od innych znanych krajowego specjalisty w krytyków sztuki sovetiki USA i Rossika. W minionych latach" zimnej wojny", brzmiało to niemal synonimem w kategoriach oszczerstw i nadużyć wobec systemu sowieckiego. Obecnie większość podstawowym Badania R.Paypsa przetłumaczona na język rosyjski i jest dostępna dla przeciętnego czytelnika. Autobiografia znanego historyka, że ​​urodził się w polskiej prowincji Śląsk, w przededniu pierwszej wojny światowej. Warszawa, potem była jeszcze częścią rosyjskim Imperium (od Kongresu Wiedeńskiego do okupacji niemieckiej w 1915 r.) - i dlatego Rosja, ze słowami R.Paypsa ledwo odegrał ważną rolę w jego życiu. Ojciec Richard Pipes urodził się w austro-węgierskiej Galicji i odbyło się młodzieży w Wiedniu. W czasie wojny walczył w szeregach legionów na Piłsudskiego Stronie austriackiej. " Moim pierwszym językiem był niemiecki. Kiedy to było sześć lat, poszedłem do szkoły i nauczył się polskiego. Głównym źródłem mojej edukacja kulturalna, aż w wieku siedemnastu lat były Niemcy: istota Młody czytałem Nietzschego i Rilkego, Schopenhauera; Niemiecka muzyka i korzystną dowolnego drugiego. Rosja Radziecka w 1930 roku, została zamknięta żelazną kurtyną. Chociaż Polska była jak drzwi w ZSRR, ale kraj był" na innej planecie" wszystko, dokatyvayutsya nam było stłumione echa niektóre straszne i niezgłębione tragedia. Również przeczytać kilka krótkich artykułów na temat Rosji i słuchanie muzyki rosyjskiej, nie miałem kontaktu z kulturą i polityką Rosja. W chwili wybuchu II wojny światowej, nasza rodzina miała emigracji, najpierw we Włoszech, a następnie Stany Zjednoczone.

" Moje zainteresowanie Rosji podgrzewana wojna niemiecko-radziecka - wojna, w której decydować o przyszłości cywilizacja." Śledziłem rozwój kampanii wojskowej i oznakowane linie na mapach przesuwając front wschodni. W 1942 roku w college'u, zrozumiałem wszystko Zachwyca mnie znajomość języka polskiego, bo to może łatwo nauczyć się rosyjskiego. W 1942 roku, jako absolwent uczelni student rozpoczął studia Rosyjski język niezależnie. W 1943 r. służył w armii, Uniwersytet Cornell (Cornell), uczestniczył w kursie 9 miesięcy studiów Język rosyjski. Jego nauczycielami byli głównie rosyjskich mediów Język kręgach emigracyjnych wczoraj wysiedlonych obywateli Rosji od środowiska Mienszewicy i eserowcy. Waga uczeń był głównie liberalny zestaw przeciw ZSRR, jeśli nie więcej; to ciekawe orientacja pro-sowiecki i współczucia, że ​​nie podziela Richard Pipes. On Znaleziono iluzje dotyczące stalinowskiego reżimu, dziecinna, podczas gdy on szczerze chciał radzieckie zwycięstwo.

Po wojnie wstąpił Harvard University, aby uzyskać dyplom w historii. Jego głównym Zainteresowanie akademicki był historia kultury europejskiej, historii i filozofii Historia sztuki zachodniej. Jego przełożony był Crane Brinton, znany specjalista w zakresie historii myśli europejskiej. Później R.Payps specjalizował na badaniu historii Rosji w M.Karpovicha (nazywając ten ostatni, który jest bardzo Co ciekawe, jego rodak), a także jako naukowiec z Centrum Rosyjski Badania, założona w 1948 roku. Od tego momentu jest w pełni zanurzone w badaniu historii rosyjskiej i radzieckiej.

" Kiedy myślę o tych latach spróbuj przywrócić te psychiczne wniosku, który doprowadził mnie do poświęcenia Rosja sama analiza profesjonalny, jestem przekonany, że w orygina...


strona 1 z 14 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rosja w drugiej połowie XVI wieku. Iwan IV, a jego miejsce w historii Rosj ...
  • Podsumowanie na temat: Wojna 1812 roku w historii narodów Rosji
  • Podsumowanie na temat: Okres studiów historii rewolucyjnego terroryzmu w Rosji w drugiej połowie 1 ...
  • Podsumowanie na temat: Aleksandra Newskiego i jego rola w historii Rosji
  • Podsumowanie na temat: Bitwa Kulikowym i jego rola w historii Rosji