O gatunkach współczesnego dziennikarstwa prasowego

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

Andrei Kobyakov

1. Podczas jednego ze spotkań z uczniami Kazan State University Dziennikarstwo pytali Szkolnych I odpowiedzieć na dwa, jak się okazało, najbardziej popularne pytanie:

" Dlaczego Nie uczymy, to co naprawdę potrzebujemy?"

" Co jest powszechnie stosowane dziennikarstwo?"

pamiętać Następnie zażartował:" Jak, zastosowano dziennikarstwo - to jest to, czego nie nauczy ..."

Po

że w rzeczywistości, postanowił (wreszcie montażu własnej strony) powinien pewne empiryczne obserwacje o współczesnym dziennikarstwie. Bardziej, '22 Pracuj w prasie, w tym studia, staże i udział w seminariach i konferencji w Niemczech, mam zgromadzone doświadczenie, nie pozwala, niestety, pozostają Jako obserwator z zewnątrz kryzysu (przy okazji, na całym świecie), w prasie dziennikarstwo w ogóle, a zwłaszcza. " Niestety"- Ze względu na mój koledzy już się pojawiły, którzy patrzy na mnie krzywo, zapewne dzwonisz sami dorobkiewicz mądry i tak dalej.

2. I - nie nauczyciel, a nie krytyka. Oznacza to, że po pierwsze, nikt nauczyć pisać, a po drugie, nie zarabiają na chleb produkowany przez innych. I tak, że na własne oczy, jak można wykorzystać moją wizję współczesnej gazecie gatunków.

Opcja

w zasadzie trzy:

Weź

pamiętać.

krytykowane na drobne kawałki.

Częściowo

Loggerheads dla eseju lub innej pracy studenckiej kreatywności.

Stosowanej Dziennikarstwo

Nie

Możliwe, że ten termin gdzieś ktoś już dał jej definicję. Ale to tak jak ja nigdy nie spotkałem, to mogę zaoferować ci moją wersję.

Stosowanej Dziennikarstwo jest zbiorem wiedzy, umiejętności i refleksu wyższych krawaty (intuicja) wymagana do mediów o wysokiej jakości produktów.

Kiedy

Ten nowoczesny dziennikarz musi być biegły w sprzęt biurowy, wiem wewnątrz mediów technologii proces produkcji, w stanie obiektywnie ocenić kolegom z pracy.

Kreatywne

Kierownik (nie menedżer!) Nie mając pojęcia o istocie, na przykład, DTP, wyszukiwarka internetowa, grafika cyfrowa, NLE i inne działania w różnych częściach Redaktor - szczątek

.

Stosowanej dziennikarstwo - nie nauka, a nie teoria. Ten - warsztaty moderowane przez uniwersytety w lub kursy dziennikarskie powinny ćwiczyć tylko, że to dotyczy dziennikarzy. Związać połączenie, wyszukiwanie informacji, aby być prawnie niepodważalna, ubrani odpowiednio do sytuacji - to jest stosowane dziennikarstwo. Uczyć pisać w każdym razie niemożliwe. To powinno dbać o naturę. Ale kto wie, jak napisać Zrób dziennikarza -. Ten problem może być rozwiązany tylko stosowanych dziennikarstwo

Rozszerzona

klasyfikacja gatunków prasowych

Gatunki są różne ... Więc chcesz kontynuować słowa jeden kretyński piosenki.

Jednak i dziennikarstwo w karierze - koncepcji kolektora. Dość przypomnieć główną różnicę - fizyczna forma przekazywania informacji konsumentów: elektroniczne (telewizja, radio, on-line) i wydrukowany.

Gatunek Gazeta dziennikarstwo - sposób kształtować produkcję i publikację gazety dziennikarz.

I

wszystko. I nie trzeba wymyślać niczego.

wyzna irytuje mnie próbują być sprytni twórcy niektórych podręcznikach do wypadków studentów. Cóż, będzie kręcić po rosyjsku, co oznacza, że ​​nie tylko określić można zrozumieć - nie nadają się do zaoferowania percepcję, co najmniej, normalnych ludzi.

Sądząc

wokół, w sposób" ludzi nauki" maskuje jego praktyczne niespójność. Przynajmniej wiem tuzin kandydatów i lekarzy każdy" okolozhurnalistskih" Science, materiały, które są wytwarzane naciśnij, łatwiej jest przepisać niż wyprostować ...

Więc

. Masz już" akademicki" reprezentacja klasycznych gatunków którzy poświęcili setki prac wyżej wymienionych kolegów. Więc tuż wizualnej powtórzenie...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: System gatunków nadawany dziennikarstwo
  • Podsumowanie na temat: Politycznym, jak kreatywność dziennikarstwo dziennikarz
  • Podsumowanie na temat: Telewizja i Dziennikarstwo
  • Podsumowanie na temat: Charakterystyczne gatunki analityczne dziennikarstwo
  • Podsumowanie na temat: Dziennikarstwo Sztuki Współczesnej