Odkrycie indukcji elektromagnetycznej

Kategoria: Historia sztuki

Po

Odkrycia Oersteda i Ampere się, że energia elektryczna jest magnetyczna siła. Teraz trzeba było potwierdzić wpływu zjawiska magnetycznych elektrycznym. Zadanie to znakomicie postanowił Faradaya.

Michael

Faraday (1791-1867) urodził się w Londynie, jeden z najbiedniejszych części. Jego ojciec był kowalem, a matka - córka rolnika-najemcy. Gdy Faraday osiągnęły wiek szkolny, został wysłany do szkoły podstawowej. Oczywiście ruch Faraday tutaj był bardzo wąski i ogranicza się tylko do nauki czytania, pisania i początki konta.

W

Kilka kroków od domu, w którym rodzina mieszkała Faraday książka sklepie, były w tej samej instytucji i introligatorskie. Oto hit Faraday, kończąc szkoły podstawowej, kiedy kwestia wyboru zawodu dla niego. Michael tylko 13 lat to czas przeszły. Już w wieku dojrzewania, tylko wtedy, gdy Faraday że rozpoczął samokształcenie, starał się więc polegać wyłącznie fakty i sprawdź inne własne doświadczenia.

Te

pragną zdominować całe życie w nim jako głównych cech jego pracy naukowej Eksperymenty fizyczne i chemiczne Faraday robił jako chłopiec, gdy pierwszy znajomość fizyki i chemii. Michael raz uczestniczył jeden z jego wykładów Humphry Davy, angielski fizyk świetnie.

Faraday wykonany szczegółowy zapis wykładu, splecione ją i wysłał Davy. Był tak wrażeniem, że zaproponował, aby z nim pracować do Faradaya jako sekretarka. Wkrótce Davy udał się do Europy i podjął Faradaya. Przez dwa lata Było najważniejsze europejskie uniwersytety.

Wracając

w Londynie w 1815 roku, Faraday rozpoczął pracę jako asystent w jednym z laboratoriów Royal Institution w Londynie. W tym czasie był to jeden z najlepszych fizycznych laboratoria na świecie, od 1816/18, Faraday opublikował serię niewielkich notatek i mały pamiętnik w chemii. Przez 1818 pierwszy dotyczy prac Faradaya fizyka.

Oparte

z doświadczeń swoich poprzedników i łącząc niektóre z własnych doświadczeń, aby Września 1821 Michael publikacji" sukcesów elektromagnetyzmu." Już tym razem był całkiem poprawny pomysł na temat natury zjawiska odchylenia Igła magnetyczne pod wpływem prądu.

Mając

Ten sukces, Faraday na dziesięć lat w dziedzinie rezerw zatrudnienia energii elektrycznej, poświęcając się nauce wielu przedmiotów innego rodzaju. W 1823 Faraday powstał jeden z najważniejszych odkryć w fizyce - Po raz pierwszy dostał skraplania gazu i jednocześnie ustawić prosty, ale prawidłowy sposób obróbki gazów w płynach. W 1824 roku, wykonana Faradaya kilka odkrycia w fizyce.

Wśród

inne rzeczy, założył, że światło wpływa na kolor szkła, zmieniając go. W Faraday przyszłym roku wyciągnąć z fizyki do chemii, a wynikiem jego Prace w tej dziedzinie jest odkrycie benzyny i kwasu siarkowego, naftalenu.

W

1831 Faraday opublikował traktat" O szczególnym rodzaju złudzenie optyczne", który służył jako Podstawa pięknej i ciekawej powłoki optycznej, zwany " Chromotrope." W tym samym roku przyszedł kolejny traktat naukowiec" Na drgającej talerze" . Wiele z tych prac można samodzielnego uwiecznić swoje nazwisko strona. Ale najważniejsze są jego prace naukowe, badania Faradaya elektromagnetyzm i indukcyjny.

Ściśle

mówiąc, ważne Wydział Fizyki, traktuje zjawiska elektromagnetyzmu i indukcji elektrycznej, i ma teraz takie ogromne wartość dla sztuki został stworzony z niczego przez Faradaya.

Aby

Czas Faraday końcu poświęcił się do badań w dziedzinie elektrycznej, stwierdzono, że w normalnych warunkach wystarczające Obecność zelektryfikowanych ciała pod wpływem jego pobudzony elektryczną w jakiejkolwiek innej instytucji. Jednak wiadomo było, że drut, na którym płynie prąd i który reprezentuje również zelektryfikowana, a nie ciało nie ma wpływu na inne umieszczony w pobliżu przewodu.

Dlaczego

zależ...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Prace Michael Faraday
  • Podsumowanie na temat: Angielski fizyk Michael Faraday
  • Podsumowanie na temat: Michael Faraday
  • Podsumowanie na temat: Biografia Michael Faraday
  • Podsumowanie na temat: Zhittya i tvorchіst Michael Faraday