Radziecki nadawanie od II wojny światowej do "stagnacji". Dzieci dziennikarstwo radiowe i Młodzieży

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

Zajęć studentem 4 Grupa przedmiotów Zp-42 w pełnym wymiarze czasu specjalnością" dziennikarstwo" Kargapolov Vlad V.

Astrachań państwa Uniwersytet

Astrachań

2011

Radziecki dziennikarstwa radiowego w 1945/70 lat. Dzieci i młodzieńczy nadawczych.

Wprowadzenie

mają historię XX wieku praktycznie żaden inny tak jasne Przykład komunikacji i interakcji, radia i innych mediów informacje. Zaledwie trzy dekady stosunkowo spokojnego życia techniczne Postęp dał nadawanie wzmocnić swoją pozycję. Już w połowie lat 50. ów o nim wyrażone jako" Fakir godzinę." Jeśli wziąć pod uwagę, Historia naszej cywilizacji, a następnie trzy dekady - to nie jest nawet godzina, a chwila.

tysiąc lat temu, chiński poeta i uczony Wang Junyu, więcej o których mowa w starożytnych księgach jako Wang Qi, mówił i pisał:" Nie dostarczamy Zabawa słuchać tego, co powinno wyglądać." Jakiś czas później Mówiąc bardziej precyzyjnie:" Lepiej raz zobaczyć, niż sto razy usłyszeć." Dziesięć wieków powiedzenie brzmiało jak wyrok śmierci. Fani TV zwrócił się do mądrości chińskich jak najbardziej precyzyjnego formułowania zarzutów ograniczenia radiowych i, w konsekwencji, w bezsensu istnienia.

«Graveyard" radiowy trudno zarzucić przesady. Ekspansja telewizji na całym świecie osiągnęła takie wymiary, które pojawiły wątpliwości co do zasadności życia i teatru i kina, ale wraz z pojawieniem transmisje z muzeów i filmów na obrazie - celowości otwarcia zbiory muzealne. Jeśli komputery beznamiętny przewidział ubóstwa zbliżającego wszystkie tradycyjne formy sztuki scenicznej, licząc strat pieniężnych i wszystkich Coraz więcej pustych miejsc w salach kinowych, teatralnych i koncertowych, łatwo jest wyobrazić sobie, jak pojawił się pozazdroszczenia przyszłość radia, wszystko artystycznego, który leżał w niewidzialnym świecie dźwięków.

Nawet najbardziej przyjaźni badacze

uzgodnione w opinia, że ​​los radia w miniaturyzacji środków technicznych: tutaj inżynierowie tworzą odbiornik wielkości pigułki farmaceutycznej (technicznie jest to dość być może więcej, ten pomysł został wdrożony praktycznie do końca lat 70-tych) i powinien dać sygnał zamontowane w butonierce i informacji meteorologicznych Najważniejszą wiadomością. Jak na razie zdecydowana-artystyczne i informacji, komunikacji z komunikatora, audiokultury w całej jego wielkości i różne różne aspekty ... to jest" lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć". [1]

Jednak rola radia jako centralnego aktora na świecie Nie można zaprzeczyć, mediów sowieckich. Działał jak radio te społeczne klej, który przez siedem lat kontrasygnowanego kilkudziesięciu narodowości i kultur w jeden potężny stanie.

Dla większości dorosłych współczesnej Rosji mianowicie radio, radio, telewizja czy prasa nie jest symbolem " Radziecki" dzieciństwo. Jeśli pozostanie na swoim TV w pamięci tylko " Niebieski Iskra", naciśnij -" Murzilka"," Iskra" i" Techniki Młodzieży", Radio zatrzymany na zawsze w pamięci narodu rosyjskiego wywoławczy" nianie"," kpa"," Pioneer Zorka" i wiele innych programów i radiopessami.

Celem pracy - prześledzić drogę rozwoju Radio radziecka po II wojnie światowej i do " Stagnacja"; identyfikować kluczowe momenty w rozwoju dziennikarstwa transmisji; dokonanie przeglądu dzieci i młodzież z wspomnianego okresu dziennikarstwa radiowego, zorganizować dzieci i młodzieży radia.

Przejściowy okres studiów wybrany z kilku powodów:

Dwadzieścia pięć lat (45-70gg.) - najważniejszy etap w rozwoju radzieckiej dziennikarstwa radiowego. W tym czasie, większość znanych fałd gatunki dziennikarstwa radiowego, w którym jest największy wzrost liczbowy radia.

Chociaż

wybrany okres jest bardzo wysoki w ciągu szybki 20 wieku, j...


strona 1 z 19 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Nowoczesny rynek radia i radio stan
  • Podsumowanie na temat: Radio miejsca. Odległe miejsce radia
  • Podsumowanie na temat: Cradle krajowego radia i radio inżynieria
  • Podsumowanie na temat: "Więcej jest lepiej, im więcej tym lepiej"