William Sturgeon, a pierwszy na świecie elektromagnes

Kategoria: Historia sztuki

Jesiotr (Sturgeon) William (22.05.1783, Uaytington, w pobliżu miasta Lancaster, - 12.04.1850, Prestwich, niedaleko Manchester) jest twórcą angielskiego w dziedzinie elektrotechniki. Szkoła specjalna nie jest odbierany. W 1825 roku wynalazł elektromagnes w 1830 roku opracowano technologię wytwarzania amalgamatu płyt cynku ogniwa galwaniczne. Skonstruował ruchomą cewką galwanometru (1836). Prowadził badania na elektryczności atmosferycznej i pracował na ochrony odgromowej. W 1836 roku założył pierwszy magazyn w Wielkiej Brytanii Elektrotechniki " Annals of Electricity".

Po

Publikacja broszury Oersteda wielu zainteresowanych problemami elektromagnetyzm: w tym samym 1820 Arago wykazał przewód z prądem, otynkowany opiłki żelaza i okazało się, że spirala Ampere szok - elektromagnes - ma wszystkie właściwości naturalnego magnes, przyciąga drobnych przedmiotów żelaznych.

Co

W odniesieniu do pierwszej elektromagnesu, to znaczy Prąd cewki i usprawnione zawierający wewnątrz rdzenia żelaznego, jego wynalazek musiał czekać kolejne pięć lat. To Urządzenie stworzone przez William Sturgeon.

On

Urodził się w 1783 r. w Lancaster, syn szewca. Ojciec nie płaci żadnej rodziny najmniejszej uwagi; Cieszył się życiem, poławiane i miał reputację wielkiego miłośnika walki kogutów. Młody William został wysłany do nauki umiejętności do szewca, a jeden widocznie trzymał go w czarnym ciałem. William był głodny, a więc po raz szansa, uciekł od szewca do jednostki wojskowej. To było w tym czasie dziewiętnaście lat. Dwa lata później, William został promowany do Strzelec to dużo czytaj umieścić eksperymenty fizyczne i chemiczne.

Po gdy ich jednostka była na wyspie Nowa Fundlandia, dostał straszny huragan, towarzyszy błyskawice i grzmoty. Huragan produkowane zaskakująco silne wrażenie William i zwrócił uwagę na energii elektrycznej. Zaczął czytać książki na temat nauki, ale gorzko szybko zorientował się, że nic nie rozumieją. Wtedy zdecydował się rozpocząć się ziemia i zaczął pisać, czytania i gramatyki. Sierżant sama część dostarczana jego książki, że William, uwalnia się od zegarka, czytać w nocy. Wkrótce włączony do matematyki, martwych i nowych języków, optyki i nauki. Jego pasją w wolnym czasie było naprawić zegar i rysować.

Po

zwolnienie ze służby wojskowej w 1820 roku zakupił tokarkę Sturgeon i poświęcił się produkcji instrumentów fizycznych, w szczególności elektrycznych. Dzięki wsparciu następnie znany chemik James Marsh, został mianowany wykładowca w Akademii Wojskowej w East India Company w Addiscombe, gdzie uczył do 1838

pierwszy Wkład jesiotra do nauki był rozwój ich zmodyfikowanego modelu obraca cylindry Ampere opisane w" Philosophical Magazine" w 1823 roku następnym napisał cztery artykuły na temat termoelektryczności i 23 maja 1825 roku Spółka wprowadziła szereg zaawansowanych urządzeń techniki dla elektromagnetyczne eksperymenty, wśród których był pierwszym, który jest teraz sławny elektromagnes. Pomysł magnesów cylindrycznych i chwycił jego podkowy z powrotem w 1823 roku, a następnie zbudowany Jesiotr Sturgeon obracanie" koła" - W istocie jedną z pierwszej modyfikacji silnika elektrycznego.

Jesiotr się kilka bardzo ważnych odkryć, które napisał kilka artykułów, ale " Philosophical Magazine", dla których są przeznaczone, nie chciał ich drukować i Sterdzhenu nie miał nic wspólnego, jak tworzyć własne czasopismo -" Annals Energii elektrycznej."

Muzeum Nauka w Manchesterze, którego dyrektorem został w 1840 roku, Jesiotr był zbyt naukowy być opłacalne, a Jesiotr żył w biedzie. W 1850 roku, wynalazca elektromagnesu zmarł bez otrzymania nagrody dla jego wielkiego wynalazku lub bogactwo, ani sława.

Trainee Jesiotr, słynny angielski fizyk James Prescott Joule, napisał, że Jesio...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: William James na temat filozofii, jej metody i jej stosunku do nauki i reli ...
  • Podsumowanie na temat: William James na temat filozofii, jej metody i jej stosunku do nauki i reli ...
  • Podsumowanie na temat: Badania zużycia energii elektrycznej, w zależności od pory roku
  • Podsumowanie na temat: Bilety na pierwszy semestr w 2001 roku na temat: Psychoterapia hypnosuggest ...
  • Podsumowanie na temat: William James