Elektromagnesy Joseph Henry

Kategoria: Historia sztuki

Znane

Joseph Henry (Joseph Henry) przede wszystkim z faktu, że, zafascynowany " Tajemnice" elektromagnetyzm, był twórcą wyjątkowo mocny elektromagnesy z fantastycznej siły podnoszenia - od 30 do 1500 kg przy masie ciała 10 kg magnes. Jedną z jego elektromagnesów utworzony w 1831 jest zdolny Podnoszenia 1000 kg Teraz jest przechowywana w Smithsonian Institution w Waszyngtonie.

W

Ogólnie rzecz biorąc, Joseph Henry był bardzo wszechstronny naukowiec, a on nie był zainteresowany Tylko potężne elektromagnesy. Myślę, że wielu czytelników tego bloga będzie ciekawe do zapoznania się z biografią tego niezwykłego człowieka

Józef

Henry urodził się w Albany (Nowy Jork). Jako dziecko, Joseph Henry nie zamierza się fizyk i wynalazca. Po ukończeniu szkoły w Galway on studiował w nocy w Akademii Albany, zamierza zostać lekarzem, ale on eksperymentator pokazał talent i zaangażowanie się w Akademii, asystował podczas badań chemicznych. W czasie letnich wakacji, pracował na budowa drogi między Kingston i jeziora Erie. W 1826 roku Henryk został mianowany instruktor w dziedzinie matematyki i nauki w Akademii w Albany i wkrótce rozpoczął eksperymenty z elektromagnesów.

wyników eksperymenty, stwierdził w swoim artykule" pewne modyfikacje urządzenia elektromagnetyczne" które odczytywane Olbenskoy Akademii w 1827 roku, zdobywając reputację wybitnego badacza. Jedwabiu suknia ślubna z żoną samodzielnie Przewód elektryczny, wiatr je w kilku warstwach i znacznie zwiększając w ten sposób siła elektromagnesu, co daje przysłowiową konfigurację teraz.

Po

ciężkiej pracy udało mu się w 1830 roku, przy użyciu jednej długości i kilka krótkie przewody w celu określenia optymalnej wielkości magnesu i baterii potrzebne dla osiągnięcia maksymalnego efektu. Była to pierwsza demonstracja teorii Ohma włączenie odpowiedniej odporności na częściach Obwód elektryczny.

Jego

magnesy połączone równolegle spowodowało duże zainteresowanie. Najsilniejszy z nich utrzymać masy w 3500 funtów (około 1575 kilogram). W 1831 roku, Henryk trzymał długość drutu 1 mila (1609 m 3) wokół jej odbiorców, a kiedy używany silny magnes i odpowiedniego akumulatora, do Drugi koniec przewodu rang. Był to pierwszy pokaz z telegrafu sygnał dźwiękowy.

W

W tym samym roku zbudował model silnika z ruchu wahadłowego " Elektromagnes-rocker", który przeprowadzono w 75 jednolitych huśtawki na minutę. I choć jego ruch był bardziej zwrotny niż obrotowa, wciąż zdecydował Problem przekształcania energii elektrycznej na energię mechaniczną.

Jednym

z pierwszych elektromagnesów stworzone przez Henry'ego w 1831 r.

Otwarcia Zjawisko indukcji wzajemnej niezależnie przypisać do Henryka i Michała Faraday, ale Henry był nieodpowiedzialny bez pośpiechu przy publikacji wyników eksperymenty i Faraday pierwszy odnotowano jego sukces. Wreszcie, priorytetem Otwórz wzajemnej indukcji dano Faraday i Henry - odkrycia indukcyjności, jest opisany w tym samym artykule, że zjawisko indukcji, - w 1832 r.

W

1832, już uznany naukowiec, Henryk został zaproszony do profesor nauk przyrodniczych w College of New Jersey (obecnie Princeton University), gdzie kontynuował naukę elektromagnetyzmu. Henry Pierwszy odkrył oscylacyjny charakter kondensatora wyładowczego iskrą godność została oceniona tylko pół wieku później, na początku i telekomunikacji Inżynieria Radio. Wykłady dla Amerykańskiego Towarzystwa Filozoficznego, donosił na Wynalazek uzwojenie przekaźnika elektrycznego noninductive i możliwości w odpowiedni dobór obrotów aby zwiększyć lub zmniejszyć napięcie, które było Podstawą tworzenia transformatora, tj. odkrycia i wynalazki dokonane Joseph Henry u podstaw funkcjonowania bezwzględną większością Elektrotechniki Urządzenia

Później

opisał zmiany indukcyjności pomi...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Henry Ford i jego samochód
  • Podsumowanie na temat: Kim pan jest, panie Henry Ford?
  • Podsumowanie na temat: Aspekty społeczno-gospodarcze polityki Henry Ford w korporacji "Ford M ...
  • Podsumowanie na temat: Vadim Siddur. Radziecki biografia Henry'ego Moore'a
  • Podsumowanie na temat: Fuseli, Henry