Pomysły Masłów kreatywność stosowane do dziennikarstwa

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

Podsumowanie

Przygotowane grupa studentów Zp-42

Kargapolov Vlad

Uniwersytet

Astrachań państwa

Astrachań w 2011 r.

Wprowadzenie

A.Maslow - Wybitny amerykański psycholog, znany teoretyk szkoła" humanistyczna psychologia." Jest on powszechnie znany na całym świecie ze względu na" piramidy potrzeby" - prosty i elegancki, intuicyjny wyjaśnienie człowieka aspiracje. Nie mniej znane prace z zakresu samorealizacji Maslow człowiek.

koncepcja indywidualnej samorealizacji - klucz na świecie Masłów. Jest również konieczne, i zdolność człowieka i samego siebie. A mówiąc o koncepcji kreatywności na Maslow, nie może milczeć o ogólnej koncepcji - w samorealizacji. Dyskusja na temat Jest to tym bardziej ważne, że prawie nie przeznaczyć A.Maslow kreatywność indywidualne cechy osobowości:

«tworzy Wydaje się, że ludzkość ma tylko ostatecznym celem jest odległy cel, do którego wszyscy ludzie. Różni autorzy odnoszą się do niego na różne sposoby: samorealizacji, samorealizacja, integracja, zdrowie psychiczne, indywidualizacja, autonomii, kreatywności, wydajność - ale wszyscy zgadzają się, że wszystko wdrożenie synonimy potencjalności jednostki, ewolucji człowieka w pełnym tego słowotwórstwa co może się stać."

I

Znowu:" Dałem go do szczególnej cechy kreatywności tylko Dla celów demonstracyjnych, zdając sobie sprawę, że jest to nieodłączna od innych cech Osoba z własnym actualizing ».

Więc

sposób, co na własny actualizing osób - domyślnie jest kreatywny i bo samoaktalizatsi koncepcja wymaga szczególnej uwagi należy zwrócić na niego.

Jednak

, Najpierw trzeba się zgodzić, że jesteśmy w tej pracy idzie na stosowaniu idei Twórczość dla twórczości i działalności dziennikarskiej zgodności Kryteria dziennikarz samorealizacji / kreatywności. Mówimy o tym, ponieważ uzyskane w inny sposób nielogiczne stwierdzenie: musielibyśmy mówić o zastosowaniu pewnych pomysłów do zawodu, które na podstawie, która nie może być oddzielona od nich.

Część 1. Maslow i teoria samorealizacji.

Krótki Maslow biografia

Abraham Harald Maslow (Abraham Harold Maslow) urodził się w Brooklynie w Nowym Jorku, w 1908 roku rok. Był synem niewykształconych rodziców żydowskich, którzy wyemigrowali z Rosji. Rodzice kochają go zobaczyć, najstarszy z siedmiorga dzieci, kształcił.

Początkowo iść na studia, Masłów zamierza studiować prawo, aby zadowolić ojca. Dwa tygodnie spędzone w City College w Nowym Jorku, przekonać go, że nigdy nie miał być prawnikiem. Masłów w młodości przeniósł się do University of Wisconsin, gdzie zakończył regularne kursy akademickie w psychologii, z dyplomem BA w 1930 roku, w 1031 i MA dr w 1934 roku. Podczas studiów w Wisconsin, pracował z Harry Harlow (Harry Harlow), znany psycholog, który w tym czasie organizował laboratorium do badania naczelnych Zachowanie rezusów. Praca doktorska poświęcona była Maslowa do Badania zachowań seksualnych i dominujący w kolonii małp.

Nie

Długo przed przejściem do Wisconsin Maslowa żonaty Bertha Goodman. Ślub i Studiów Uniwersytet były bardzo ważne wydarzenia w życiu Maslowa, powiedział:" Życie faktycznie nie zaczął na mnie, dopóki nie wyszła za mąż i przeniosła się do Wisconsin."

Po

otrzymaniu doktoratu pracował z dobrze znanego teoretyka w dziedzinie nauki EL Thorndike na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Następnie przeniósł się do Brooklyn College, gdzie pracował przez 14 lat.

W

Maslow w 1951 roku został mianowany szefem Wydziału Psychologii na Uniwersytecie w Brandeis. Pozostał na tym stanowisku do 1961 roku, a następnie był tam profesorem psychologia. W 1969 roku wycofał się z Brandeis i stał Fundusz Blagotvorritelnom WP Laughlin w Menlo Park w Kalifornii.

W ...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Abraham Maslow i psychologii samorealizacji
  • Podsumowanie na temat: Maslow A. - twórca koncepcji samorealizacji. Motywacja i osobowość
  • Podsumowanie na temat: Teoria samorealizacji Maslow
  • Podsumowanie na temat: Maslow. Osoba z własnym actualizing
  • Podsumowanie na temat: Abraham Maslow: humanistyczna teoria osobowości