Historia Typografia

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

Że

, że pierwszy dziennik na świecie został wyprodukowany w Lipsku 01 lipca 1650, a 29 kwietnia 1660 przyszedł pierwszy tygodnik, znany wszystkim. Ale co dokładnie było miejscem Lipsku zainstalować pierwszy na świecie internetowej przesunięcie pierwsze maszyny i urządzenie" na sucho" offset, niewielu wie.

W

1903 został ogłoszony trzy bardzo ważne patent na drukowanie. Pierwszy - amerykański Robert F. Rogers (Robert F. Rogers), o" pół" maszyny offsetowe. Nie wiadomo, czy konstrukcji opisanej w patencie maszyna. Następnie amerykański L.S.Morrisa patent (LSMorris). Patent został zakupiony drukowanie maszyn fabryka" George Mann" w Leeds, w Anglii, ale maszyna również nie został oddany do użytku. Wreszcie zgłoszenie patentowe wyemigrował w arkuszu 6 kolorów US niemiecki Caspar Herrmann (Kacper Herrmann) offsetowe maszyny drukarskiej, w których odmowa rejestracji została w odniesieniu do już dostępne opcje" pośrednie" wysokiej druk stosowane w druku na reklamie.

gwiazdek godzina do druku offsetowego był w 1904 roku, kiedy Kacper Herrmann i Ira Washington Rubel (Ira Washington Rubel) powiedział jej patent, który może stać się wielkie święto w rocznicę drupa 2004 roku.

Na

Idea" pośrednie" Wydrukuj Rubel napisał w swoich pamiętnikach. To było przypadku wadliwych arkuszy, które zostały odtworzone na spodniej stronie przedruki tej samej wersji. On podzielił się odkryciem z Chicago litografa Alex Sherwood (Alex Sherwood) do stosowania w idei przedsiębiorczości " Sherwood Syndikate" przy wytwarzaniu urządzeń, o nazwie " Offset" (Off-set=oblegać). Ponieważ Sherwood Syndikat miał ogłasza produkcję maszyn do następnego roku, a następnie udał się do Rubel Anglia znaleźć sponsora. Dzięki znajomości, znaleziono jego wynalazek aplikacji w przedsiębiorstwie" Steindruck-Schnellpressenfabrik George Mann Ltd" , produkuje maszyny Druk litograficzny w Leeds. Pierwszy Pozwolenia kupujący Sheetfed Lipsk w Niemczech typografia Shvirsa" Werner & Stein" na modelach" Lipsk" tylko w 1909/1910 odpowiednio. Rubel aż do tej chwili nie żył, zmarł w Londynie w 1908 w wieku 48 lat.

Kaspar Herrmann był pomysł przesunięcia poprzez eksperymenty. W rzeczywistości istniała już maszyny " Pośrednie" druk na wysokiej cyny za pomocą gumy obrazy i litografii maszyna" Zinkdruck-Rotarys", z nadrukiem cynku elastyczne formy. Zaprosił braci Alfreda i Charles Harris (Alfred i Charles Harris), a raczej ich firma Harris Prasa Compani, ich usługi konwersja obrotowy arkusza blachy wysokiej drukarskiej maszyny offset. Podpisanie umowy odbyło się 05 stycznia 1905, i zaczął produkcja maszyny offsetowej arkuszowej Harris.

Wspólne

Prace zakończyły się w 1907 r. i w tym samym roku powrócił do Niemiec Herrmann. Zaczął szukać sponsora lub publikacji do realizacji i rozwoju swoich pomysłów. Aby wyżywić rodzinę, on jest na własne ryzyko do ceny nie retooled chodliwy liściaste prasą, że maszyna rotacyjna były w przedsiębiorstwie" Maschinenbau-Gesellschaft Zweibrucken", co stanowiło Harris w Niemczech. Założył pierwszą maszyna offsetowa niemieckiej prasy maszyna, nazwana" Triumph", który miał wielkość nadruku 40x60 cm i prędkość do 5000 ark / godz. Od jesieni 1907 roku ona była w szóstym miesiącu wykazać w pracy w Lipsku. Jej pierwszy nabywca był druk " Leipziger Gro? Druckerei G.G.Roder".

Po

Trzy dni po powrocie ze Stanów Zjednoczonych Hermann otrzymał patent w Niemczech 203.612 na maszyny offsetowej z twarzy iz powrotem na" gumy do gumy" , co oznacza, że ​​nikt oprócz niego docenione. Tylko firma " Schnellpressfabrik Frankenthal, Albert & Cie" uzyskał licencję do produkcji maszyny offsetowej arkuszowej wydrukować twarz i plecy.

15 Wrzesień 1910 przedsiębiorca Ernst Herrmann (Ernst Herrmann), który był właściciel fabryki w Lipsku rolek gumowych i jednocześnie Felix Bött...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Automatyczna kontrola maszyny offsetowej arkuszowej i konserwacja
  • Podsumowanie na temat: Budowa modernizacja farbowych maszyny offsetowej arkuszowej z poszczególnyc ...
  • Podsumowanie na temat: Niezawodność maszyn: maszyny, roboty przemysłowe
  • Podsumowanie na temat: Sekcji prasowej maszyny papierniczej z rozwojem wał granitu do produkcji pa ...
  • Podsumowanie na temat: Bilety na pierwszy semestr w 2001 roku na temat: Psychoterapia hypnosuggest ...