Skanery

Kategoria: Wydawnictwa, drukarnie

Skanowanie

- Czy proces chaotyczny analizy lub pisania (syntezy) na materiale Nośnik obrazu wzdłuż uprzednio określonej ścieżki.

Nie

dwa podejścia technologiczne do skanowania:

1) obraz zostanie zeskanowany do procedury instalacyjnej, a następnie całość niezbędne narzędzia do korekcji obrazu występuje na przykład Adobe Photoshop. Nie ma potrzeby sięgać głęboko do specyfiki szczególności zdjęcia, zachowanie skanera.

2) wybór wszystkich parametrów skanowania odbywa się przed odbędzie się końcowy skanowania. Pozwala to na maksymalne możliwe skaner przy częścią wyniku.

Scanner - Urządzenie do digitalizacji i wejście bar i bitmapowych obrazów w publikowanie komputer. Ilość i jakość jego pracy w skaner mnogoie określenia jakości ilustracji w przyszłym wydaniu.

rozróżnić: przenośne, tablety, bęben, skanery projekcji.

skanery ręczne:

nie znaleźć zastosowanie w druku z powodu niskiej jakości skanów. To operacyjne widok skanery.

Skanery:

odróżnić 3 grupy planshenyh skanerów: prosty, klasa pośrednia i wysokiej jakości skanery.

Proste

model - do komunikacji biznesowej, stosunkowo tanich publikacji. Optyczny rozdzielczość skanery z tej grupy 300-600 DPI.

Skanery klasa pośrednia - ma rozdzielczość 600-1800 dpi, kolor gluyuinu 10-12 bitów / kanał (zamiast 8 Simple). Stosowane w przemyśle wydawniczym.

Skanery wysokiej klasy - do jego możliwości technicznych może konkurować z bębna skanery. Idealny dla tych, którzy chcą uzyskać duże przy objętości w krótkim czasie.

skanery

perkusyjne:

zawsze traktować jako narzędzia do przetwarzania obrazu wysokiej publikacji Jakość: materiały promocyjne wysokiej jakości reprodukcje sztuki, duże kolorowe obrazy w formacie. Skanery bębnowe mają szereg Zalety:

1) wielka głębia kolorów (10 do 16 bitkanal) i szeroki zakres dynamiczny optyczny gęstości,

2) wysoka rozdzielczość i zdjęcia powiększenie szans;

3) zdolność do obsługi różnego rodzaju oryginałów;

4) wysoka wydajność.

Zasady skanery pracy

skanery.

światła Strumień ze źródła światła przechodzi przez przezroczysty przy (lub odbitego od nieprzezroczyste oryginały) umieszczone na przezroczystej powierzchni, skupia obiektyw i pada na system półprzezroczyste lustra, rozprzestrzenia światło strumień na trzy równe części intensywności. Każdy z trzech wiązek światła przechodzi przez filtr barw (czerwony, zielony lub niebieski) i spada na linii z elementami sprzęgającymi ładunku, umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej soczewki. Tak więc informacja jest przeczytać jeden wiersz obrazu.

Tablet Skaner może mieć oddzielny samolot pomieścić przejrzyste i nieprzezroczyste oryginały. Ta konstrukcja pozwala uzyskać zwycięstwo wkrótce wieloma względami. Po włączeniu trybu skanowania nie zmienia tylko źródło światła, ale także lustro. Optyczne symetryczne w odniesieniu do rodzaju przy, co odbija się na jakości wyniku.

skanery

bębnowe.

światła Strumień ze źródła światła przechodzi przez oryginalny, i ogniskowania obiektywu otwór, a następnie skoncentrowane wiązki uderza systemu odszczepiający (Prism lub jednostka lustro) i filtr dostaje się na trzy światłoczułe elementy - Fotopowielacze

.

Techniczne Skaner

Opcje skanery pozwalają na poruszanie się w możliwości techniczne skanera i określenie zakresu jego zastosowania.

Zobacz Pierwotny skanowania może być przeprowadzane w świetle przechodzącym (oryginałów na przezroczystym podłożu) lub odbicie (oryginałem na nieprzezroczyste podłoże). Skanowania negatywów jest szczególnie skomplikowane, ponieważ Proces ten nie może być zmniejszona do prostego inwersji gradacji nga...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Skanery i drukarki, ich zakres
  • Podsumowanie na temat: Skanery
  • Podsumowanie na temat: Skanery ultradźwiękowe
  • Podsumowanie na temat: Skanery klasyfikacji
  • Podsumowanie na temat: Skanery: rodzaje, zasady działania urządzenia