Prawo Ohma. Gerg Simon Ohm

Kategoria: Historia sztuki

Explorer - To jest po prostu bierna część obwodu. Ta opinia utrzymała się do lat czterdziestych XIX wieku. Więc dlaczego odpady spędzać czas na jego badań?

Jednym

z pierwszych naukowców do zajęcia się kwestią przewodności przewodów był Stefano Marianino (1790/66). Za odkrycie przyszedł przez przypadek, studia stres baterie. Stefano powiedział, że z powodu coraz większej liczby elementów, stos galwaniczny oddziaływanie elektromagnetyczne na strzałkę nie zwiększa znacząco. To Marianino wykonane od razu myśleć, że każdy element reprezentuje Volt przeszkodę dla przepływu prądu.

On

prowadził eksperymenty z parami" aktywny" i" nieaktywny" (czyli składający się z dwóch blachy miedziane rozdzielone Wet Seal) i empirycznie znaleziono Postawa, w której współczesny czytelnik dowiaduje się szczególny przypadek, kiedy prawo Ohma Odporność na zewnętrznym obwodzie nie jest brane pod uwagę, jak to było w eksperymencie Marianini.Om Marianino uznane zasługi, choć jego praca i nie bezpośrednia pomoc w pracy.

Georg Simon Ohm

(1789-1854) urodził się w Erlangen, w rodzinie ślusarza. Rola ojca w wychowaniu chłopca była ogromny, i być może to wszystko, że w życiu, do mojego ojca. Później Georg ukończeniu szkoły średniej wstąpił do miasta.

Gimnazjum Nadzorowanych przez Uniwersytet w Erlangen i jest instytucją edukacyjną, odpowiadającą potem. Pomyślnym ukończeniu szkoły średniej, George zaczął wiosna 1805 nauka matematyki, fizyki i filozofii na Wydziale Filozoficznym w Erlangen Uniwersytet. Po trzech semestrów Ohm przyjął zaproszenie do podjęcia miejsce nauczyciel matematyki w szkole prywatnej miasta Gottshtadta szwajcarskiego.

W

1809 George został zaproszony do pokoju i zaakceptować jako nauczyciel matematyki w mieście Neustadt. Czy nie ma innego sposobu, i Boże Narodzenie, przeniósł się do nowej lokalizacji. Ale sen nie ukończył z uczelni pozostawia Omagh. W 1811 roku powrócił do Erlangen. Samozatrudnienie Omagh były w oparciu o uniwersum 75 jako owocną, że w tym samym roku w stanie ukończyć pomyślnie obronić pracę dyplomową i uzyskać dyplom Doktor filozofii.

Natychmiast

sama po studiach zaproponowano mu stanowisko Privat-docent Wydział Matematyki na tej samej uczelni. Nauczanie jest dość zgodne z wolą i zdolnością Omagh. Ale, pracował tylko trzy semestry, to ze względów finansowych, że prawie całe życie prześladował go, zmuszony było szukać płatnego stanowiska. Decyzją z dnia 16 royal Grudnia 1812 Ohm został mianowany nauczycielem matematyki i fizyki w szkole Bamberg.

W

Lutego 1816 w Bambergu prawdziwej szkoły zamknięto. Nauczyciel Matematyki oferowane do tej samej opłaty do prowadzenia zajęć w przepełnionych klasach lokalne Szkoła przygotowawcza. Straciwszy wszelką nadzieję na znalezienie odpowiedniego nauczanie pracy, nagle dostaje doktorat rozpaczliwa Oferta zająć miejsce nauczyciela matematyki i fizyki w kolegium jezuickim Kolonia. Zostawia natychmiast na miejsce przyszłej pracy.

w Kolonii, pracował przez dziewięć lat. To tutaj, że" gracz" z matematyki w fizyce. Czas wolny pomogły stworzyć jak Ohm badacz fizyki. Z entuzjazmem podano nową pracę, siedząc na długo godzin w studiu uczelni i urządzeń pamięci masowej.

Ohm udział w badaniu energii elektrycznej. Zaczął swoją eksperymentalną badania w celu określenia względnej ilości różnych przewodności przewody. Stosowania metody, która stała się obecnie klasyczne, łączy połączone szeregowo pomiędzy dwoma punktami obwodu są różne cienkie przewody materiały z tej samej średnicy i zmienił je tak długo, aby dostać określona wartość prądu.

Jak

pisze VV Koshman," Om wiedział o wyglądzie works Barlow i Becquerela, w którym opisano układy eksperymentalne prawa wyszukiwania. Wiedział też o Wyniki osiągane przez tych naukowc...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rozumowanie przez analogię z matematyki i fizyki
  • Podsumowanie na temat: Przez stosowane metody nauczania matematyki w inżynierii wojskowej uczelni
  • Podsumowanie na temat: Metodyka nauczania matematyki jako przedmiotu. Zasady budowy kursu matemat ...
  • Podsumowanie na temat: Nauczanie o Wspólnych frakcji w kursach szkoły matematyki
  • Podsumowanie na temat: Metody pracy z już rozwiązać problemu jako przykład transformacji w lekcjac ...