Folio, główne opcje ich pisania i zrobić

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

folio o których mowa numerami stronie drukowanej wersji, przedstawionych w każdym paśmie ustaw, z wyjątkiem niektórych szczególnych zespołów.

folio Publikowanie wybór może być umieszczony na dole lub na górze pasma - w jeden wiersz nagłówka lub nie. Najczęściej wyłączony w folio Zewnętrzna krawędź pasma (nawet ponumerowane pasy ruchu na lewym brzegu na dziwne - w prawo) a czasami w środku pasma.

Dla

folio zazwyczaj stosują te same zestawy czcionek, jak do głównego tekstu, ale zmniejszone do rozmiaru 2 n. W edycjach konkretnym celu i projektu (podręczniki, słowniki, indeksy, itp.) mogą uzyskać folio czcionki inne słuchawki i podwyższone szpilki.

Podstawowe

Wymagania w zakresie rekrutacji i pośrednictwa dolnej folio.

Dolna

folio zazwyczaj wpisane kg. 8 tego samego zestawu słuchawkowego jako główny tekst; wyłączyć zewnętrzną krawędź pasa i odeprzeć dolną linię tekstu Przestrzeń w wyniku całej wysokości pasków wraz z folio wielokrotności pica. Na przykład, zespół ma wysokość 49 wierszy mieszkań, tj. 10 metrów. Pkt 10, folio kg. 8 zniechęcić kosmiczny § 6, a następnie całkowita wysokość pasa będzie 10 m. 10 § 8 § § 6=10 ½ m.

Jak

już wspomniano, niższe folio w określonym formacie nie obejmuje taśmy, tj. folio czcionki i pominąć to dodaje się do określonych zespołów w formacie.

Technologiczny instrukcje służące do zmniejszenia folio wielkość punktu w porównaniu z wielkością Główny tekst zastrzeżenia 2, jednak należy to zrobić tylko w tych przypadkach, w których Główne kg czcionki tekstu. 10 § Jeżeli zostanie wpisany tekst główny kg. 8 oczek, folio wpisane również kg. § 8. Wydawca ma prawo wybrać dowolną czcionkę i folio czcionki, w niektórych edycjach czcionki folio może być nawet większa niż rozmiar czcionki głównej czcionki.

Przez

kierowane przez wydawców niższe formacie folio można wyłączyć w środku. Jeśli obie strony folio postawić kreskę, a następnie z tego ostatniego zniechęcić folio na polukegelnuyu.

Podstawowe

Wymagania w zakresie rekrutacji i umieszczenia górnej folio.

Górna

folio na stronę wydawnictwa, zwykle umieszczone na tej samej linii stopki i wyłącza się na zewnętrznej krawędzi, czasem z uzasadnieniem kolonlineykoy folio środek, lub na zewnętrznej krawędzi. W obu przypadkach folio (Wraz z nagłówka lub kolonlineykoy) zawarte w określonym formacie strony ustaw i zniechęcić ją od początku pasa przez przepisy stopek jingle.

W

indywidualne przypadki (w słowniki, encyklopedie, podręczniki) Najwięcej folio można wybierać bez nagłówka i stopki. W ten sposób powinno być ponownie zainstalowana ustalona wysokość nad zespołem z jingle od początku 4-12 punktów dla Wielość zapewnia ogólną zespół wysokość (z folio) pica. Często takie folio wpisany pin wysokiej z uzasadnieniem do zewnętrznej krawędzi. Ich zestaw nie różni się od zestawu dolnej folio.

Czasami

w folio dwie kolumny edycje numerowane nie zespół i głośniki, a na folio wszystkich zespołów w lewej kolumnie zlecenia na prawej i lewej krawędzi kolumna - w prawej. Obecnie prawie górna folio umieszczony w środkowej kolumnie w tablicy rozdzielczej.

Na

Które zespoły nie umieścić wydanie folio

folio wszystkie rodzaje nie umieścić na wydaniu zespoły cover (tytuł, kontrtitule, fronton, avantitule, shmutstitulah) na pustych pasm (tytuł obroty shmutstitula paski " Dla przypomnienia", itp.) dla zespołów z informacji wyjściowej o zespołach ilustracje niepełne zatrudnienie (w publikacjach naukowych i technicznych, zespoły schematy, rysunki, itp., co do zasady, instrukcje publikowania folio ułożenia). Wszystkie te paski są ze względu na stronach publikacji. Nie należy umieszczać folio, jak wkładki, które nie są zawarte w ogólnej zliczania stron publikacji.

Górna

folio (z nagłówków i stopek, kolonlineykami lub nie) nie daje w ogóle wyzwalacze (początkowa) zespoły. Niższe folio nie umieścić wszystkie koniec zespoły
Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Czcionki w drukowanym wydaniu
  • Podsumowanie na temat: Czcionki
  • Podsumowanie na temat: Teoria czcionki
  • Podsumowanie na temat: Czcionki cywilny
  • Podsumowanie na temat: Stare czcionki cyrylicy