Wzajemne oddziaływanie magnesu prąd elektryczny. Rozwijające zasady elektrodynamiki

Kategoria: Historia sztuki

Rozbudowa i pogłębienie badań zjawisk elektrycznych doprowadziły do ​​odkrycia i badania Nowe właściwości prądu elektrycznego. W 1820 roku zostały opublikowane i przedstawione eksperymenty Oersteda X. Obserwacja bieżących działań na igłę magnetyczną, pobudzać Duże zainteresowanie wśród naukowców z różnych krajów, a otrzymane w ich pracach dalej pogłębienie i rozwój.

Częściowo

(Mniej niż 5 stron) książeczka Oersteda" Doświadczenia z eksploatacji elektrycznych Konflikt na igłę magnetyczną" furorę wśród fizyków europejskich.

Zasługuje Oersteda uwagę wniosek, że" konflikt elektryczny" (czyli licznik ruch pozytywnych i negatywnych" materii elektrycznej") w Eksploratorze Windows " ... Nie jest ograniczone do prowadzenia drutu, ale ma szeroki zakres działalności przewód wokół tego ... Ten konflikt tworzy wir wokół drutu" .

oczywiste Oersteda że źle, wierząc, że działa na igłę magnetyczną Zderzenie zróżnicowanej energii elektrycznej. Jednakże związek pomiędzy elektryczne i magnetyczne Zjawiska Oersteda zasugerował w jednym z jego utworów, publikowane więcej w 1812 roku:" Musimy starać się nie dawać żadnych energii elektrycznej w jego najbardziej utajone etap wszelkich działań na magnes jako takiego."

Wkrótce po publikacji tej broszury (w 1820 roku) był niemiecki fizyk Johann S. X. Shveygger (1779/57 gg.) zaproponował za pomocą odchylenia igły magnetycznej Prąd elektryczny do generowania pierwszego urządzenia pomiarowego - wskaźnik prądu.

Jego

urządzenie, znany jako" mnożnik" (czyli mnożenie) reprezentowany Igła magnetyczna umieszczona wewnątrz ramy, składającej się z cewek drutu. Jednakże, ze względu na działanie pola magnetycznego ziemskiego na igłę magnetycznego mnożenia jego świadectwo było nieprawidłowe.

Amp w 1821 roku, wykazały możliwość wyeliminowania wpływu magnetyzmu ziemskiego za pomocą Astatic parę, która jest dolną igły magnetyczne, wzmacniane przez miedzi ogólnie oś i równolegle do siebie biegunami stojących w przeciwnych kierunkach.

W

1825 florencki profesor Leopoldo pobili (1784/35 gg.) Połączyli Astatic para z mnożnika i rozmieszczone tak, że bardziej wrażliwe Instrument -. prototyp galwanometru

W

1820 DF Arago odkrył nowe zjawisko - magnesowania dyrygent prąd płynący przez nią. Jeśli drut miedziany połączone z biegunami stos fotowoltaiczne, zanurzone w opiłki żelaza, ostatni równomiernie niego trzymać. Po wyłączeniu bieżące trocin tyle. Gdy zamiast brać Ara drut miedziany miękki żelaza (żelazo), jest chwilowo namagnesowane. Ten kawałek stali, stając namagnesowany magnes stały.

Przez

Rekomendacje amp Arago zastąpione prostą drutu spirali drutu zaś magnetyzacja igieł umieszczonych wewnątrz helisy zwiększona. Tak było stworzony elektromagnes. Arago pierwsze eksperymenty okazały charakter elektryczny magnetyzm i zdolność do namagnesowania porażenie prądem stalowej.

W

Arago odkryte podczas badań (w 1824) to kolejne nowe zjawisko, które nazwał" magnetyzm obrotów" i stwierdza, że ​​przy obrocie metalowych (miedź) płyty, usytuowany nad igłą magnetycznego (lub mniej tamże), druga dociera także podczas obracania. Wyjaśnij to zjawisko nie może Arago sam lub Amper. Prawidłowe wyjaśnienie tego zjawiska została przyznana przez Faradaya Dopiero po odkryciu indukcji elektromagnetycznej.

Nowy

krok od obserwacji jakościowych bieżącego działania na magnes do definicji Ilościowe było utworzenie francuskich naukowców Jean Baptiste Biota (1774 -. 1862 gg) i Feliks Savarta (1791/41 gg.) Ustawa działa na prąd magnesu.

Po

seria eksperymentów, zakładają (1820) w następujący sposób:" w przypadku przyjęcia nieograniczonej długości z prohodyaschnm drut wolt na nich szok działa na cząstkę magnetyzm północnej czy południowej, zna...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Prąd elektryczny. Źródła prądu elektrycznego.
  • Podsumowanie na temat: Prąd elektryczny. Pierwsze badania
  • Podsumowanie na temat: "Magnetyzm obrotu" Francois Arago
  • Podsumowanie na temat: Stały prąd elektryczny
  • Podsumowanie na temat: Eksperymenty Arago i teoria Fresnela