9th Dywizja Pancerna Wehrmachtu na Kursk (lipiec 1943)

Kategoria: Historia

OE Ashcheulov, AV Lobanov

magazyn

Voennoistorichesky, № 1, 2009

W

Obecnie istnieją liczne publikacje o bitwie pod Kurskiem w 1943 roku, w tym w tym jego obronnej etapie. Szczególnie interesujące są walki na południowej fase Kursk Bulge, gdzie wojska niemieckie pod dowództwem generalfeldmarshal Manstein początkowo osiągnąć sukces w ofensywie przeciwko wojska Frontu Woroneżu, ale później nadal nie udało. Należny konieczne jest ponowne nawiązanie do źródeł -. archiwalnych materiałów

Opublikowane

Niemiecki poniżej dokument - raport o działaniach Dywizji Pancernej Wehrmachtu 19y przeciwko Wojska 7th Army of the Guards Woroneżu składowanego w przód Rosyjski Państwowy Archiwum społeczno-politycznej historii (wcześniej 83, op. 1, , 27, str.. 13 - 27). Raport ten był w rękach sowieckich szpiegów w późnych Lipca 1943 r. został przetłumaczony i wysłany do Moskwy członka państwa Komitet Obrony GM Malenkow opieczętowane" ściśle tajne". Ten dokument pozwala spojrzeć na przebieg działań wojennych oczy dowództwa niemieckiego 19y Dywizja Pancerna, który był w tym czasie jednym z najlepszych połączeń Wehrmacht, w szczególności do górnej części walce kurskiej miała przed Firma zbiorników «Tiger" ("Tiger") - najnowsze i najbardziej na czasie pojazdy opancerzone.

Jeśli

aby uzyskać zrozumienie tego dokumentu, widzimy, że przenika pragnienie w żaden sposób usprawiedliwiać niepowodzenia ofensywy 19y Dywizja Pancerna, a wojska niemieckie jako całość w obronie sowieckiego 7th Strażnicy Army. Styl ten raport, w rzeczywistości, bardziej Goebbels dział materiał propagandowy, w porównaniu z bardzo zwięzły i dokładny z wojskowego punktu widzenia pierwsze doniesienia o niemieckich siedzibie lat wojny.

Szczególnie

często powtarzające się skargi dotyczące wyższości radzieckiego wielokrotnym siły, które mogą być obalone przez następujących danych. 5 lipca 1943 r. Radzieckiego 7th Straż Army, która pracuje w paśmie 19ya niemieckich czołgistów Dywizja posiadała łącznie 94.157 ludzi, 856 artylerii wszystko kalibry (bez małego kalibru artylerii przeciwlotniczej), 1118 moździerzy, 222 czołgów i ACS. Wojska niemieckie - 3 Korpus Pancerny i wojska" Raus" (3 piechoty i 3 dywizji pancernych) - liczyło (z dołączonych części) do 85000 osób, ponad 1250 sztuk artylerii i moździerzy, 526 czołgów i napaść pistolety. Tak więc, możemy mówić tylko o jakiejś ogólnej wyższości Wojska radzieckie w liczbie personelu i artilleriyskominometnom broń. Przed rozpoczęciem 19ya Panzer otrzymał znaczne Zakończenie i miał nie mniej niż 13-14 tysięcy pracowników, tj. przez liczba odpowiadała co najmniej dwóch sowieckich dywizji strzeleckich.

W

Raport nie wspomina raz mas" Azjaci" jako część wojsk radzieckich, które Również nie jest prawdą. W kategoriach etnicznych, głównym masa wojsk były rosyjski Woroneż przednia (do 75 - 76 proc.) i Ukraińcy (do 11 proc.), a tym samym żadnej mas" Azjatów" nie wchodzi w rachubę.

Analizując

Raport, można zauważyć, że wielokrotnie odnosi się do dobra przygotowanie inżynieryjne radzieckich pozycji obronnych. " Każda grupa krzak, wszystkie gaje, wysokość, każde gospodarstwo zostało przekształcone w twierdzę. Oni przeciągnięty wzdłuż i w poprzek systemu dobrze zakamuflowanych okopów i rowów, głębokość 2 m. i szerokości 40-50 cm, co doprowadziło do bunkrów, przykryta grubą pnie drzew i tory kolejowe" (str. 15, 16). O niskiej Niemiecki ogień artyleryjski na temat skuteczności tych pozycji, w raporcie więcej niż jeden raz.

Dokument pozwala ocenić oczy stanu wroga moralnovolevoe wojsk radzieckich. W bitwie pod Kurskiem przed Wehrmachtu już przyniósł kolejne radzieckich żołnierzy, niż to było w na początku I wojny. On uparcie trzymał obronę i nie wykazywał żadnych oznak panika. Raport wielokr...


strona 1 z 16 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: US Dywizja Pancerna w obronie
  • Podsumowanie na temat: Rozwój poglądów na temat działań obronnych zachowanie wojsk radzieckich w l ...
  • Podsumowanie na temat: Wojska wewnętrzne w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (1941-1945).
  • Podsumowanie na temat: Budowanie radzieckich czołgów w czasie wojny
  • Podsumowanie na temat: Analiza porównawcza strategii i dowództwem Armii Czerwonej, Wehrmachtu w 19 ...