Plakat. Specyfika języka artystycznego plakatu

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

Specyfika język artystyczny plakatu przez fakt, że podjął on duża odległość, przyciągają uwagę, co oznacza, że ​​obraz powinien niezwłocznie oczywiste. Jako szczególny rodzaj graficznego plakatu tam z W drugiej połowie 19 wieku. Przed ta kampania plakat nazwie wydruki rozdzielczość. Sztuka plakatu dziś multigenre. Plakat jest: teatr polityczny, plakaty filmów reklamowych, cyrk i ekologiczne. Obrazu i czcionki powinny pokazać pomysł twórców. Trudno jest wybrać czcionkę w każdym przypadku najbardziej odpowiednie. Kolor czcionki przyciąga uwagi i jest szczególnie istotne dla obrazu prezentowanego na plakacie. Plakat czcionki - rozpowszechnioną formą propagandy wizualnej.

pierwszy odlegli przodkowie plakaty są tzw. " Alba"- Deklaracja lub Zauważ, że jak słupy lub ekranów zostały umieszczone na ulicach starożytny Rzym. W średniowieczu zwyczaj ten zanika i zaczyna się tylko do ożywienia kwitnie kultura miejska. Czasów napoleońskich, ze względu na występowanie narodowe ruchy wyzwoleńcze, powodować ulotek politycznych karykatury, czasem dużego formatu, który wymaga dużej ulicy i wieloaspektowe tłum. W latach 1830-1840-tych, ta forma sztuki propagandowej organicznie Rejestracja elementy literackie i wizualne. Litografia, a później kolor przedstawili swoje stylistyczne korekty. W rezultacie informacja plakat tak wybitnych artystów jak P.Gavarni, G.Dore, Jean-I.Granvil. Zawiadamia, plakaty publikacji czasopism (Granville -" Karykatury") i książek (Dora -" Gargantua i Pantagruel" Gavarnie - powieści Aleksandra Dumasa), często wystawiane w Okna księgarniach. W Niemczech w 1848 roku na plakacie" plakat Bitwa" przedstawia walkę demokracji z reakcji. Pod koniec XIX wieku, gdy Zh.Shere język formalny architektoniczną opracowała plakat (zwięzłość, zwięzłość myśli, plastikowy znak, skłaniając się ku uogólnieniu i dostosowanie form), plakat zadeklarował jako forma sztuki z ogromnymi możliwościami. W tym czasie, " Teatralne" plakat, nie pozbawiony humoru, a czasem groteskowy, odwołał Toulouse-Lautrec i A.Steynlen.

W

Niemcy na początku XX wieku, duży wkład do sztuki plakatu wykonane " Zwierzęta" Simplicissimus" - T.-T.Geyne i E.Pretorius. Ostatni również stał się założycielem szkoły ilustracji książkowej oraz w Monachium w 1909 r.

W

1920-1930-tych satyryczny plakat społeczny zaangażowany G.Gross ("Dzięki, masz gwarancję, ojczyzny", 1924 i inne).

Po

II Wojna Światowa plakatu była w kryzysie ze względu na szeroki Zdjęcia dystrybucji. Ale 1960-1970-tego roku nowej generacji francuskim Artyści (w tym rysowników) przynosi nowe pomysły i plakat tworzy własną szkołę. Ten pełen humoru plakaty R.Savinyaka tragiczna metaforyczny Jean-M.Folona i JJ A.Kardona i, oczywiście, Zh.Effelya, stałego personelu " L'Humanité", które, oprócz plakatów, zapraszając na święta i wiecach, malowane plakaty reklamowe długopisy.

Specjalne

Plakat pochodzi szkoła reklamy w Polsce, mimo że zyski były i Niemcy, Brytyjczycy, Węgrzy. W Polsce ze względu na fakt, że cenzura nie zakłócać pracę artystów i tworzenia plakatów hojnie finansowane (był nawet pierwszym w Świecie Muzeum Plakatu), autorzy byli w stanie wykazać swoje umiejętności w miarę możliwości, w szczególności Artyści ciążących ku karykaturze. Ten H.Tomashevsky - grafika mistrzowskie dowcipy i Wiśniewski F.Staroveysky - zwolennicy surrealistycznej myśli niegrzeczny A.Chechot, R.Tseslevich, V.Svezhi i inni.

W

sztuka plakatu nic nie jest stracone. Długo martwe trendy i style cały czas reaktywowana. Co możemy powiedzieć na temat technik stosowanych w gazety i czasopisma karykatury. Warszawa międzynarodowa Europejczycy pierwszy plakat wystawy zobaczył dzieło amerykańskiej i japońskiej S.Steynberga Sh.Fukudy - genialny Rysowników, nie spadł pod wpływem najnowszych technologii komputerowych. Zrobić ...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Gazeta-plakat "Muzhytskaya prauda"
  • Podsumowanie na temat: Plakaty są rodzajem reklamy zewnętrznej
  • Podsumowanie na temat: Outdoor: billboardy i plakaty
  • Podsumowanie na temat: Teatr jako forma sztuki
  • Podsumowanie na temat: Plakaty rola w badaniu historii II wojny światowej