64 zasady książek artystycznych

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

Paul Renner

obniżkom następujące zasady obejmują część przepisów wydanych przez Pawła Renner i inne teoretycy. Przetwarzania MI Schelkunova (1925g.). Styl i pisownia prawa autorskie zastrzeżone.

RULE PIERWSZA. OGÓLNE KSIĄŻKI skład

DOJAZD

do powstania tej książki, pamiętaj, że masz dwa cele:

pierwszy musisz podać prawdziwe dzieło sztuki,

drugie Twoim zadaniem jest ułatwienie procesu w każdy możliwy sposób przesyłania zawartości czytnika książek.

Dlatego

- Unikać całej jego różnorodności i zbieraniną niech cię rezerwacji zostanie utworzony dokładnie przesiąknięte jedności stylu, niech wszystkie jego elementy będą połączone sami, na wysokiej technologii Unii i dobrego smaku. Listy muszą być w harmonii z litery, ciągi z strony struny stron tekstu z ilustracjami, w całości ustawić arkusz wyjściowy i pokrywę, typ obudowy - z ilustracjami postaci i itp. Jeśli pozwolisz zaniedbania, beztroska narządu, listew ustawić niespójność czcionki, kolory sprzeczność między Flyleaf i wiążące, lub bezwartościowy papier tylko brzydka okładka - cała książka traci swoją formę. Nie przegap najmniejszego szczegółu, wszystkie obowiązujące zasady, pokazać swój gust i wrażliwość - i zamontować tobie rezerwacji będzie prawdziwym dziełem sztuki.

Zapamiętaj

zawsze, że spełniają wymagania fizjologiczne czytelnika, więc najbardziej niepostrzeżenie dotrzeć i lepsze wrażenie estetyczne produktu sztuka druku, co powinno być książka i stworzył cię.

Zapamiętaj

nawet, że klasyczna prostota jest zawsze wyższa ponury, choć drogie Pile ozdobny ozdoby.

Zapamiętaj

nawet, że niewielkie maszyny drukarskiej praca wymaga sama uwaga kompozytora, jako największego i najtrudniejszego zadania.

RULE DRUGA. Złoty punkt

Kiedy

książki skład często wspominają złotego podziału, ale do jej stosowania warunkowo, w zależności od konkretnych zadań i możliwości.

Uwaga

. Zasada złoty sekcję lub podział opiera się na fakcie, że oczy jest szczególnie łatwa i przyjemna dostrzec proporcje, w których duży segment linii odnosi się do mniejszego segmentu, jak całej linii do dużej części, a mianowicie: A + B: =: B. W tym przypadku, gdy B, to znaczy niższy segment 1, jest około 1, 61. były próby szerokiego stosowania tej ustawy i malarstwo, architektura, i zamknąć go na zasadach kompozycji i czcionki stron; ale nie ma potrzeby, aby prasować stosowania tej reguły jest napięcie, ponieważ odpowiada w warunkach fizjologicznych oka, widząc biodra lepiej niż w górę iw dół; Dlatego, na przykład., rysunek liter może być na mniejsze zmęczenie oczu w szerokości i skompresowane w rozszerzonej wysokości stron książki też. Ale dokładne absolutne stosowanie tego prawa nie jest podyktowane, w istocie, nie Fizjologia chorób oczu lub estetyki. Jednak liczne obserwacje, a dobrze postawione kwestionariusze, GT Fechner (patrz w Timerdinga, str. 70-72) wykazali, że większość z dziesięciu prostokątów respondenci są zadowoleni z trzech stron są traktowane jako 34/21, 3/2 i 23/13 tj. pierwszy - zbudowany na złotym punkcie, drugi i trzeci - w pobliżu niej.

Zamiast

odsetek ten oferuje inny - stosunek kwadratu do jego przekątnej, czyli 1: 1, 41, co ma tę zaletę, że zawsze pozostaje stała - co jednak i część złotej sekcji. I typefounder i producent papieru zazwyczaj podaje stosunek długości do szerokości między złotym punkcie i że Druga część.

RULE Trzecich. O JEDEN HEADSET

Kiedy

Czytając twoje oczy dostosować się do podstawowej czcionki książki; więc czuje zmęczenie, czy nagłówki, przypisy, spis treści, przedmowa, Okładka zatrudnieni czcionek różnych rysunków, nie jest w harmonii z samym z głównym czcionki. Tak - w całej książce, od przodu do tyłu obudowy, cieszyć wydrukowa...


strona 1 z 14 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Co to jest ilustracja książki
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: Wzór mowy i jego semantyka w semantycznej całej powieści Williama Goldinga ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...