Zaburzenia tożsamości historyczny

Kategoria: Historia

Pierre Nora

Co

może być bardziej naturalne niż dać sprawiedliwości ludzkie cierpienie? Że mogą być nieszkodliwe niż symboliczną ustawodawcę dać zbiorowe zbrodnia, że ​​ocena, które zasługuje z moralnego punktu widzenia? Że może być sprawiedliwszy niż do zapewnienia ochrony ofiarom prawa, które dla ewentualnego odszkodowania i kary dla gwałcicieli? Mianowicie te motywy są w oczach społeczeństwa i parlamentarzystów, którzy głosowali na nich, wyimaginowane uzasadnienie dla wielu przepisów nowego typu, które Francja nabytej ostatnich piętnastu lat. Wszystko, co dotyka nie ma wątpliwości Przestępstwa zbiorowe i dąży do zapewnienia im walczyć o kategorii Poszczególne gwarancje, że w 1990 r. Żydzi zostali ustawowo Gacy. Należy jednak jasno i zrozumieć, co leży u podstaw te punktu logiki Środki, które je przetwarza i co przyniósł to wszystko może skończyć. Fakt że pod płaszczykiem szlachetnych aspiracji (które są często tylko ukryć demagogia wyborcza i tchórzostwo polityczne) jest holistyczna filozofia który jest dostosowany do ducha czasu, co prowadzi do ogólnego karnej przeszłości, i powinny w pełni zrozumieć, co ona oznacza i gdzie jest.

Ten

powinien mieć świadomość, jak najszybciej, bo jeśli po wszystkie protesty historyków, wszystkie wyrazy polityków, wszystkie ostrzeżenia Prezydent Republiki ("Historia nie jest napisane prawa"), a wszystkie parlamentarne komisja ministerialna do prowadzenia i regulacji rozwoju" długu Pamięci" w Zgromadzeniu Narodowym po raz kolejny najbardziej gotowy prawo do decydowania, co jest prawdą w historii, nic nie przeszkodzi rozszerzać pojęcia zbrodni przeciwko ludzkości i jego przeniesienie w ogóle Ofiarami historii narodowej, a nawet świata, ponieważ, na przykład, masakry Ormian w 1915 roku, Francja nie miała nic. A tu - bezpośrednią drogę do odpowiedzialności karnej za tych, którzy włożyli te zbrodnie przesłuchiwany.

koncepcja " Zbrodnia przeciwko ludzkości" został stworzony dla dzisiejszych wydarzeń który nie był w stanie pomieścić umysł i które były tak potworne i wielkość, która nie pasuje do żadnej kategorii prawnej. To charakteryzuje teraźniejszości i nie dotyczy żadnych wspomnień, żadnych wspomnień, nie przeszłość. Odnośnie prawa Gacy przyjęte jako odpowiedź negationist Foressona, nie był skierowany przeciwko historyków i działaczy przed kłamstwem historycznym.

Z

Gacy prawo kontynuacje i szeroka interpretacja zbrodni przeciwko ludzkość znaleźliśmy się w podwójną pułapkę: wsteczne zastosowanie prawa i ciągłe przeszłości wiktymizacji.

Retroativnoe Stosowanie prawa i brak okresu przedawnienia, na których można budować rozwiązania Norymberga, a następnie prawa 1964, jako Gacy'ego prawa ich odwołanie, były ograniczone do okresu zbrodni hitlerowskich. Kontakt siła prawa przedłużony czas tylko pięć czy sześć lat temu. Od kilku lat udało się stanąć na sześć lat do sześciu wieków.

Nic

nie koliduje z potomkami ofiar w historii Francji, aby żądać i otrzymywać takie same rzecz, która została podjęta synów i córek potomków niewolników. Oficjalne uznanie czeka Griffon" ludobójstwo" w" białej" Rosji wystarczająco dowodów zbrodni organizowane przez komunistów na Ukrainie i polskich uchodźców - masowe egzekucje Katyń. Następnie postępuj zgodnie z potomków niepodważalnych dowodów Protestanci św Bartłomieja, gilotynowaliście arystokraci zamordowany Albigenses. I dlaczego Francja w tym samym czasie, w imię podstawowych zasad nie do przyjęcia jurysdykcji w obszarze pamięci, w skali globalnej, przedstawiając Opłaty Hiszpanie i Amerykanie za eksterminacji Indian, na północy, i Południowej. Chiński w Tybecie? Dziś do rozpatrzenia dwie izby parlamentu otrzymane wydaje się mieć około dwudziestu takich rachunki. Może dostać się do wypraw krzyżowych? Po...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Kolektivne upravlіnnya sub'єktіv avtorskogo prawa prawa prawa, które su ...
  • Podsumowanie na temat: Recepcjonistki avtorskogo prawa, które sumіzhnih prawa Ukraїnі
  • Podsumowanie na temat: (Wszystkie witaminy, które są ok., jak w stosunku do których mają zastosowa ...
  • Podsumowanie na temat: Prawo prawa, które obov'yazki vlasnika іntelektualnoї vlasnostі na mark ...
  • Podsumowanie na temat: Marzenie "jest prawo natury, którego nie znamy i który krzyczy na nas& ...