Wyzwolenie Donbasu

Kategoria: Historia

Ahremenko AV Borbacheva LV

Narodowy Uniwersytet Techniczny

Donieck

Ten

temat jest szczególnie istotne w momencie, ponieważ zbliża się rocznica 60-lecia zwycięstwo nad faszyzmem i zwycięstwo z naszych ludzi w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest częścią. Dokumenty historyczne, prace badawcze Specjaliści literatura, sztuka i pomnik, kino dużo dał informacje o najbardziej okrutny i krwawy - Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ale nawet hasło" Nikt nie jest zapomniany, nic nie jest zapomniane" nie może przekonać tak jest.

jesień 1941 hitlerowcy zajęli większość z Donbasu. Naziści dołożył wszelkich starań, aby używać ogromny gospodarczy Zasoby regionu, ale pracownicy Donbass wezwanie Komunistycznej Partii rozpoczęła zdecydowaną walkę z wrogiem. W celu ochrony Unii Kochegarka stał się nie tylko regularne wojsko, ale również bezpośrednio do mieszkańców regionu. Utworzono jednostki wojskowe, których skład przeszedł obowiązkowej znajomości. Został on stworzony przez 33-niszczycieli batalionu, które obejmują te o numerach 6750 osób. 10 lipca 1941 komitet partii Stalina postanowiła utworzyć Milicja Ludowa. Nagrany tych, którzy nie zostali powołani do przodu - po prostu 220 tysięcy osób. Wiele z nich później dołączył do 383-ga i 395 th górnika podział.

Większość

doświadczenie spotkał 393-gi Dywizji Piechoty. To tworzy było pod koniec sierpnia - początek września 1941 Slovyansk. W dniu 01 października 1941 brała czynny udział w walkach obronnych. Obchodzony jej aktywny Rola Barwenkowo - Lozovo - Charków obraźliwe. 26 maja 1942 podział, będąc członkiem 6 armii został otoczony przez wojska niemieckie. Większość jego bojowników zostało zabitych. I. D. dowódca pułkownik został schwytany i Zinowiew został stracony przez nazistów za próbę ucieczki.

Z

30 października 1941 do 17 lipca 1942 na rzece Mius Mius był słynny -Front. Osiem i pół miesiąca tutaj były dwie dywizje - 383-cia i 395-I, dowodził KI Provalov i AI Petrakovskii. Walczył na śmierć i życie, gryzienie szalony atak najpiękniejsze wojsk Hitlera. W podziału października 395-te Wydział prowadził walki obronne górnik, Mariupol pobliżu Mangushev Volodarskogo. W listopadzie, potężny kontratak podziału górnika pod Komenda SI Petrakovskii wydany Novopavlovka, Dolna Nalczyk Dmitrievka i inne osady wzdłuż MIUs.

Mając

Aby zatrzymać wroga na przełomie MIUs, Dywizja była ostra walka z zmechanizowane części Niemców. Czołgów obsługiwanego samolotu. Dowiedziawszy się, że sposobem na wschodzie nie blokują Kanonierzy człowiek-maszyna, a wczoraj górnicy, Niemcy byli zakłopotani: jak one mają taką umiejętność wojskowego, wytrwałość, odwaga?

W

W pierwszej połowie sierpnia 1943 r. korzystne warunki dla pełne wyzwolenie z Donbasu. Wojska radzieckie, noszenie wroga w bitwy obronne, rozpoczął atak na Orle decydującą i Charkowie. Wojska frontach Woroneż i Step, łamiąc opór wroga, udał się do Charków. Grupa Donbas nad wojsk hitlerowskich zagrożone atak bok od północy.

Radziecki Komenda Najwyższy nakazał południowo-zachodniej i południowej Fronts pokonać przeciwnika grupę wroga i całkowicie zwolnić Donbass. Przychodząc bitew wojsk i sztabów przygotowany starannie. Głównym celem było zwrócić na szkolenie wojsk w przerwie silnych działań, przygotowany obronne Wróg, prowadzenie walki w okopach, odpierając kontrataki wroga, zmuszając linie wodne, walczący w rozliczeniach. 13 sierpnia 1943, wybuchły walki Działania wojska prawego skrzydła Frontu Południowo-zachodni, a w dniu 16 sierpnia i prądem grupy utworzone w środkowej z przodu. 18 sierpnia przeszedł i obraźliwe i wojska Frontu Południowego (gen. Tolbukhin, członka Rady Wojskowej Ogólne KA Gurov, szef Sztabu Generalnego Biryuzov). Również dla Donbasu z południowo-zachodnich wojsk Frontu walczył 3 ...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wojska wewnętrzne w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (1941-1945).
  • Podsumowanie na temat: Pierwsze zwycięstwo Armii Czerwonej w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-194 ...
  • Podsumowanie na temat: Obraz wroga w wojnie rasowej i ideologicznej: Zamówienia karnych Wehrmachtu ...
  • Podsumowanie na temat: Społeczeństwo radzieckie w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945
  • Podsumowanie na temat: Wielkiej Wojny Ojczyźnianej radzieckich ludzi (1941 - 1945 lat)