Skala gama do druku

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

Stefan Stefanov, dr. tehn. Nauki, profesor Moskwa Uniwersytet Humanistyczno, Dyrektor Technologii wsparcie" Printing Systems."

W

Drukowanie oryginałów podczas odtwarzania kolorów offset i sposoby wydrukować ze względu na powielanie Multicolor występuje budować bitmapy synteza kolorów, zawierający znaki jak dodatek i subtraktywnymi synteza, w której tworzenie kolorów na reprodukcji barw obejmuje 16 elementy różnie rastrowe:

nadruku papier;

trzy pojedynczy element (K, P, T) i czarny element (W);

trzy binarne (parzyste) tusze kolorowe nakładki (F + P, F + T, T + D) i binarne nakładka kolor + czarny (W + W, P + W, P + W);

potrójny Farby mieszania (F + P + W, W + D + H, L + H + W, W + P + D);

czterokrotnie nadruk (F + R + D + W).

Osiem

tworzy się z udziałem czarnej farby. Synteza ta jest wywoływana i avtotipnym procesy drukowania, w którym jest stosowane, zdefiniowane jako sposób avtotipnoy Drukuj.

Skala gama - przewijanie, zawierający pola kolor każdego z triady malować, dwu-i trzyosobowe farb procesowych nakładki w pewnych stosunkach, i zmieszanie ich z czarnym tuszem wprowadzania. Skala gama wykorzystywane w separacji i tsvetokorrekture; z ich pomocy, operator widzi, co zmieni kolor na wydruku w innej proporcji na elementów ekranu separacji. Skala gama powinien zawierać informacje na temat liczby triad farby, kolejność ich stosowania, szybkość dostaw farb i dopuszczalne odchylenia. Co do zasady, skala bezpośrednio gama Firma drukowania do rozważenia możliwości (systematyczne zakłócenie) na dany proces barwnych i drukowanie na konkretnych podłoży i farb.

Wagi bezpośrednio związane z gama opcji kolorów postrzeganych Parametry technologiczne syntezy czterech kolorów, które jest wizualnie postrzegany kolor - o wartości w stosunku do powierzchni kropki photoforms lub formie drukowanej.

Wagi gama odzwierciedlać wszystkie braki nowoczesnej technologii druku, materiałów, sprzętu, urządzeń i procesów, które są często źródło wzajemnych i bezpodstawnych roszczeń pomiędzy projektantami i do drukarek. Projektanci skarżą się, że ich plan jest zniekształcony w prasie i drukarki odnoszą się do niezdolności oryginałów grać bez zniekształcenia pomocą druku. Stąd, jak drukarki i projektanci, wydawcy i redaktorzy powinni wiedzieć, możliwości zastosowanej technologii sprzęt, materiały i artystów pracujących w grafice firmy, które będą drukowane wydanie. Wszystko to prawdziwy pokaz pokazane na skali kolorów pokrycia tej firmy.

klienta znając możliwości przedsiębiorstwa można ocenić na kolorowy obraz kolor papieru i przygotować oryginały biorąc pod uwagę cechy odwzorowanie kolorów. Na skale Gamut klienta i może wybrać Polecam realizacji konkretnego odcienia koloru kości, wypełnień i tła bitmap wskazując odpowiednie obszary elementów rastrowych oddzielne kolory zgodnie z dziedzin skali. Przy ocenie dowodów Korekcja koloru może być dokonane na podstawie doboru odpowiednich polach skali i określić przyrost elementów ekranu w każdej farbie oddzielnie.

Zestawy Wagi gamut musi być technologiczny i produkcyjny działy w publikacji operatorów laboratoryjne, wśród projektantów i wszystkich decydenci, prowadząc negocjacje z klientami.

Wagi gama wykorzystywany w firmach poligraficznych powinien zawierać sterowania testobekty z własnym danych procesowych w sprawie procedury stosowania farb, pokój triady kolorów, wydrukować formularz (na sucho, w mokro), Normy farb o dostawy i ich dopuszczalnych odchyleń.

Tabela 1. Układ kwiaty, tworzenie kolorów i tworzenia nazw kolorów

Tabela 2. Nazwy poszczególnych kolorów dla proponowanego systemu dla nazw kolor

Tabela 3. Farby procesowe Zawartość dla reprodukcji kolorów proponowanego systemu

Nowy

Skala gama do druku...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Kolor, modele kolorów, przestrzenie kolorów
  • Podsumowanie na temat: Mieszanie farb. Główne cechy i właściwości kolorów
  • Podsumowanie na temat: Kolorów i reprodukcję w druku
  • Podsumowanie na temat: Rzeczy, które przyczyniają się do postrzegania kolorów różnicową
  • Podsumowanie na temat: Teoria i praktyka: Drukowanie kolorów kuchnia i przepisy na sukces