Historii węgierskich-bizantyjskim starć podczas panowania Geza II (1141 - 1162)

Kategoria: Historia

Franz Mack

W

Sierpień 1147 gubernator stanu Południowa Włochy Normana Rogera II rozpoczął Kampania przeciwko Bizancjum, zabrał na wyspę Korfu, i sprawiło, że jego podstawa, wykonana z niszczycielskich ataków na inne terytorium bizantyjskim. Końcowy Norman był cel zdobyciu Konstantynopola. Bizantyjski cesarz Manuel Trebizondy, po upadku w 1147 zawarł sojusz z Wenecji do przemieszczenia Norman, na koniec 1148 w Salonikach zawarła ważną umowę z niemieckim Król Konrad III, znany jako" unii dwóch cesarzy". Na Negocjacje w Salonikach Manuel i Conrada zgodzili się, że w 1149 roku razem udać się na wycieczkę we Włoszech przeciwko Rogera II. Ich celem było uchwycić i podzielić się Norman królestwo. Przez 1149 pod wodzą Rogera II utworzonej koalicja różnych sił przeciwstawiających z różnych powodów" unii dwóch Cesarzy" . Norman linijki, z jednej strony, by zapobiec został złożony do wspólnej inwazji niemiecko-bizantyjskim, z drugiej strony, że zamierza zorganizować nową krucjatę do Ziemi Świętej, najpierw którego zadaniem było uchwycić Konstantynopol. Skłonił do planu Francuski król Ludwik VII, papież Eugeniusz III i niemiecki książę Welf VI. Ten pokrewne organizacje należał również książę Władimir-Wołyń Izjaslav Mstislavich, którzy walczyli przeciwko bizantyjskiej wpływ na rosyjskiej ziemi, i również świetne zhupan serbskiej prowincji Raska Uros II, który dąży do niezależność od Vizantii1.

W

koalicje walczą które podzielono w połowie XII wieku w Europie, jak to było w dwóch częściach, Węgry wyznaczonym miejscu własne cele polityki zagranicznej i zobowiązań na stronie jedności francuskim Norman. Od 1146 stosunki niemiecko-węgierskie były wrogie. Stan dalmatyńczyk pytanie doprowadziło Geza II (1141 - 1162) do konfrontacji z Wenecji. Geza II miał dobre stosunki z Wołyń i Kijów, było blisko do Serbów i założona w 1147 z powodu zwiększonego francuskiego sporu węgiersko-bizantyjskiej. W przeciwieństwie do Bizancjum, Geza II i jego środowiska aktywnie wpływać na ich zachowanie na fakt [42. l.] po dwa próba przejęcia władzy - w 1146 i 1147 rok.- Aspirował do tronu, książę Borys ponownie starał się o azyl na dworze basileus. W walce do Wenecji i" Unii dwóch cesarzy" jako członek Węgierskiej Koalicji Norman francuskim państwo feudalne trwało zbyt dużym ciężarem. Podczas Geza II zawsze pomagał finansowo Welf VI w jego walce z Conrad w III i Jednocześnie w 1148 - 1152 jest sześć razy wysyłany do węgierskiej ziemi rosyjskiej wojsko do pomocy księcia Izyaslav. Jednocześnie węgierski Brytania na Bałkanach weszła w bezpośrednim, zbrojnej konfrontacji z Bizancjum. Zgodnie z powszechnym widokiem w historiografii tego okresu był Węgierski Historia uwertura do epoki greckiej interwencji, a potem zaczął dekoracji wojskowa przeciwko Węgry bizantyjskich aspiracjom World Domination, podczas którego bazylia doprowadziły do ​​Królestwa Węgier hołd. Jednakże, na podstawie tego źródła nie są zdania potwierdzone. Wydarzenia sugerują, że konflikt zbrojny między dwa państwa występuje zwykle z inicjatywy węgierskiej i walki działania w większości przypadków, na Węgrzech było aktywne z boku. Geza II sam nie bał się interweniować bezpośrednio w vnutrivizantiyskie spory polityczne i poczyniła atak na bizantyjskiej terytorium. W tym samym czasie, bazylia, że ​​naprawdę potrzebny w czasie przywracania Bizantyjski moc w południowych Włoszech, z Węgier starał się tylko do zemsta za akcje węgierskich, a dokładnie - do ustanowienia pokoju i stabilności w granica wzdłuż Dunaju i Sawy.

Mamy

Nie można zatrzymać się tutaj na bardziej szczegółowej analizie składanych ówczesne stosunki europejskie i charakter węgiersko-bizantyjskiej Konfrontacja jest to, co zrobiliśmy w innych meste2. Nasze obecne zadanie - aby spróbować ustalić chronologi...


strona 1 z 14 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Norman teoria państwa pochodzenia Słowian i jego rola w historii Rosji
  • Podsumowanie na temat: Edukacja starożytne państwo rosyjskie. Problem Norman i jego współczesna i ...
  • Podsumowanie na temat: Norman teorii pochodzenia państwa rosyjskiego i jego apologeci krytycy
  • Podsumowanie na temat: Anna Tiutczew - druhną na dworze dwóch cesarzy
  • Podsumowanie na temat: Wpływ problemem Norman i dwa ośrodki w starożytnej rosyjskiej edukacji pańs ...