Wizytówka jako rodzaj dokumentu

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

John Frühling, projektant polygraphist (USA)

Przez

Twoja wizytówka jest o tobie i sędzia pewniej niż w garniturze lub samochodem.

Niewielu wie, co kąt wizytówka trzeba było złożyć, zostawiając ją lokaj, aby wskazać, że celem wizyty było zapytać o zdrowie gospodarza. Ale tylko sto lat temu było tak samo niezbędne dla wiedzy przetrwanie w arystokratycznych kręgach jako zdolność do tańca lub utrzymania rozmowa. W pewnym momencie, wizytówki były integralną częścią etykiety i zasady korzystania z nich są nie mniej złożone niż regułami użycia sztućców urządzenia. Wizytówki w tych dniach wiele uzupełniających się pojęć takich jak tytuł, godło, ranking, grunty, konie ... Także, reprezentowany cały obszar (poli) grafika z ich dzieł, kanonów i tabu. Jeśli pionierami biznesu wyróżniona obecnością wizytówkę, a następnie zwiększenie dostępności tych produktów i rozwój technologii druku życzenia klientów coraz bardziej skomplikowane. Z jednej strony, dla bogatych, ale bez smaku obywateli jest tylko jedna sztuka Zasada: droższe i artystyczną wizytówkę, tym lepiej. Z drugiej strony, w procesie rozwój przedsiębiorstw prywatnych pojawiła się duża grupa ludzi, którzy z zawodu był często trzeba dzielić swoje pokoje telefony i inne współrzędne. Osób praktycznych nie chcesz wydać dużo środki i nie czekając na rozwój w zakresie usług poligraficznych stały się w ich zrozumienia drukowania na drukarkach i kopiarkach i cięcia papieru nożyczkami prostokąty informacje o sobie, aby rozpowszechniać je na wystawach, konferencje i prezentacje.

różnica dwa podejścia do wizytówki - obraz lub funkcjonalność - łatwo prześledzić dzisiaj, kiedy na pozór już ustalone pewne nowe tradycja i produkcja wizytówek stała rzecz w ogóle jest bardzo profesjonalny. Dla pierwszego podejścia, najważniejsze - by pokazać, że nie ma nic dla właściciela niemożliwe. Więcej karta będzie się różnić od innych, w sprawie przetwarzania i Materiały, bardziej złożone jej technologia będzie bardziej oczywiste i woli złożoność - lepiej. Kiedy ta sprawa jest dla klienta, że wytłaczanie plastiku i o niskim technologii, że zwijanie i wycinania otworów w wizytówki, książki - trzy dni bóle głowy dla producentów. Jednak taka mała jeszcze nie ma. Znaczna część tej karty nie jest duża rola gracz został zaprojektowany specjalnie dla wizyt, tj. zgodnie z jednym definicje Władimir Iwanowicz Dal," tylko odwiedza Nawiedzenia znajomych Jak zwykle, bez konieczności" (Dal VI Definicja Słownik Rosyjski Język: T. 1-4.- M.:... Rus.yaz, 1989 - T. 1 - S. 204)

Kiedy

Inne podejście, przeciwnie, przede wszystkim - funkcjonalność. To był ten, który przewodniczy pragmatyczny Zachód. Nic dziwnego, że angielska nazwa obiektu - wizytówki - w dosłownie oznacza" wizytówkę". Wizytówki są obowiązkowy atrybut z pracowników firmy, którzy ze względu na charakter ich pracy kontakt z klientami i przedstawicielami innych firm. W związku z tym, ich jak widać od małego urzędnika, inżyniera serwisu lub portier, i co kierownicy działów, menedżerowie, kadra kierownicza firmy.

Pochodzenie wizytówki, oczywiście, związane z koncepcją i słowo " Wizyta" (O. visite), tj. Widziany głównie formalne, które jako instytucja społeczna kształcie manier" gościa" (O. visiteur), gość, który przyszedł w odwiedziny, odwiedzających. Bardzo blisko do tego jest pojęcie" wizy" (. Od Lat Visum) - oglądany z pierwszej ręki. Zatem, wizytówki można określić jako rodzaj dokumentu, który jest nadawany stron podczas wizyty. Z punktu widzenia dokumentologii - wizytówka ma do materiału podstawowego konstruktywnej formie. Może to być papieru (wiele odmian), drewno, skóra, plastik, metal, ceramika Karta i wsp. dotyczy dwuwymiarowego dokumentów, ponieważ w większości przypadków Informacje zapisane na no...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: Wizytówki
  • Podsumowanie na temat: Wizytówki
  • Podsumowanie na temat: Wygląd i obraz człowieka biznesu. Wygląd jako "wizytówki" człow ...